Sekačka na plochu 1400 m2



j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 100.238 (?)
22.5.2013 8:16

Ježíšikriste, teď je dotaz na sekačku na 1400 m2. Když si dáte do vyhledávače výraz "sekačka na" tak vám vypadne 22 (!) stránek jenom názvů vláken kde kromě sekačky na "sportovní areál", "náročný terén", "louku na svahu", "za 6000 Kč" najdete i vlákna kde se lidi ptají na sekačku na 500 m2 (dvě vlákna), 3000 m2, 1500 m2, 2500 m2, 300 m2 (dvě vlákna), 400 m2 (dvě vlákna), 1200 m2 a 600 m2. A to jsem prošel jenom první čtyři stránky ze zmíněných 22. Takže toho asi bude ještě daleko více. Není to jako u blbých na dvorku? Jak se asi bude lišit sekačka na 1400 m2 od sekačky na 1500 m2, nebpo na 1200 m2? Mačkám stopky kdy se někdo zeptá na sekačku na 1375 m2.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 149.89 (?), 12.5.2013 8:41

jeste ktěm motorum alko, vyrabí se v nemecku, jsou vzhledove hodne podobné honde, řekl bych ze to jsou přímo kopie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.226 (?), 20.5.2013 0:16

Zdravím. Uvažujem práve teraz o kosačke al-ko, niekde som čítal, že al-ko motory sa robia v číne /čínska kvalita/ a že kto chce al-ko, nech kupuje s motorom Briggs & Stratton. Mojím favoritom je AL-KO Highline 523 SP, ale ak mi tu niekto skúsený napíše, že sa čínskych al-ko motorov nemusím báť, tak kľudne sa rozhodnem pre lacnejší variat. Napíšte mi prosím, oplatí sa priplatiť za motor? marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.26 (?), 20.5.2013 9:17

Pokud motor Alko je levnější než Brigss, tak to svědčí o jednom...

Rezaté šasi se dá vždy natřít, vyvařit. Motory jsou uvnitř skládané jinak než známe z auta. V podstatě neopravitelné. Za desítku si v Mountfieldu koupíte sekačku s Motorem Honda a šasi GGP. O čem přemýšlet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.188 (?), 20.5.2013 9:36

Rozhodně berte motory B&S nebo Honda. Osobně mám starou sekačku B&S od roku 2005 a udržuji s ní cca 1800m pozemek, a jediný servis spočívá v tom, že kontroluju hladinu oleje, leju benzín. Poslední 3 roky jsem dokonce "zapomněl" vyměnit olej. Motor nastartoval vždycky za všech okolností a nikdy s ním nebyl jedinný problém. 1x za rok jsem brousil nůž.

Letos jsem se rozhodl pro novou sekačku (stará nemá pojezd). AL-KO bylo také můj první favorit ale po dlouhém výběru jsem nakonec skončil u Stiga Turbo 53 S Honda s Honda motorem.

Po cca 5mth toho nelituju a mohu říct, že sekačka je opravdu robustní (minimum plastových částí) a také výkonem dostačuje - seču kolikrát 20cm a větší trávu. Mulčování je výborné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.89 (?), 20.5.2013 19:11

stale se bavíme o sekačce kolem 8k?

stiga turbo 53S je uplně mimo zadané parametry, jinak jeto vyborna sekacka toje fakt s hondou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.226 (?), 20.5.2013 23:19

Ďakujem za odpovede. Tá stiga vyzerá byť dobrá voľba /aj keď o tejto značke počujem prvý krát/, presne to čo hľadám, potrebuje bočné vyhadzovania a pojazd, dobrý /blbuvzdorný/ motor a dobré plnenie koša. To al-ko ma láka marketingom /a tiež tým, že už mám od nich krovinorez a pílu -až na to, že z nej tečie olej :-) som spokojný/. Z prospektov som vyčítal, že kosí až po okraj trávnika (nejaký systém) a hlavne, že "MaxAirflow-Technology dosiahne pokosená tráva až do zadnej časti zberného koša", čo ma fakt zaujíma, lebo môj starý plátený kôš bol plný akurát tak do polovice a už z neho tráva vypadávala späť do kosačky.. Odpovedzte mi prosím, naletel som len marketingu a ostatné kosačky tiež dobre plnia kôš /tá stiga má tuším plátený/, alebo to môže byť pravda a výhoda toho al-ka? Pre mňa to môže byť rozhodujúce, keďže cena je rovnaká. Nemajte ma za ... , ale aj vyzerá dobre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.133 (?), 21.5.2013 23:22

Stiga co mám (Turbo 53 S Honda) má textilní koš a našlape jej kolikrát tak, že ani nejde sundat :-) až po okraj - líbí se mi fungující ukazatel zaplnění koše.

K čemu potřebujete boční výhoz? Moje nemá boční výhoz, ale zato krásně vyhazuje zezadu a rovná trávu do řádku (k levému zadnímu kolu, takže po ní pak nešlapete), což stará sekačka nedělala (tráva rozházená všude kolem). Boční výhoz podle mě není moc dobrý (musíte jezdit jen jedním směrem, jinak se vám výhoz ucpe?), když jedete třeba kolem cesty, tak musíte otočit výhoz, jinak musíte zametat cestu apod.

Nejdříve jsem taky uvažoval o AL-KO, ale pak jsem raději připlatil a koupil Stigu a nelituju. Tím nechci samozřejmě alko zatracovat, ať napíší lidi zkušenosti, já se dočetl hodně pozitivních na Stigu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.226 (?), 21.5.2013 7:19

ABG 595 PREMIUM LINE, toto som našiel a musím povedať, že z hľadiska deklarovaných parametrov je to takmer ideál, len neviem ako bude plniť kôš a vôbec nepoznám túto značku. Môžete sa k tomu vyjadriť prosím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.89 (?), 22.5.2013 6:21

proč ne cena 8k, motor dostatecne silny BS625.

nejlepsí je jak kazdy pise otechto sekačkach ze to jsou smejdy atd ale tohle je proste nizka cennová hladina a ten kdo po ni pase musi dobre vedet že mu nevydrží na věky nebo proste mensí dobu a komfort sekaní trebanebude tak dobrý než nejaka hliniková sekačka, kola radne pevná na loziskach a jiné vychytavky které levné sekačky bud nemají nebo mají ale ošizené, ty nejzakladnejsí sekacky mají také slabší plechy ale to jsou veci které musí kazdého snad napadnout kdyz vybíra ztech nejlevnejsích vecí. toje tak s autem kdyz si pujdu koupit chevroleta nejlevnejsího a nebo mercedesa v ale obou pripadech koupim auto tím jsem chtel napsat že kdyz si koupim nejmensí hondu nebo viking tak stale koupim kvalitní věc. budeto asi tím že kvalita je u vsech modelu stejna a modely se liší pouze vykonem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 100.238 (?), 22.5.2013 8:16

Ježíšikriste, teď je dotaz na sekačku na 1400 m2. Když si dáte do vyhledávače výraz "sekačka na" tak vám vypadne 22 (!) stránek jenom názvů vláken kde kromě sekačky na "sportovní areál", "náročný terén", "louku na svahu", "za 6000 Kč" najdete i vlákna kde se lidi ptají na sekačku na 500 m2 (dvě vlákna), 3000 m2, 1500 m2, 2500 m2, 300 m2 (dvě vlákna), 400 m2 (dvě vlákna), 1200 m2 a 600 m2. A to jsem prošel jenom první čtyři stránky ze zmíněných 22. Takže toho asi bude ještě daleko více. Není to jako u blbých na dvorku? Jak se asi bude lišit sekačka na 1400 m2 od sekačky na 1500 m2, nebpo na 1200 m2? Mačkám stopky kdy se někdo zeptá na sekačku na 1375 m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika