Sekacka pro 63 letou matku



Stránky: 1,  2,  3,  4   
brusell - (6) - 235.151 (?) 
15.4.2018 16:38, zobrazeno: 15436x

Ahoj vsem,
potrebuji koupit sekacku pro mou matku. Jedna se o sekani vetsi zahrady cca 2800m2 a jde jen o sekani rovnych ploch, takze bych rad benzinovou sekacku s pojezdem, aby pro ni sekani nebylo moc namahave (idealne nejaka snadno manevrovatelna se starterem).
Dalsi funkcionality jako mulcovani nejsou treba.

Narazil jsem na trikolovy model Hecht ktery by byl fajn z pohledu manevrovani po zahrade, kde je dost stromu, ale recenze na tuhle znacku jsou spis smisene a ja bych neco s cim nebude moc starosti s udrzbou.

Uvazoval jsem konkretne nad VeGA 545 SXHE, pripadne GTM 460 SP1 SCH.

Podelil by se nekdo o konkretni zkusenosti a pripadna doporuceni?

Dekuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 250.122 (?), 15.4.2018 19:32

To chce jeste na zada hrabe aby mohla pohrabovat a dobrou lucernu, aby mohla kosit i v noci.

Taky mam takove povedene deticky. Ruce nevohnou, sou porad natazene...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.219 (?), 15.4.2018 22:22

Nesuďte podle sebe, jak jste si je vychoval, tak je máte...

Náhodou ženské ve 63 jsou plné elánu a práce na zahrádce, i sekání je baví.  Ale proč by se kdokoliv měl zbytečně dřít, je dobré si práci ulehčit.

S výběrem značky neporadím, zahradu mám malou, ale po zkušenostech kamarádky s větší zahradou bych volila sekačku s nastavitelnou možností mulčování.           Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.13 (?), 15.4.2018 22:53
Je to líná kůže a ještě k tomu škrt.Taky mám starší matku, která zůstala sama a nebavilo mě běhání za sekačkou, tak jsem koupil traktůrek a pojezdím to za 1/2 hoďky.Kdyby to měla sekat máti osobně, koupím ji minirider, ať nemusí za sekačkou běhat a vycházku si udělá příhodnějším způsobem.Pokud přesto má dojít k týrání, tak co nejširší záběr, ať to má rychle za sebou (to sekání),variátor, kterým si určuji rychlost sekání a tím chůze a startér není nutný, pokud to je lehce startovatelná Honda.Vyloženě špatný původní výběr ze sekačkového odpadu na takovou plochu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.122 (?), 16.4.2018 6:52

Mila Lido, moje zahrada ma k seceni cca 2000 m a muzu vam rict, ze sekat ji celou se sekackou je poradny zaber pro chlapa, natoz pro zenskou. Nejde o chuzi za ni, ale o zvedani kosu s travou.  Co urvete dneska zaplatite priste. Ano reseni je mulcovani, ale to nejde pokazde, takze vzorny synek si koupi sekacku a matce to obcas posece.

Ja si na decka nestezuju, proste nejsou k manualni praci. Ale to neni dneska vetsina naroda. To je tak nejak globalne nakazlive. Mne manualni prace bavi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.4.2018 7:53

1. Doporučuji WEIBANG WB 455, jsem s ní velmi spokojen, žádný problém.

2. Mulčování je samozřejmě možné vždy. Pokud se to paní pouze vzhledově nelíbí, pak to je pouze její osobní problém a není nejmenší právo hanit její děti.

3. "Vzorný synek" má svůj život, svoji rodinu, svoji malou trošku času věnuje svým dětem a povinnostem, nicméně většinou pomůže, je-li to potřeba. Starší lidé by si naopak měli uvědomit, co po svých dětech chtějí, a že trvat na vynášení košů místo mulčování rozhodně potřeba není, a pouze je tím znechutí a odradí od další (zbytečné) pomoci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 89.197 (?), 16.4.2018 8:14

Mulčování na takovou plochu je řešení..Já jsem kdysi koupil starou stigu MulticlipPro s motorem Honda - lehké starování. Ta sekačka má už opracováno mraky hodin (cca18 roků) a furt jede. Má náhon na přední kola. Když člověk nestíhá rychlosti stačí jen lehce přizvednout kola - netahá tolik jako zadní nahon a je mnohem obratnější. Takže pod stromy a na "velké zahradě" mulčuji - tzn. jenom chodím za sekačkou. Je to výrazná úspora práce a času. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 89.197 (?), 16.4.2018 8:18

Jo a ještě jsem zapomněl..není třeba likvidovat trávu. Mám plochu cca 1500m2 a byla by toho pěkná hromada. Nevím co děláte s trávou z plochy 2800 m2.?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 16.4.2018 10:45

Ja nemam rad mulcovani. Kousky travy zejmena kdyz je mokro se tahaji na botach do baraku, tedy do jednoho se zouvame do druheho ne, k bazenu i do garaze.

Travu davam do komposteru, kompostery jsou na konci zahrady u slepic a slepice kompost i posekanou travu miluji. Kdyz komposter uzraje, hmotu davam do zahonu. Travu si svazim i za dalsich zahrad. Cim vetsi zahrada tim vice moznosti na umisteni komposteru. mam latkove kompostery, do pristiho seceni trava slehne tak, ze se da porad pridavat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.4.2018 11:13

A to je přesně to, o čem mluvím - "nemám rád" - ale chci, aby to děti udělali za mě přesně podle mých představ, a nikoli tak, aby to bylo funkční. A ta zbytečná řádně nezdůvodněná piplačka navíc je to, co děti příště od případné pomoci spolehlivě odradí.

BTW tím, že posekanou trávu odvážíte na kompost, a pak vracíte jen do záhonu, zbytečně odeberete případné živiny a humus z trávníku. A následné strádání trávníku pak musíte řešit umělými hnojivy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika