Sekačka se startérem Hecht se 3 koly - zkušenosti



Stránky: 1,  2,  3   
Otan - (30) - 150.3 (?) 
28.4.2016 15:19, zobrazeno: 26792x

Dobrý den. Chci si koupit benz. sekačku HECHT, která má 3 kola. Jaké s ní máte zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 173.31 (?), 28.4.2016 16:55

Čínske chassis, čínsky motor, na 46cm záber podmotorizovaný. Je to nezmyselný stroj.Ale nakoľko má efektné štartovanie a dobrú cenu - iste si nájde spokojných zákazníkov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Otan - (30) - 150.3 (?), 8.5.2016 10:15

Až tak zle? Škoda, líbí se mi. Dobrý motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 8.5.2016 11:21

Čínske chassis, čínsky motor

To můžete směle napsat k 99,99% sekaček. Není to nějaká tělesná vada.

na 46cm záber podmotorizovaný

Na to jste přišel jak? Mám 548 SW se stejným motorem a záběrem a seče výborně. K tomu šasi. Teď po 3 letech provozu jsem se dokopal aspoň to natřít. A skutečně jsem to po sečení vždy pečlivě nečistil, jen zajel pod kolnu. A že má strojek těžký život, na zahradě spousta krtin, z čehož vzniká s trávou pěkná hutná malta, která zůstane opravdu dlouho vlhká a lepí jako ďas.  A šasi je dobré, sice porezlé ale bez děr. Máte vůbec nějakou sekačku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.86 (?), 8.5.2016 13:26

Poddimenzovaný motor? V čem? V tom, prodáváte jinou značku, Má 7N.m výkonu. Ono totiž výkony na motorech se uvádějí v počítaných výkonech a ty lze jednoduše upravit To jsou ty 4,5,6 HP nebo PS jedno jak se to uvádí. To vám ale všude neřeknou. Duležité a neodiskutovatelné a nedodpočítatelné jsou právě ty N.m. Zkuste se podívat na ty co je uvádí a kdo dosahuje právě těch 7N.m u motoru 135ccm. Jinak mám ji od pátku doma. První sečení je za mnou. Před ní jsem měl 548SW z roku 2009 a ještě jsem ji za 2500 Kč prodal :-). Pocit z prvního sečení. Připadá mi, že sekačka je výrazně lehčí než stará čtyřkolá, přitom jsou na tom váhově stejně. Otočit se s ní, objet něco, nebo jet podle obrubníku je táááák snadné. Startování? Již ne kliček, ale tlačítko co jde vydloubnout a odnést(prý na zloděje) pro mne kvuli dětem. Jedinou věc, kterou bych vytknul. Zapomněl jsem, že přední kolo není pod centrálním nastavení, ale musí se nastavit samostatně. Tak jsem začátek trávníku přejel dvakrát. Na druhou stranu celý rok sekám na jedno nastavení výšky, takže se mi to už nestane. Za mne rozhodně doporučuji. zkuste si sami na prodejně kde ji mají kousek popojet a zatáčet. Fakt vás to přesvědčí. Myslím že konkurence Hecht tady dost zaspala

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 110.248 (?), 8.5.2016 14:01

aj ja uvažujem o trojkolke, je to super pri otáčaní a obkosovaní stromov a podobných "zákutí" pozemku!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Otan - (30) - 150.3 (?), 8.5.2016 16:08

Díky za vše reakce, je asi rozhodnuto, škoda jen, že nejsou s motorem B-S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.162 (?), 8.5.2016 21:51
Osobně jsem měl sekačku se třemi koly, na manévrování jedinečné, bylo to vynikající na zahrádce kde byly rádiusy a slepá místa.Na plošné sekání nic moc, ale tak to bývá, musela se hlídat stopa.Každopádně hecht odpovídá ceně, kvalitu nečekejte, je to čistokrevná čína :).Naproti tomu jsou výrobky nechávané dělat v číně, ale to je jiná liga, tam záleží, co zadavatel požaduje.Toto nemá ani b&s motor, takže ani náhodou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 104.86 (?), 9.5.2016 0:30

Víte o 3- kolovým Hechtu kulový, snad jen to že ho chcete pomlouvat.  Sekačka Hecht si může přední kolo zaaretovat na panelu nahoře, takže na rovině pohoda jako se čtyřkovou. Briggse jsem měl a dokonce jsem jej porovnával na svý zahradě a překvapení: tam kde se již B+S dusil Hecht ještě vyšlapoval. Porovnával jsem motor na Hecht 548SW tu co jsem prodal a motor Quantum 4,0 tedy papírově porovnatelný motory +/-. Nechci rozvádět všechny parametry a zbytečně pomlouvat BS, ale obsah byl porovnatelný. Na druhou stranu přiznávám že se o trávník starám, provzdušnuju, zalévám, hnojím, sekám vše pravidelně a je fakt hustý. Ale je pravda, že někdo Briggse může chtít a je škoda, že jej nemají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 135.165 (?), 9.5.2016 7:10

quantum 4?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika