sekačka Toro 55 cm s mulčováním a její ucpávání



Stránky: 1,  2,  3   
host - 16.167 (?) 
16.4.2008 12:40, zobrazeno: 49466x

Zdravím "rádce". Prosím o radu. Při sečení se mi ucpává koš - plní se mi tak do 1/3 objemu... sekám suchou (nevysokou) trávu, do propraného vzdušného koše..moje pracovní nasazení kloubím s odkrýváním krytu a ručním odhrnováním do zadního prostoru koše, neboť bych jinak běhal s 1/3 náplní:-))...Pro úsměv : argument odborníka z mountieldu zněl, že je to Americká sekačka a tam mají jinou trávu - sušší... co dělám špatně??? Děkuji...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 16.4.2008 12:44

Nějak mi nehraje to, že sbíráte do koše a zároveň mulčujete, to nelze dělat zároveň. Buď mulčuju nebo sbírám do koše. Není chyba v tomto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.167 (?), 16.4.2008 12:53

To je právě ono... mám ji s mulčováním, které jsem využil na podzim, ale jinak také musím sekat a sbírat... takže sekám a sbírám (ale jen do 1/3 koše)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 16.4.2008 13:14

Dobrý den. Je se trošku připojím. Měl jsem kdysi sekačku MTD, což je taky Emerika a mohu napsat, že taky hodně špatně plnila koš. Původně jsem si myslel, že je to tím zašpiněním koše, ale ani stříkání vysokotlakem nepomáhalo. A po čase jsem zakoupil jinou značku a jaké překvapení. Má stejný textilní koš, ale plní perfektně a i mokrou trávu. Troufnu si napsat, že je to tvarováním nože a tím kanálem, kterým to fouká do koše. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 16.4.2008 13:17

Mulčování  - to je sada, nůž a záslepka. Nůž má jiný tvar, než běžný nůž a jeho úkolem je travní hmotu co nejvíce rozmělnit, záslepka je tam z důvodu zamezení vyhazování posečené hmoty mimo prostor nože, dále se díky tomuto zdrží tráva delší dobu v prostoru nože a je více rozsekána. Klasický nůž má úpravu pro vytvoření podtlaku, a tím dále tlaku vzduchu, aby po usečení trávy dopravil větší množství hmoty do koše, bočním výhozem, nebo pouze z prostoru nože za sekačku. Proto je třeba použít takový nůž, který odpovídá daným požadavkům. Já pokud mulčuji, tak dám pouze záslepku s klasickým nožem a není to takový rozdíl, jak sečení s košem a mulčovacím nožem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.167 (?), 16.4.2008 13:28

Pokud to dobře chápu, tak mi odborníci nesdělili, že potřebuji 2 druhy nožů... Takže mi doporučujete koupit a nebo spíše vyreklamovat :-)) jiný nůž???...no zkusím je trochu napnout a uvidíme... Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.167 (?), 16.4.2008 14:27

...tak jsem se podíval na nože, ale druh s "lopatkami", který by mi možná pomohl pro tento typ TORO nenabízí. Tak jsem zvědav, co servismani vymyslí, když si je pozvu, ať mi ukaží, jak se touto sekačkou seká a přitom se člověk nenaběhá, přece jenom už jsem starší pán a hřbet svůj těžko ohýbám... Děkuji všem za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.65 (?), 17.4.2008 23:28

Třeba Honda HRX HXEA může dělat obojí najednou  a dokonce je tam možnost nastavení intenzity mulčování nebo sběru (a vše s jednou sadou nožů - nic není třeba měnit nebo osazovat ucpávku ).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.2 (?), 27.9.2008 13:34

Rada velice jednoduchá, sekačka má malé otáčky. Po seřízení na 3000 ot/min bude závada odstraněna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.36 (?), 13.2.2009 12:31

zdravim chystam se koupit sekačku toro. muzete mi prosim napsat jak jste dopat. dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika