Sekačka Vari MP1 554 WSVQ - H



Stránky: 1,  2   
host - 147.70 (?) 
20.4.2017 14:58, zobrazeno: 12761x

Zdravím. Včera som si kúpil túto sekačku-kosačku a chcem sa podeliť o nejaké info. V prvom rade ma potešil výkon motora Honda 190, hoci na kryte je napísané "Powered by Honda" čo mi je trochu divné. Vraj je to motor novšej konštrukcie, no to sa uvidí čo je to zač.

   Trochu ma však sklamal pojazd s variátorom. Zdá sa že je to tá najjednoduchšia možná verzia, kde udržať nastavené otáčky je možné len za ideálnych podmienok. Pri záťaži pohonu sa remeň sám zarezáva do variátorovej remenice(je iba jedna na prevodovke pojazdu) a tak sa rýchlosť sama zvýši. Kompenzáciu dlžky remeňa robí niba napinak. Na hriadeli motora je remenica pevná. V tomto prípade aj páčka prepínania rýchlosti nie vždy drží svoju pozíciu.  Škoda takého detailu, nakoľko kosačka pôsobí luksusne a aj jej samotný pohyb po teréne je úplne ľahučý aj bez pojazdu. Výzorovo je to mix komponentov kosačiek STIGA.

Páčku som po rozobratí dobrúsil tak aby západky pre pozície sedeli a už je to bez problémov (nepresnosti v odliatku plastu).

Radšej by som volil na zmenu rýchlosti nejakú prevodovku s pevnou aretáciou pozícii. Keďže u nás práve nasnežilo 10cm snehu, tak ju nemám možnosť ďalej testovať.

 Keďže som sa na kúpu kosačky nejaký čas pripravoval (druhý kandidát bol AL-KO 525 VS), tak som sa rozhodol že chcem motor Honda. Aj na priek poznatkom o zanášaní karburátora, ktoré spôsobuje zlé palivo, prípadne staré avšak je to možné vyriešiť prímesou stabilizátora paliva.

Sklamal ma predavač u nás v Poprade v nemenovanej predajni, keď mi tvrdil že nič netreba stabilizovať v benzíne a že na fórach sú samé bludy(asi si pripravoval zákaznika na skorý servis...) a do kosačky mi vlial plnú dávku oleja 0,6L. Keď som poznamenal že táto Honda má iný požadovaný objem náplne, povedal že to nevadí, čím viac, tým lepšie. Nalial mi benzín, odskúšal či štartuje a potom vypol. Nahol ju aby odpísal číslo, ale z karburátora mu na druhej strane už vytekal benzín a celú kosačku olial. Našťastie má vraj tento model nejaký prepad na karburátore, takže nezalialo filter. Akurát že oliatý lak už vykazoval zmeny farby...

Takže niekedy nie stroje sú na vine čo sa týka kvality, ale informácie ktoými nás nakŕmia predajcovia...

VARI
VARI
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 72.218 (?), 22.4.2017 12:29

Tahle sekačka se vyrábí taky v Popradě se stigou - vari se tím nijak netají a je to dobře. Podvozek je stejný jako u stigy combi 55, jen tady je s motorem Honda o něco levnější. Koukám, někteří prodejci stojí opravdu za prd a kecají nesmysly. Okamžitě bych se s jejich přístupem obrátil na firmu šupa, která vari na slovensku zastupuje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.6 (?), 30.4.2017 18:51

Také uvažuji o koupi této sekačky. Druhou variantou je Dolmar PM5102S3C. Můžete se prosím podělit o zkušenosti z provozu? Zajímalo by mě jak zvládá přerostlou trávu. Děkuji a přeji Vše dobré! Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.70 (?), 4.5.2017 21:12
Zdravím. Takže přerostlá tráva zatiaľ nieje, keďže i nás stále prší a je chladno. Kosil som dvakrát len tak a poviem že sa s ňou manipuluje super. Neviem aký je ten dolmar ale dosť sa rozšíril po predajnach, tak má možno kvalitné prvky. Skúste pozrieť Alko 525 vs, to bol môj prvý kandidát, menil som len kvôli honde motoru. Takže ja z Popradu som si kúpil českú kosačku vyrábanú v Poprade... zaujímavé Inak ten konektor na hadicu na umývanie kosačky je super. Dúfam že mi kvoli tomu skôr nezhrdzavie. Celkový dojem je zatial super. Upravený pozicionér rýchlostí zatial drží. No bol som v Obi sa zase pozrieť na to Alko 525 a tam tie páčky idú ovela ťažšie a zdá sa mi to kvalitnejšie ako vari.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 3.6.2017 21:12

Teb Dolmar PM5102S3C shodou okolností mám a mohu říci, že přerostlou trávu nezvládá. Teda při troše šikovnosti je možné dosekat i kousky přerostlé trávy, ale hodinový výkon 4× slabšího křoviňáku je cca 2-3× větší. Takže na přerostlou trávu s něčím vhodnějším = například bubnovkou.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 77.23 (?), 31.5.2017 16:50

aj ja si ju asi kúpim, chcel som stigu čo má galvanizované šasi, ale tú v košicoch v novátore nemajú, dúfam že vari nebude negalvanizované šasi skoro hrdzavieť!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 77.23 (?), 2.6.2017 15:23

angry takže prvý poznatok: všade na nete sa píše že kosačka má záber 55cm, v návode pribalenom ku kosače je uvedený údaj:53cm v skutočnosti nameraný rozmer nože je 51cm! same klamstvá!noangry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 2.6.2017 15:27

4 cm si bežne pridajú chlapi, keď im žena dá inkriminovanú otázku a tvária a v pohode. pri 51 cm sa to stratí! :D neriešte cm, ale výkonnosť!!! :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 77.23 (?), 2.6.2017 19:01

no jasné...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 77.23 (?), 3.6.2017 15:40

moja skúsenosť s prvým kosením: motor ma nízke otáčky a kolíšu pri trochu hudejšej tráve sa dusí, rýchlosť na variátore je veľmi pomalá a slabo sa rozbieha aj pri najvyššom stupni, vie niekto poradiť čo s tým? dajú sa zvýšiť v motore otáčky? výkon? ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika