Sekačka Dolmar nebo Stiga



host - 172.245 (?)
3.5.2008 10:45

Máte pravdu, mám na mysli typ PM 4855 SA Pro... Nejvíc bych ocenil, konkrétní uživatelské zkušenosti s danými modely sekaček DOLMAR a STIGA případně informace od někoho, kdo se zabývá servisem a dokonale zná veškeré technické detaily případně slabosti jednotlivých modelů. Prospekty často uvádí pěkné nesmysly...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Pavel. - (5) - 172.245 (?), 30.4.2008 21:40, zobrazeno: 10391x

Prosím může mi někdo poradit dle praktických zkušeností, rozhoduji se mezi sekačkou DOLMAR PM 4855 SE Pro a STIGA Turbo Pro 50 S.

Díky předem za radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.47 (?), 1.5.2008 9:58

Rozhodněte se pro Stigu, je to silný a bezporuchový nezmar, který dělá skvělou práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 1.5.2008 11:10

Při porovnání sekaček se stejnými motory Honda a uložením kol v ložiscích se dá těžko rozlišit, která je bezporuchový nezmar. Více bych zdůraznil u Stigy antivibračně uložený motor a hliníkové šasi. Dolmar to řeší spec. povrchovou úpravou- hmotnost sekaček je cca stejná- která nebude asi věčná, ale u plechu to z pohledu životnosti sekačky jako celku není problém. Dolmar má systém 4 cut, Stiga mulč. jako přísl., pohon je stejný 1 rychlost, záběr také 48cm, cena u Stigy Al šasi je vyšší - je to nejlepší materiál na sekačkách z pohledu hmotnosti a odolnosti. Pokud jste tak neučinil, doporučuji si obě sekačky prohlédnout - nedávno to zde pěkně popsal nejen Andy Wise, který byl v podobné situaci. Někdy to ovlivní drobnost, někdy prodejce výhodnější nabídkou.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 170.244 (?), 1.5.2008 11:44

Díky za informace, ale podud jsem zatím zjistil, daný typ DOLMAR má hliníkové šasi a motor je pravděpodobně uchycen na antivibrační desce (STIGA ačkoliv to v katalogu tak vypadá má antivibrační desku pod moterem až u dražšího typu se čtyřmi rychlostmi pojezdu - tak nevím)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 1.5.2008 12:02

U Stigy na jejích stránkách je to u Vámi vybraného uvedeného modelu uvedeno - myslím model Pro s Hondou. U Dolmaru jsem se podíval pro jistotu na jednoho internet. našeho prodejce, ale mají to dopletené. Máte pravdu na www.dolmar.de  je AVS systém uveden a al šasi. Přesto to prohlédněte osobně, za těchto podmínek bych volil dle ceny, a jak by na mě zapůsobilo - celkové zpracování a ovládání.  Model Dolmar SE - el.start , asi myslíte SA. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 170.244 (?), 1.5.2008 12:10

V katalogu STIGA v popisu ten AVS figuruje, na detailním obrázku dané sekačky ale pod motorem již není nic vidět oproti tomu dražšímu modelu se čtyřmi rychlostmi - bohužel jsem měl zatím pouze možnost vidět ten dražší model...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 1.5.2008 12:18

Právě to chce ověřit, neboť A.W. psal, že jeho známý si objednal sekačku a došla mu s jiným motorem, nebo je něco uvedeno a na pultě to neplatí, pozor i telefonicky to může být potvrzeno a v praxi to neplatí. Někteří prodejci - jejich prodavačky, nebo operátorky si moc hlavu nelámou nad tím, jaký to je přesně motor, nebo šasi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.245 (?), 3.5.2008 10:45

Máte pravdu, mám na mysli typ PM 4855 SA Pro... Nejvíc bych ocenil, konkrétní uživatelské zkušenosti s danými modely sekaček DOLMAR a STIGA případně informace od někoho, kdo se zabývá servisem a dokonale zná veškeré technické detaily případně slabosti jednotlivých modelů. Prospekty často uvádí pěkné nesmysly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 3.5.2008 11:59

Používáme nižší řadu PM480S a jedině odloupnutá barva v místě centrálního nastavení je znatelné opotřebení.Samozřejmě nůž a prostor kolem něho - stopy od prachu a trávy, odloupnutá barva a ostření. To u al. šasi odpadne, ale nůž se brousit musí. Já se držím jedné značky - je to pro mě jednodušší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika