Rotavator VARI KF H 160 vs VARI KF Extra



host - 155.85 (?) 
22.4.2018 8:59, zobrazeno: 3153x

Dobry den, mate niekto skusenosti s tymito strojmi? Hladam schopny rotavator, ktory by dokazal aj hrobkovat aj vyorat zemiaky, t.j. dala by sa k nemu pripojit hrobkovacia radlica a aj vyoravac zemiakov. oba to dokazu.Riesim ale pracovnu sirku rotavatora, ta je u H160 "len" 60cm, EXTRA ma az 85cm. Taktiez maju odlisne motory, H160 ma Hondu GCV160 a Extra ma B&S 850. Z tunajsej diskusie som vycital, ze ta Honda by mala byt lepsia, ale zial ma mensi zaber. Ako to vidite vy? Rozidel 25 cm je podla mna dost (skoro polovica) Ktory by ste doporucovali s ohladom na tu sirku a tiez aj z pohladu spolahlivosti motora a pod.

dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 131.103 (?), 26.4.2018 20:48

Ako rotavátor tieto stroje fungujú. Hrobkovať sa s tým dá - trápenie. Vyorávať sa s tým nedá, jedine v piesčitej pôde.

Ak chcete plnohodnotný stroj, tak choďte do klasického malotraktora vari. Je to obrovský rozdiel v práci s malotraktorom vari a strojmi KF, na ktoré sa pýtate. Vari malotraktor je o tri triedy lepší. Síce stojí dvojnásobok, ale za tie peniaze to rozhodne stojí.

Za zváženie stojí aj možnosť namiesto vari kúpiť bcs.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.85 (?), 27.4.2018 21:07

dakujem za odpoved. rozumiem tomu spravne, ze v tych malotraktoroch su pouzite presne tie iste (prip. aj ine) motory ako aj v spominanych rotavatoroch a cely vtip je len v rozdielnej celkovej vahe, ktora ma znacny vplyv, napr. na to hrobkovanie/vyoravanie? ja to ale budem pouzivat velmi malo, v podstate len raz jar a raz zima, a to mi pridu vyhodenie peniaze, resp. "kanon na vrabce". mozno, keby som ten motor nejako zatazil pridavnou zatazou, tak by to slo. kazdopadne, mne ide primarne (80%) o to rozrobenie pody, hrobkovanie/vyoranie je len prijemny bonus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika