Sekačka honda gcv 160 špatně startuje



host - 11.110 (?)
18.4.2017 19:21

No nezblázněte se z těch prémiových paliv. Jsou ještě superprémiová. Doporučuju si o tom něco přečíst oč vlastně jde. Přidaná aditiva ano, jde o to v jakých koncetracích u jak označeného - nazvaného paliva a hlavně je třeba si uvědomit, že to aditivum není tekutej mechanik a má spíše preventivní účinky než opravné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 214.190 (?), 13.4.2017 20:02, zobrazeno: 12055x

Dobrý den. Mám starou sekačku s motorem honda gcv 160 5,5HP. Po zimě jsem zkontroloval svíčku - hází jiskru, vzduchový filtr čistý, vypustil z nádrže i karburátoru starý benzín a nalil nový, zkusil x-krát nastartovat a nepodařilo se mi to. Ale zjistil jsem, že se mi podaří sekačku nastartovat dosti nestandartním postupem: položím sekačku na bok (strana olejového ventilu), nechám ji tak ležet cca 1min s otevřeným palivovým ventilem. Pak ventil zavřu, postavím sekačku na kolečka, dám sytič a při stále zavřeném palivovém přívodu startuji sekačku tažením za rukojeť startéru. Motor naskočí, pak otevírám palivový ventil a sekačka jede. Prosím o radu, jak vyřešit tento problém. Děkuji, Libor

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.230 (?), 14.4.2017 7:17
Ksrburátor má trysku a tu jste zřejmě nevyčistil. V případě, že neznáte kde máte a co vyčistit, nalejte do nádrže větší koncentraci stabilizátoru paliva do 0,5 litru benzínu, odpusťte trošku benzínu z plovákové komory povolením odkalovacího šroubku karburátoru a nechte tak víc, jak 1 hodinu. V případě, že motor nenaskočí, musïte karburátor vyčistit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.172 (?), 15.4.2017 21:20

Až se Vám to podaří vyčistit, skladujte sekačku na delší dobu VŽDY bez benzínu.

Poprvé jsem benzínový motor skladoval s benzínem do kterého jsem přidal stabilizátor paliva BaS. Absolutně bez efektu.Z benzínu v karburátoru se zřejmě i tak odpaří těkavá složka a startování bylo utrpením.

Už několik let mám tento osvědčený postup. Po sezóně vypustím veškerý benzín přes šroub na plovákové komoře. Na začátku sezóny naliju ČERSTVÝ benzín a na PRVNÍ zatáhnutí nastartuji jak sekačku (Hecht 135ccm), tak rotavátor (Vega 139ccm).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.230 (?), 15.4.2017 22:40
Stabilizátor zabrání vytvoření gelových usazenin. Po dlouhém odstavení je potřeba vypustit z plovákové komory starý benzín a do nádrže doplnit nový. Start na drc. Bez vypuštění plovákové komory benzín nezapálí a nakonec přechlastáte motor. Potom se musí osušit svíčka a motor protočit bez svíčky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.38 (?), 16.4.2017 7:42

Dobrý den. Stabilizátor benzínu používám určitě víc jak 3 roky. Mám benzín jak do dvoutaktu i čtyřtaktu. Strojů mám poměrně hodně. Nevypouštím na zimu vůbec nic, stroje i kanystry s benzínem jsou v dřevěné kůlně a na jaře vždy startuju bez problémů. Benzín beru u pumpy s mušlí, ale netuším, jestli je v benzínech nějaký rozdíl. Ta pumpa je prostě u silnice kudy pravidelně jezdím. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.98 (?), 18.4.2017 9:48

Ja mam po teto zimě dobrou zkušenost s použitím OMV MAXXMotion 100. Nevim jestli to 100 je oktanove cislo, nebo jen marketing, nicméně je prémiové palivo a nepřidávají se do něj biosložky. Naopak by měl mít aditiva pro čištění palivového systému. Je jen o pár korun dražší na litr, ale sekačkou toho zas tak moc neprojedu, rozdíl je jen pár piv ročně.. Ale efekt na chod a jarní restart výrazný. V létě mi začala moje Honda s automatickém sytičem lítat s otáčkama nahoru a dolů a nešla za tepla nastartovat.S tímto benzínem to po hodině sekání zmizelo, nechal jsem sekačku s plnou nádrží přes zimu a na jaře bez problémů nastartoval. Věřím, že podobně bude fungovat i Shell a Benzina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.230 (?), 18.4.2017 18:06
Biosložka je ve všech benzínech. Víc oktanů udělalo, že benzín tak nevyprchal a nezvodnatěl a ještě mu jiskra na svíčce není šumák.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.110 (?), 18.4.2017 19:21

No nezblázněte se z těch prémiových paliv. Jsou ještě superprémiová. Doporučuju si o tom něco přečíst oč vlastně jde. Přidaná aditiva ano, jde o to v jakých koncetracích u jak označeného - nazvaného paliva a hlavně je třeba si uvědomit, že to aditivum není tekutej mechanik a má spíše preventivní účinky než opravné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 241.180 (?), 18.4.2017 20:06

  Dobre, jak chcete, nezblaznime sa z tech premiovych paliv. Rovnako som vas posluchol uz davno a precital som si o co vlastne ide. A prave preto kupujem do vsetkych malych motorcekov len premiove vysokooktanove paliva. Samozrejme nie kvoli 100 oktanom, beztak ich tie male motorceky nevedia vyuzit, zvycajne im podla vyrobcu staci uz cca 85 oktanov. (Vyrobca uvadza napr. " Palivo benzin minimalne 85 oktanov alebo viac".)

  Premiove paliva kupujem kvoli zmienovanym aditivam, kvoli mensiemu obsahu bioprisad a aj druhu bioprisad. A to este navyse okamzite pridavam stabilizator.  Skusenosti s takto prevadzkovanymi motorcekmi zahradnej techniky mam vyborne, karburacne cesty su ciste a fungujuce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 18.4.2017 22:22

Já jsem prémiové palivo z popsaných důvodů ještě nekoupil, nevím, proč bych to dělal a neznám co je to problém s palivem. Tedy BA95 a aditiva si přidávám sám. Je to levnější a hlavně spolehlivější co se poměrů týká. Taky aditivuju každej litr co koupím, ne až je problém. Sezóní strojky skladuju bez paliva kdekoli v motoru či nádrži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika