Scheppach 1010 vs. Vari 10 t Super Force



Stránky: 1,  2   
host - 254.233 (?) 
3.6.2018 20:47, zobrazeno: 7260x

Dobrý den,
rohoduji se mezi koupí štípače na dřevo Scheppach 1010 a Vari 10 t power force. Štípačku potřebuji na metrové dřevo, převážně buk a dub. Cenově jsou si štípače velmi podobné, jaký je rozdíl ve zpracování, kvalitě a pod. Kterou byste si koupili Vy? Děkuji. 

D. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 166.197 (?), 4.6.2018 18:33

Já mám Sheppach a Vari bude kvalitou podobné. Chtěl jsem Vám hlavně říct, že 10 tun je podle mne málo. Jám mám 18 t a to se mi zdá tak akorát. Pepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.162 (?), 5.6.2018 8:25


Omlouvám se, beru zpět. Můj Scheppach má jenom 12 tun, mám ho již několik let a zaměnil jsem jeho nákupní cenu (18 tis.) za výkon. Pepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 66.179 (?), 12.6.2018 1:08

Mam Scheppach 1010 na metrovicu trošku slabšie záleží od priemeru dreva. Dlhoročné sme to používali na sa výrobu štiepaneho palivového dreva, klatikov cca do 40 CM. Po troch rokoch odišlo hydraulické čerpadlo, po výmene zatiaľ ide. Ročne sme urobili cca 200 prm dreva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.84 (?), 12.6.2018 19:11
Mám woodstar 10t,4kw, což je Schepach v šedém, stála asi 20tis.,mám k tomu sadu klínů-klasický s větším úhlem, čtyřdělečný a prodloužený protože je to ta vyšší verze až na 140cm.Představte si, když tam metrovku nepostavíte jen kvůli blbě uříznuté délce, tak to u tohoto modelu nehrozí 😎.Mám ji 10 let, mimo výměny oleje a popraskaných přítlačných gum (lepší jsou ocelové zubaté přítlačáky) je O.K.Nesmí se zapomínat povolovat víčko na olejové nádobě při práci, aby nedocházelo k přetlakům.Nejlepší investice, štípu s ní i slabé desky na loučky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.228 (?), 29.6.2018 15:29

tyhle stipacky maji nevyhodu v delce chodu, u tech 10t které maji stul až u zeme nekdy jsou tyhle ramy i u 8t treba AGAMA maji moznost delky stípaní až 137cm takže dáte metrovku a stípate jen 15-20cm, jde prikoupit prouzení které je pro metrovky apk pracovní delka pistu je skoro 50cm, ale i tak jeto malo u nejaké brizy treba. ten stolecek vyklapecí je pekny ale za kazdým spalkem to pouzívat je nesmysl. Pokud chce nekdo vazne uvazovat o koupeném strojí na metrovici tak je dobra volba VARI 16 TON SUPER FORCE jeho prednosti dlouhy píst, dvojí rychlost posuvu, snadna obsluha a hlavně vykon že mne nezaskocí 50-60cm kmen. Sloupové stipacky nejsou spatné ale jeto opravdu na domací zvýkaní at jde o 7-12tun.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.228 (?), 29.6.2018 16:23

vari je pouze dovozce jakto jiz dnes byva zvykem ne jenom u stípaček, vyrobce i adresu se doctete v navodu, který je volne ke stažení na webu vari. jde o TIYA International Co., Ltd., B12B, Shenye Centre, 9 Shandong Road, Qingdao, P.R.China

cokoliv jiného se bude s nejvetsí pravdepodobností vyrabet ve stejné tovarně kdyz ty stipace na trhu nejak až zahadne podobné VEGA, AGAMA, VARI, SCHEPPACH, WOODSTER, LUMAG, PROMA, HECHT, ALKO, ZIPPER aj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.196 (?), 29.6.2018 23:20
Vás možná nezaskočí 60 cm, ale štípačku Vari force 16t ano, když je udávaná na poloviční průměr 😉.Ale jinak dobrý tip, jen nevýhoda je cena 30tis.Jeden se musí rozhodnout, jestli chce štípat nebo krájet.Rozštípnutí nastane do 10cm posunu pístu při klínu 60*.Pokud je štípačka slabší, nebo dřevo propletené(sukaté),pak se to dělá základním nožem štípačky, jinak nad 50t nebývá problém, mám 75t s dvojčinným čerpadlem sestavenou z nových dílů včetně hadic na zakázku(ostatní nadměrné zásoby, internet),která vyšla na 20tis.,váhově asi 500kg, i sloupovku 10t s odklápěcím podstavcem, váhově asi 220kg a práci taky udělá.Nejhorší jsou násuvné stoly u levnějších modelů, moc pruží, jedině vypodkládat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.121 (?), 30.6.2018 11:57

udavany prumer je vetsinou nadhodnoceny když u 8t je treba 40cm. Ted otazka jesli tech 8t tam je... jinak ktem stolum které se daji menit vyskove tak po case se ohnou a v uchytech na ramu se vymackají pak jsou doslova sikmo. Lepsí varianta je stipat metrovici nebo max co jde od zeme. Dělana stipacka z nových dílu bude rozhodně vykonnějsí nez koupena cina od vari. Otazka je ze ne kazdy je tak zrucny a znaly ze si postaví stipacku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.196 (?), 2.7.2018 22:45
Ten průměr vychází z bezpečného ustavení špalku -stůl má např.25cm, tak bezpečně se tam ustaví špalek 20x2=40cm, protože takový smrk se štípe jak máslo, nebo bříza.Tvrdší buk, dub jakoby chvíli odolával a pak lupne a buď se rozletí, nebo ho podrží vlákna.Ty násuvné stoly musí být vypodloženy, buď mít podkladný špalek, nebo rám.Vhodně to má právě Schepach u vyššího modelu, dva otočné stoly s podstavci, které na sebe sednou při štípání špalků do cca40cm délky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika