sekačka ABG 480



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311)
9.8.2007 18:55
Vari 480 - s motorem Honda a bez ložisek v kolech? To mi nepřipadá ideální kombinace.
   ABG - 480 - neznám motor ABG, ale pro lehčí terény a nevelké zahrady (užší záběr) bych se jí asi nebál.  Jistě kvalita je možná úměrná ceně, ale 6000 za sekačku s pojezdem, centrálním stavěním ložiskových kol je skutečně málo. A Vari je celkem známá firma nato, aby si kazila pověst. 
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 123.152 (?), 26.7.2007 17:20, zobrazeno: 85769x

Dobrý den,

mám zájem o benzinovou sekačku ABG 480, mohl by mi někdo prosím zdělit své zkušenosti? Poptával jsem se v podnikové prodejně Vari, kde mi zdělili že není nějak značně poruchová. Nedůvěru u mě vzbuzuje neznačkový motor ABG. Na druhou stranu ani výrobce nemá sekačku skladem, takže jde dobře na odbyt a samozřejmě Vari nechce poškozovat svou značku, podle tvrzení prodejce. Je pro mě zajímavá cenou 6000Kč a výbavou - pojezd, ocelové šasi , centrální nastavení výšky sečení, ložisková kola, a výkon 5HP.

Případně prosím o doporučení sekačky s pojezdem do 10000Kč?

Děkuji. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.36 (?), 9.8.2007 14:43
Dobrý den. VARI nabízí teď sekačku 480 s motorem HONDA GCV 135. Za deset tisíc. Vypadá pěkně, motor je tichošlápek s malou spotřebou a vysokým kroutícím momentem, záběr je stejný. Za deset tisíc jde o výhodný kup.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 9.8.2007 18:55
Vari 480 - s motorem Honda a bez ložisek v kolech? To mi nepřipadá ideální kombinace.
   ABG - 480 - neznám motor ABG, ale pro lehčí terény a nevelké zahrady (užší záběr) bych se jí asi nebál.  Jistě kvalita je možná úměrná ceně, ale 6000 za sekačku s pojezdem, centrálním stavěním ložiskových kol je skutečně málo. A Vari je celkem známá firma nato, aby si kazila pověst. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 89.74 (?), 28.3.2008 13:51
Trochu jsem studoval na internetu a podle mého názoru je ABG 480 shodná nebo téměř totožná jako HECHT 546S a nebo VeGA S465, soudě dle shodných parametrů, výbavy a vzhledu, který se liší pouze barevným provedením chassi a krytu motoru, popř. detailů. Z toho plyne, že snad bude možná i vzájemná zaměnitelnost náhradních dílů. VeGA model jsem osobně viděl a vypadá poměrně slušně, vše je opravdu plechové, včetně víka výhozu trávy, zřejmě proto je i celkově těžší než podobné sekačky. Nevíte někdo, zda jsou opravdu shodné? Neliší se například v použitém noži, způsobu spínání pojezdu nebo jiným způsobem? Rychlost pojezdu je u VeGA 4,4km/h.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.180 (?), 28.3.2008 23:10

Hecht a AGB jsou opravdu uplne stejne, krome barvy (jen vyrabene pro jineho dovozce z Ciny).

Sekacka Vega S 465 ma zrejme stejny motor, jiny kryt motoru a asi nadrz. Kdyz jsem se ptal na motor, tak pry jde o 3-4 roky starou kopii Honda vyrabene v Cine. Dle prodejce neni prilis poruchova.

Jestli nekdo vite vice o sekacce Vega, dejte vedet. (hlavne praktickych zkusenosti).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.185 (?), 31.3.2008 14:40

Dobrý den, mám co do činění s ABG a tuto sekačku (jak jinak) Vám mohu vřele doporučit.

Výrobky ABG jsou testovány v centru HONDA-VARI a podrobovány destruktivním testům, při nichž se zjišťují méně odolné komponenty, které se vyměňují za kvalitnější. Obecně jde o výrobky vyráběné v celosvětové produkci, ale pouze ABG v tomto směru vyniká právě tím testováním, kdy nejde jen o laboratoř, ale i o praktické používání v náročném terénu - v praxi, kdy se strojům "nakládá" víc, než by měly dokázat.

Co se zrovna těchto sekaček týče, dokázali bychom jich prodat mnohonásobně více, jen kdyby nebyl problém s dovozcem - nestíhá.

A ještě k sekačce obecněji: aby šla dobře jakákoli sekačka a vydržela, je třeba nůž (nože) brousit častěji a ubírat méně materiálu a nůž vyvažovat. Nejnebezpečnější jsou u sekaček vibrace způsobené nevyváženým nožem - tam je pak úplně jedno, co je to za značku, držet čistý vzduchový filtr a včas měnit olej. Také nedoporučuji starý benzín - voda je potvornost.

V podobné cenové relaci i o jednu či dvě třídy výše lepší zařízení nekoupíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.175 (?), 31.3.2008 15:14
Cize, ako som to pochopil, vyraba to cinan, predava do celeho sveta a jedine ABG-Vari kontroluje kvalitu. Ale mam taky dotaz, ci cinan aj respektuje podnety a upravuje celosvetovu produkciu na zaklade zisteni ABG-Vari. To iste tvrdi na cely cinsky dovoz aj Werco ze kontroluje kvalitu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.101 (?), 31.3.2008 17:01

Mám od ABG křoviňák a to typ CG 430 HB. Motor šlape v pohodě, ale ty plastové díly stoji za prd, musel jsem kompletně předělat plastový držák řidítek (praskal). Proč ho neudělali třeba z kovu... Ale zas za ty penize, co by člověk chtěl.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.185 (?), 2.4.2008 9:27

S tímto problémem jsem se ještě nesetkal, nicméně v tomto roce, respektive na tuto sezónu je připravena nová řada vyžínačů, které byly předělány říkajíc od základu. Je mi líto, že není vše dle představ, nicméně je třeba brát zřetel na cenu, která je jednoznačně nej. Sám mám tento přístroj k plné spokojenosti (jen bych uvítal kalený kotouč, ale pro ten musím do speciálky, rychlořezná ocel se tupí dost rychle při prořezu náletových keřů)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.125 (?), 17.4.2008 7:22

Dobrý den, mám sekačku ABG 480 s pojezdem, myslím, že za ty peníze jsem udělal dobře, měl jsem sice malé problémy s pojedzdem (z Činy tam dávají nekvalitní kolíčky pojezdu), ale v servisu mi to rychle dali do pořádku a dali mi tam již kolíčky české, které si Vari dělá teď samo, tak si myslím, že bude vše O.k.  Mám zahradu 900 m2 a na tu mi bohatě stačí a kdyby něco, tak díly, jak mi řikali v servisu jsou opravdu za babku.

Hezky den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika