Sekačka bez oleje



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?)
12.6.2009 10:28

Je v návodu popsán stav, že je motor používán bez oleje a co se může poškodit, nemusí se to projevit hned např. přidřený motor. Samozřejmě, není to vůbec posuzováno, jako možný stav, resp. je to stav pro předpokládané zničení motoru. Nedoporučil bych něco, co nemám pořádně vyzkoušené a sám léta nepoužívám. Představte si, že já to také používám jen preventivně, aby motory déle vydržely, to je určitě už nepochopitelné, a když uvedu, že to funguje, tak následně 99%  příspěvků bude od těch, kteří to v životě neviděli, natož aby to použili.   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
trezege - (1) - 247.185 (?), 11.6.2009 9:37, zobrazeno: 11512x

Dobrý den všem, mám malý dotaz. Včera jsme dědovi koupili sekačku Husqvarna R 145sv. Když ji dědovi dovezli, dal ji dohromady a celej nadšenej začal sekat. Asi po 20 ti minutách sekání jsem přijel z nákupu a zjistil, že tam děda nenalil skoro žadný olej. Myslel totiž, že tam je a tak tam jen trochu přilil. Sekačka normalně běžela, ani bych to nepoznal a tak se ptám, mohlo se s ní za tu dobu něco stát? Po nalití normalní hladiny oleje šlape jak má.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 11.6.2009 11:18

stát se mohlo cokoli, ale po nalití oleje prostě sekačku používejte. To co se stalo Vašemu dědečkovi je relativně častý jev. Díky tomu, jak jsou ale motory sekaček jednoduché, většina jsou klasické "spoďáky" z hlediska mazání s vůlemi takřka kovářskými, většinou podobnou věc jednorázově přežijí a na životnosti se to neprojeví.

Osobně vlastním ALKO s motorem B-S, s Plastovým šasi - v době nákupu nejvýkonější sekačka výrobce v jeho portfoliu, jako zánovní jsem ji půjčil na výkend - pak se z toho vyklubal měsíc švagrovi.  Ten zápůjčku zakončil vrácením sekačky, s tím, že "ke konci blbě sekala a pak se zastavila" - chběl olej. Po poradě se známým servisákem jsme dolili olej a "kouslou sekačku" rukou protočili, po jednom posekání jsem na doporučení zmíněného servisáka kompletně olej vyměnili (prý kvůli abrazí uvelněným kouskům kovu), od té doby sekačka jede a jede sedmý, nebo osmý rok...

Nicméně pokud jste na pochybách jistě kontaktujte odborníky v servisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.118 (?), 11.6.2009 22:13

toto se mi stalo nedavno.Sekacka zacla ztacet vykon a nakonec se uplne zastavila.Tady mi radili o moznem podfouknuti, atd.,Vsechno jsem prokontroloval, potom vymenil olej, po 20-ti minutach provozu opet vymenil a tet slape jak hodinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 11.6.2009 22:39

V každém případě pomohla trocha oleje, který byl v motoru. Pokud motor běží, nevidím v tom problém jej dále provozovat, pouze bych zkrátil výměnu oleje a   použil přípravek M1 na regeneraci povrchu kovových třecích ploch. Měrka je nastavena tak, že i když na ní není vidět hladina oleje, motor se na rovině nepoškodí. Ale nelze na to spoléhat, několik motorů jsem viděl zadřených z důvodu nízké hladiny oleje. Citlivější jsou na to Hondy, o kterých bych rozhodně netvrdil, že mají kovářské vůle. Když je mají, motor má větší spotřebu oleje a nižší výkon, špatně se startuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 11.6.2009 22:51

Do motorového oleje žádné přípravky jakéhokoliv druhu nepatří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 11.6.2009 22:56

To je názor, který je Váš, já mám jiné zkušenosti, zejména s vlivem na chod motoru, stavy po opravách, dokonalejší záběh součástek a pod.. Ale zde došlo k tomu, že v sekačce - motoru olej téměř nebyl, což nebylo pro motor to nejlepší. Proto bych přípravek použil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 12.6.2009 8:46

Nejjednodušší bude, když majitel nahlédne do návodu k obsluze sekačky. Velmi bych se divil, kdyby tam v článku o mazání nebylo uvedeno, že použití "zázračných" aditiv do oleje je nepřípustné. V návodu k mé to takto uvedeno je (shodou okolností mám asi stejnou sekačku jako Chemický Alí, motor je BS Quantum XRM 60).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 12.6.2009 10:28

Je v návodu popsán stav, že je motor používán bez oleje a co se může poškodit, nemusí se to projevit hned např. přidřený motor. Samozřejmě, není to vůbec posuzováno, jako možný stav, resp. je to stav pro předpokládané zničení motoru. Nedoporučil bych něco, co nemám pořádně vyzkoušené a sám léta nepoužívám. Představte si, že já to také používám jen preventivně, aby motory déle vydržely, to je určitě už nepochopitelné, a když uvedu, že to funguje, tak následně 99%  příspěvků bude od těch, kteří to v životě neviděli, natož aby to použili.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.244 (?), 12.6.2009 16:40

Jakožto občesný oponent pana JS musím ale potvrdit že má pravdu, takové přípravky se přidávají takřka všude kde jsou motory maximálně vytížené a to i preventivně, z vlastní dlouholeté zkušeností s traktory a podobně vím že dodávaly některé zahraniční firmy tyto přísady i s oleji k novím strojúm, konkrétně fi.Same. KP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.251 (?), 12.6.2009 18:49

V tomhle případě by ten M. nebyl od věci, ale zas tak bych to nedramatizoval - pokud sekačka aspoň trochu mazala, tak se nic nestalo. Osobně bych jen dolil olej (klidně s M), chvíli nechal běžet a pak olej vyměnil za nový...   90.168 - Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika