Sekačka STIGA ztrácí výkon, nesbírá trávu



host - 223.69 (?)
10.8.2020 16:41

Jestli se sekačka chová "jako by docházel benzín", tak třeba to tak opravdu je. Až se to zase stane, zkuste odšroubovat víčko nádrže, jestli se něco nezmění...

Když nezmění, pak bych zkontroloval přívod benzínu do karburátoru... A pak případně i karburátor.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
gustitko - (6) - 1.11 (?), 9.8.2020 21:27, zobrazeno: 2405x

Dobrý den, před třemi lety jsem zakoupil sekačku Stiga Combi 50 SQB. Velká spokojenost. Letos mi sekačka začala ztrácet výkon. Začne to po zahřátí, cca 30 min provozu, se sekačka začne chovat jako by docházel benzín. Špatně sbírá trávu. Při suché trávě max polovina koše. Pak se ucpe výhozový otvor a sekačka začne mulčovat. 

Vyměnil jsem svíčku, olej, vzduchový filtr. Poslední zimu mi zůstalo vnádrži trochu benzínu, nyní je tam 100 oktanový, několikrát projetá nádrž.Poslední dobou se mi také stalo, že po nastartování (naskočí okamžitě) vyjde z výfuku velký oblak dýmu.

Poradí někdo čím by to mohlo být?

Mockrát děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.170 (?), 10.8.2020 7:09
Ten dým má jakou barvu, černou nebo modrou? Černá je moc bohatá směs, modrá olej v benzínu. Nemáte tam moc oleje? Lidi to v dobré víře přelijí a je to v tahu. Koukněte taky na cívku, až to zase chcípne, odpojte svíčku, vymontujte ji a zkuste se podívat proti kusu železa nebo třeba bloku motoru, jestli dává pořád jiskry. Klidně to udělejte i před startem, ať máte porovnání, když běhá dobře. Samozřejmě někde kde není moc světla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.11 (?), 10.8.2020 9:07

Dobrý den, 

dým je bílý. Oleje je tam jak má být, to jsem kontroloval. Svíčka je nová cca 3 týdny, originál jak má být. Ale vyzkouším jak říkáte. MOc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.69 (?), 10.8.2020 16:41

Jestli se sekačka chová "jako by docházel benzín", tak třeba to tak opravdu je. Až se to zase stane, zkuste odšroubovat víčko nádrže, jestli se něco nezmění...

Když nezmění, pak bych zkontroloval přívod benzínu do karburátoru... A pak případně i karburátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.133 (?), 31.7.2021 23:49
Dobry den, mám jiný problém sekačka nejde nastartovat, ikdyz je baterie plne nabitá. Stalo se Vám to také?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.174 (?), 3.9.2021 6:58

Moc sekaček co dobře naplní celý koš není.Přeci prodejce neřekne, že krásně vrčí, ale trochu špatně sbírá.Třeba ten pán před týdnem prodával zrovna rohlíky.Asi jste se netrefil do modelu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika