Sekačka Vari MP1 554 WSVQ - H



host - 120.74 (?)
18.7.2017 4:50
Takže moje ďalšie skúsenosti s týmto strojom. Čo sa týka sekania, tak nieje čo vytknúť. Pozor však na vodu a na umývanie. Voda zatečie kadetade a už som musel opravovať zaseknutú volnobežku v hnacom kolese. Doslova ten kolík zadrelo do osky a bol celý hrdzavý. Olej po prvých piatich hodinách som menil a teda vám poviem že vyzeral ako hliníkový kokteil. Takže nepodceňujte častú výmenu oleja v zábehu...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 120.74 (?), 18.7.2017 4:50
Takže moje ďalšie skúsenosti s týmto strojom. Čo sa týka sekania, tak nieje čo vytknúť. Pozor však na vodu a na umývanie. Voda zatečie kadetade a už som musel opravovať zaseknutú volnobežku v hnacom kolese. Doslova ten kolík zadrelo do osky a bol celý hrdzavý. Olej po prvých piatich hodinách som menil a teda vám poviem že vyzeral ako hliníkový kokteil. Takže nepodceňujte častú výmenu oleja v zábehu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.70 (?), 19.6.2019 10:08

Takže moje skúsenosti po dvoch rokoch užívania (som autor prvého príspevku). 

Poviem na začiatok, že so strojom som velmi spokojný, akurát dodržujem pár zásad čo som si naštudoval pred kúpou stroja a osvedčili sa:

- používam čerstvý benzín so stabilizatorom paliva, nádržku doplnujem po každom kosení

- výmena oleje na konci sezóny (po poslednom kosení, nech sa bordel neusadzuje celú zimu v olejovej vani)

- udržujem nôž vždy ostrý

- motor pri kosení a vysypávaní koša nevypínam, až na konci práce - nemá to v domácich podmienkach význam  - ale z bezpečnostného hladiska to vôbec nedoporučujem

-na konci sezóny premastím volnobežkový systém v zadných kolesách a vyčistím vzduchový filter

Po dvoch rokoch akurát cítim takú gumovitosť variabilného pohonu, bude asi treba vymeniť klinový remeň. Taktiež zadným ložiskám v kolesách nerospieva umývanie vodou, ale to nieje výrobná vada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 255.89 (?), 19.6.2019 11:27
Taktiež zadným ložiskám v kolesách nerospieva umývanie vodou, ale to nieje výrobná vada. - tak co to potom je, když si stroj po provedené práci nemůžu řádně očistit a je jasné, že bez vody to nepůjde. Takže to vada je, ale konstrukční!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 22.237 (?), 7.8.2019 18:26

no to znamena ze mas zaseknutu poistku behu motora a kos menis ked bezi motor? takze ti do xichut fuka bordel a vsetko co to dokaze nasat... na druhu stranu nevybijes baterku castym startovanim a jazdou na male vdialenosti :) 

ale teraz vazne, myslim ze po cisteni vodou treba nechat bezat kosacku naprazdno, aby sa co najviac presusila. a ako doplnok som si na svoji urobil taku malu rampu a nechavanm ju na rohu garaze ked vzdy fuka nech ju to najma zostpodu presusi a do garaze ide pokial mozno co najneskor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika