Sekačka Viking vs Stiga vs Brill



Stránky: 1,  2,  3   
host - 167.81 (?) 
31.1.2015 12:09, zobrazeno: 24777x

Dobrý den,
stojím před rozhodnutím koupi nové sekačky a nevím kterou vybrat. Vzhledem k tomu, že nejblíže mám servis značek: Viking, Stiga, Brill, Husqarna a Mounfield rozhoduju se mezi těmi modely.
Viking MB 448 TX, Stiga Combi 48SQ, Brill Steeline 46XLR 5.5 ale nebráním se ani jiné variantě. Zahrada má velikost 700m2a proto jsem zvolil benzinovou sekačku. Cena sekačky kolem 12tis. Prosím poraďte kterou zvolit.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 23.141 (?), 31.1.2015 14:16

Montfield nie je znacka sekacky... nic nevyraba..to ako keby ste si chceli kupit sekacku Tesco

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.218 (?), 31.1.2015 14:50

Volil bych STIGU. Nejdostupnější servis a dobré pořiozvací ceny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.96 (?), 20.6.2015 14:41

Ludia co k tomu dodat to najlepsie tu nedate z tych vsetkych asi neuvedenu Bosch Rotak 40 ErgoFlex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 31.1.2015 16:11

V těchto cenových relacích už začínají modely s hliníkovým šasi, které - pokud je dobře navrženo - lépe sbírá, hlavně mokrou a vysokou trávu a samozřejmě taky má delší životnost. U Stigy např. Turbo Power 50 S nebo Turbo Power 53 S. U Mountfieldu MAX 53VBD Allroad Aluminium. Brill končily v dTestu dost špatně a osobně je mi ta značka nesympatická. Mám z ní pocit, že se snaží nalákat na design a zamaskovat tak nižší kvalitu. Ale možná se pletu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.81 (?), 31.1.2015 17:34

Mě se nejvíc líbila sekačka Viking 448tx ale nejsem si jist zdá to plastové šasi tolik vydrží. Do teďka jsem měl elektrickou Husqarnu s plastovým šasi a nebyl s tím žáden problém. Chtěl bych nějakou, která má menší hmotnost vzhledem k tomu, že zahrada je docela členitá a často budu sekat bez pojezdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 31.1.2015 20:14

Na jaře jsem byl ve stejné situaci, jako Vy, kdy jsem se rozhodoval mezi několika typy motorových sekaček a jestli s pojezdem, nebo bez pojezdu. Navštívil jsem několik prodejen s lesní a zahradní technikou, kde jsem měl možnost si sekačky vyzkoušet a porovnat. Shrnul-li jsem informace prodejců, koupil jsem nakonec Viking MB 248, tedy základní verzi bez pojezdu.  Zahradu máme o něco menší, než vy a také se spoustou překážek, kde byl pojezd minimálně využitý a byla by to zbytečná hmotnost navíc. Najdete-li si zde na Zahradě ve vyhledávači Sekačku Viking? něco málo jsem tam napsal. Sekačka je vcelku lehká. Sekačku utlačil i tří roční synek laugh .


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.81 (?), 1.2.2015 9:06

Viking MB248 vypadá dobře ale škoda že nenabízí plastový koš myslím si, že pro údržbu je mnohem praktičtější než textilní. Výkon motoru je dostatečný?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 1.2.2015 14:21

Textilní koš je lepší kvůli cirkulaci vzduchu. Co se týče údržby, koš 2x v sezoně prostříknu zahradní hadicí, nechám uschnout na slunci a vypadá vcelku jako nový. S údržbou koše bych si starosti nedělal. Pro mé potřeby výkon motoru plně dostačuje, protože pozemky sekám pravidelně, mimo zahrady. Poradila si i s vyšší trávou s nově naostřeným nožem. Nůž z továrny není ostrý. Doporučuji jej nechat naostřit a vyvážit. Nové ostří mě vydrželo celou sezonu s občasným obnovením plochým pilníkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 219.102 (?), 1.2.2015 20:10
Osobně vidím viking jako povedené sekačky za nepovedenou cenu a právě okolo 12tis.Vloni jsem vybíral taktéž, mountfield,husqvarna odpadly hned, blíže byla jedna čína s kohlerem motorem, bril jsem neviděl, ostatni činy typu hecht o ničem, alko až vyšší a volba padla nakonec na stigu se záběrem 50cm za 12900kč-Al šasi dokonale tvarované díky odlévání, ready start(neřešim sytič),plynulý rozjezd, složitelnost na upínáky, nový model motoru lamelovým filtrem, měkčené rukojeti pojezdu.Za tu cenu mám i pocit něčeho navíc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika