Sekačky HECHT - dva různé motory - Čína a BS - srovnání



host - 40.112 (?)
18.1.2019 21:53
Vzhledem k tomu, že tetě servisuji sekačky a sám mám tři na různých místech, tak např. Honda, Stiga mají 5-ti letou záruku, kde fakt vymění vše a nevymlouvají se dle prodejců na nadměrné opotřebení apod.,ale právě u těchto značek se mi nestalo a nestává se to, že by se muselo něco reklamovat po 2 letech, tam platí to co udáváte, buď se to projeví v první sezóně nebo vůbec.Kdežto jiné značky nejsou tak stavěny na kvalitu, ale na spotřebu a prodloužená záruka má vždy podmínky a vyjímky, proto se připlácet nevyplatí.Zkušenost u tety s hechtem, který kupoval její syn byla taková, že po druhé sezóně se vyhodila-prasklá šňůra byl začátek, teplý motor nechtěl chytnou ani po návštěvě servisu, tak byla po první nádrži povinná pauza na kafíčko, a po nefunkčním pojezdu rozhodlo se pro výměnu za jinou značku kterou nechala na výběr mě-za 12tis získala readystart, plynulý rozjezd, b&s motor,5let záruku která už skončila bez využití reklamace-1xvýměna filtru, ostatní vše původní.Dokonce i mountfield který měla předtím sloužil po léta bez výhrad, protože měl standartní osvědčené komponenty.Asi stále platí zásada-kupovat výrobky až od poloviny nabídky výše a u rádoby značek to platí dvojnásob.U čínských motorů je to loterie, jeden mám v elektrocentrále a dobrý i po letech
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 96.253 (?), 15.1.2019 18:53, zobrazeno: 16963x

Ahoj všem.

Rád bych se zde více zkušenějších zeptal na případné zkušenosti s čínskými motory u sekaček.

Jedná se mi konkretně o srovnání dle mne jinak co se týká šasi totožných modelů sekaček značky Hecht.

konkrétně o tyto dva modely:

- HECHT 556 BS 5in1 - benzínová sekačka s pojezdem

- HECHT 5564 SX 5in1 - benzínová sekačka s pojezdem

První má méně výkonný motor Briggs & Stratton Series 675 EXi. Motor má výkon 2,7 kW. Díky tomu je ale celá sekačka podstatně lehčí (36kg) a dle mně lépe ovladatelnější. Mínusem je slabší výkon a absence variátoru a tedy možnosti nastavit rychlost pojezdu ve 4 stupních.

Druhá je osazená nějakým blíže nespecifikovaným čtyřtaktem Hecht OHV, což je patrně nějaký čínský motor, tady se moc neorientuju. Každopádně motor je výkonější (3,6 kW) ale samozřejmě díky tomu hlučnější a celá sekačka díky tomu těžší - 43kg. Lze zde nastavit rychlost pojezdu.

A právě kvalita takových motorů mě zajímá. Dočetl jsem se, že co se týká spotřeby je číňan OK. Samozřejmě bych ale nerad, aby se mi to za pár let rozsypalo. Má někdo zkušenost?

Naopak rozdíl v ceně sekaček 2,5 tisíce jen kvůli motoru se mi zdá jako laikovi dost podstatný (sice značkový motor, ale méně výkonný... a ještě o 2,5 tis, dražší a bez variátoru)

Nechci se tady pouštět do diskuzí, jestli je Hecht ideální volbou oproti jiným značkám (podle mne za tyto výprodejové ceny ano). Spíš mi jde o srovnání obou motorů, spolehlivosti, výkonů, dopadu jejich výkonu na sečení, vlivu hmotnosti sekaček atd.

Díky za každou reakci.

Vojta

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 53.83 (?), 16.1.2019 23:55
Nemyslím si, že by motor hecht po několika mth zdechnul, jen není tak kultivovaný a trhá se startovací šňůra.Moc by jsem nebral v potaz výkonové údaje u hechtu, bývalo to papírově naddimenzováno.Osobně by jsem volil b&s už jen díky špičkové dodavatelské základně dílů, servisy proto bez potíží je přijímají u po letech provozu do servisu a celkově aspoň něco použitelného na sekačce bude.Asi dostupnější budou zkušenosti uživatelů na heuréce...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.253 (?), 18.1.2019 9:00

děkuji za odpověď.

Ještě bych se zeptal, jaký máte názor na možnost připlatit si za prodlouženou záruku (+1,2nebo 3roky)? Je to jen tahák na peníze?

Můj osobní názor je, že výrobní vada se ukáže už během prvních dvou let záruky a vše ostatní vám pak nakonec stejně neuznají jako výrobní vadu ale běžné opotřebení a stejně si servis zaplatíte.

Nebo máte někdo jinou zkušenost. Rád se nechám vyvést z omylu ;-)

Díky 

Vojta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.112 (?), 18.1.2019 21:53
Vzhledem k tomu, že tetě servisuji sekačky a sám mám tři na různých místech, tak např. Honda, Stiga mají 5-ti letou záruku, kde fakt vymění vše a nevymlouvají se dle prodejců na nadměrné opotřebení apod.,ale právě u těchto značek se mi nestalo a nestává se to, že by se muselo něco reklamovat po 2 letech, tam platí to co udáváte, buď se to projeví v první sezóně nebo vůbec.Kdežto jiné značky nejsou tak stavěny na kvalitu, ale na spotřebu a prodloužená záruka má vždy podmínky a vyjímky, proto se připlácet nevyplatí.Zkušenost u tety s hechtem, který kupoval její syn byla taková, že po druhé sezóně se vyhodila-prasklá šňůra byl začátek, teplý motor nechtěl chytnou ani po návštěvě servisu, tak byla po první nádrži povinná pauza na kafíčko, a po nefunkčním pojezdu rozhodlo se pro výměnu za jinou značku kterou nechala na výběr mě-za 12tis získala readystart, plynulý rozjezd, b&s motor,5let záruku která už skončila bez využití reklamace-1xvýměna filtru, ostatní vše původní.Dokonce i mountfield který měla předtím sloužil po léta bez výhrad, protože měl standartní osvědčené komponenty.Asi stále platí zásada-kupovat výrobky až od poloviny nabídky výše a u rádoby značek to platí dvojnásob.U čínských motorů je to loterie, jeden mám v elektrocentrále a dobrý i po letech
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.112 (?), 18.1.2019 22:00
Ještě co mě udivilo, že se čekalo na díly u hechtu 3-4 týdny, snad je to dnes jinak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.164 (?), 6.5.2019 13:22

20let máme doma Mountfield 1osý kultivátor MS-16 a k němu 2bubnovou sekačku. Motor je B&S 5 HP obsah tuším 190 nebo 205 cm3, tak nějak...

Spolehlivý ale popravdě za ty roky trochu víc hlučný. Už v prvních letech u něj odešla aretace páčky sytiče (tuhost), nyní páčka létá na obě strany, vyřešeno gumkou, jen při startu se musí držet 1 prstem v opačné poloze a pak než se zahřeje tak citem volit mezipolohy... motor vydržel i minihavárii sjetí / převrácení do řeky kdy skončil koly vzhůru a s motorem pod vodou... Zvesela pracuje i 10 let poté. Olej měním 1x za rok, filtr jak je třeba..., na tahání po servisech to chce 2 lidi a přívěs.vozík, tak raději vše doma, ale vždy jen běžnou údržbu. Sílu má i na orání (ale malou hmotnost přídavná závaží i ocel.šíp.kola nestačí, nutno silně tlačit (orání je o hmotnosti stroje ne o jeho výkonu...), motor kvalitní ale ne nejtišší.

Cca 9 let mám HECHT 548 SW 5 in 1, org.motor vydržel rok a chlup. Olej měněn pravidelně (i častěji cca 3x za rok, 1.výměna dříve, dtto čištěn vzduch.filtr a kontrolován i denně). Po roce posekala po zimě 1x zahradu a při dalším jsem si při startování tepl.motoru všiml zvýšené kouřivosti a ta pomaloučku narůstala, pak už to bylo horší jak studený 2 takt a motor nedržel chod a brzo se zastavil. Mezi elektrodami svíčky byla nečistota, očištěno ale vše se po čase opakovalo a intervaly zkracovaly. Kupována přes inet, tak jsem řešil jen s míst.neznač.servisem, který přinesl po 2 měs.čekání šok.zprávu prý asi zapalování navlhlo (fakt že 1 bouřku zmokla při odvozu až na kost je fakt) a poškodilo se, tak jsem zaplatil za výměnu zapalování, ale doma mi časem opakovala co dříve, tak tentokrát servis opět po cca měsíci (v sezónu nemají čas... klasika) další jobovku : prý se přidírá válec, že asi odešla vnitřní vrstva... prý udělá výbrus. Nakonec sekačku odvezl synovec do centrály v PZE cca 2 týdny po vypršení 2 leté záruky (nasekala fakt jen 1 rok a snad 2 měsíce (ale vozit ji přes kus světa k inet.prodejci se mi nechtělo a tak jsem prošustroval cca 1/2 sezony s místním servisem)) zavezl do centrály WERCA v Tehovci u PHY. Tam mi volali že je po motoru, že jsem ho zničil/poškodil. Já jim zopakoval jak jsem se o sekačku bzorně staral a oni použili mnou časté kontroly vzduch.filtru jako argument, kdy jsem prý kontrolou uvolnil prach ve filtru a ten si motor nasál a tím prachem odešla stěna válce... a proto se zanášela ta svíčka atd. Laicky jsem nedokázal čelit těmto taktikám, ale potřeboval jsem sekat, tak mi vyměnili motor HECHT 135 cm3 (cca 2,4 kW) za náhradní, platil jsem cca 4 - 4500 tis., a s ním (světe div se) sekám už cca 7,5 roku bez jediné závady!!!  Olej měním stále 3x do roka, a vzduch.molit.filtr (nyní mám 2) častěji peru (saponát.horká voda), vysouším a naolejovávám olejem (cca 4 x do roka) a stále tankuju benzin 98 oktanový (jako dřív) a mažu CASTROLEM pro sekačky (jako dřív), jen si už i nůž brousím sám (než běhat a čekat...), popravdě mi u náhrad.motoru po cca 2 nárazech do ocel.roxorů v trávě odešel/poškodil se centrálpodklad/zavěšení nože (byla to porovitá litina, napraskla a kdybych si toho nevšiml muselo by to časem za provozu dojít k defektu s uvolněním nože v plných otáčkách!

Náhr.díl objednali, stál mě cca do 500 Kč a kupodivu jde již o zdokonalený plechový unašeč nože (méně masivní ale jednodušší) a i když jsem s ním chytl cca 3 pařízky apod., zatím drží a snáze se kontroluje. Spotřeba motoru je minimální, na tu nádržku posekám cca 1200 m2, zahrada má 2000 m2 motor je stále tichounký a já nemám námitek. Jen to trvá 46cm záběr... ale větší sekačku bych těžko snášel do sklepa, přes výkop po prkně + zvedal a pokládal do dřepu... tuto 548 dávám tak tak i co jde o rozpětí atd.

Dle míst.neznač.servisáka (kterého jsem ale po dle mého názoru zbyteč.výměně zapalování raději opustil) jde o čín.kopii 130 cm3 HONDY, tedy o lehký a výkonný motor, má označení tuším DYE... (z hlavy nevím). Taky mi tehdy zabrušoval (prý) ventily (seřizoval), a u 2.motoru nechávám v origo stavu a jen sekám a měním náplně a jsem spokojen, žádné seřiz.ventilů dle manuálu nedělám. Sám jsem si sundal před. i zad.kola, když začala nesnesitelně pískat, vyndal ložiska, napatlal vazelinu a mám celé roky pokoj.

Jediné - má u mě spod.kryt náhonu převodovky od centr.osy pod motorem, neb ten kryt není udělán namíru a dostává se pod něj tráva a to tolik, že to můžete čistit klidně po každém sekání. Když to necháte tak, tak pak ta tráva leze mezi řemen a plast.kolečka a nefunguje vám pojezd atd... Já raději tlačím, než to pořád čistit.

Takže jak tu na foru kdosi psal : stačí se trochu starat a vždy to nějak funguje...(není třeba otravovat servisy...) a tuhle do auta (skoro) naložím i sám, což u kultivátoru popř.těžších modelů bych nedal...  Oproti kultivátoru je sekání s klasickou sekačkou HECHT 548 jako odměna, startuje mi napoprvé (se musí obsluha naučit fígl se sytičem a pořádně zatáhnout a je to... to ten 200 cm3 BRIGS vyžaduje víc sly i víc pokusů (zatepla už startuje lépe).

Za mne jediné - patří servisu HECHT za problematičnost uznávání záruč.oprav a svádění na opotřebení (co jsem četl později i jinde), v rámci záruky by si "opotřebení apod." měly schovat pro právníky, neb co tak čtu, ani nějaké individuál.záruč.podmínky nemusí uspět před právním řádem ČR, jen se třeba nebát a nechat to právníkům (nj něco to pak vždy stojí...), neb řada prodejců si se zákazníky "vytírá něco" jak se tak říká a dělá z nich blbce apod. To platí nejen u strojů ale i u elektroniky/TV apod. (nějaké max.povolené hodiny apod. u soudu / žaloby neobstojí záruka platí na celek a ne jen na něco atd.)

Emil PV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.200 (?), 6.7.2020 11:20

Nechcem robiť reklamu Mounfieldu, ale v roku 2003 som si kúpil model CAL 634 s motorom Quantum XLC 50 - objem 190 ccm. Doteraz funguje a už pokosil hekráre trávy aj aj strniská.

A keď si odstála zimu v prísrešku, tak stačilo naliať čerstvý benzín a naštartovala na druhý pokus.

Jediné, čo sa opravovalo, tak bol voľnobeh (pružinka), sviečka, výmena bowdenu a dve vybité kolesá. Tiež sa po troch rokoch vysypali matice s plastových motýlikov na nastavovanie rúčky. Tak som si kúpil kvalitné od špecializovaného importéra.

Jedna rada - aby mi vzduchový filter vydržal dlhšie čistý, tak na kryt natiahnem ženskú členkovú/kotníkovú pančuchu, ktorá slúži ako predfilter. :D

Martin z Bratislavy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika