Prosím o radu při výběru křovinořezu na horskou louku



host - 9.202 (?)
27.6.2010 20:46

Dolmar MS 340 se mě podle popisu hodně líbí, je hospodárná jak píšou a je na 1,6kW, což je dost slušné. V práci s Makitou dělám, ale jak jsou na tom jejich benzínové motory? jinak jako značka je to dost velké jméno, otázkou zůstává jak je na tom servis a jejich zastoupení v segmentu křovinořezů a sekaček?? Děkuji za radu, ta je k nezaplacení :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 9.202 (?), 27.6.2010 20:20, zobrazeno: 6534x

Zdravím Vás, prosím o radu jaký vybrat typ a značku na naší louku na horách, kde postupně budujem chalupu a kde louku sekám až 5xkrát do roka, v rozloze cca 1500m2. Terén je náročnější místy a tráva zatraceně hustá a odolná, občas nějaký ten menší stromový nálet. Loni jsem jí sekal motorovou kosou Stihl o výkonu 0,8kW, což nestačilo :o)) a tento rok jsem jí zatím sekal Husqvarna 227R o výkonu 1,0kW a stále nestíhám. Musím prostě výše. Momentální představou by byla HQ 335 RX, nebo jiná? U HQ se mě zdá kultivovanější a měkčí zvuk i chod oproti Stihlu? Prosím o rady, děkuji. O.R., Olomouc

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.198 (?), 27.6.2010 20:33
Dolmar MS 340, zatím jsem nepotkal majitele této motorové kosy, který by byl nespokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.202 (?), 27.6.2010 20:46

Dolmar MS 340 se mě podle popisu hodně líbí, je hospodárná jak píšou a je na 1,6kW, což je dost slušné. V práci s Makitou dělám, ale jak jsou na tom jejich benzínové motory? jinak jako značka je to dost velké jméno, otázkou zůstává jak je na tom servis a jejich zastoupení v segmentu křovinořezů a sekaček?? Děkuji za radu, ta je k nezaplacení :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 27.6.2010 21:10

Dolmar produkuje benzínové přístroje, Makita elektrické, samozřejmě, že dochází při kompletaci k souběhu dílů, ale to je logické. MS 340 má stejný motor, jako profi MS 3300, ale je odlehčený, neboť není třeba takovou robustnost, jakou vyžaduje práce v lese. Spotřeba je velmi nízká, na špičkové úrovni profi, taktéž vibrace. Ale největší předností je motor, který při objemu 33 ccm dává 1,6kW a je velmi pružný a výkonný. V podstatě je s tímto motorem problém u majitelů, kteří přešli z nižších výkonů, že nesečou na plný plyn a mají podvědomě snížené otáčky. Servis je bez problémů a stačí si jen zjistit, koho máte nejblíž, jinak se ND běžně zasílají na dobírku. Kamarád jej má 8 let a seče a seče a jen brousí nůž. I když nebyl v příslušenství uveden 3 cípý nůž, on jej používá a prostě tam není co pokazit, pokud to obsluha nějak nezmastí. Dnes jsem shodou okolností MS 340 seřizoval - starý benzín 1 rok a proč se dusí... V takových případech stačí málo, ale horší je, když někoho napadne, že když je horko, tak musí být horko i motoru a sundá kryt, tím má chvilku na to, než motor zadře, nebo když úhlový převod vypláchne ředidlem, aby dostal ven starý tuk. Když se takových pokusů vyvarujete, budete sekat a brousit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.202 (?), 27.6.2010 21:30

V tomto případě nemohu než poděkovat a říct, že si k HQ nabídkám přidám i Dolmar. Půjdu s cenou okolo 13.000,-Kč. Jsem jednoznačně vyléčen tím ušetřit, tam kde to snad ani nejde. Prostě nový stroj mohu maximálně někde na internetu koupit v výhodně akci, ale za 6-8.000,- křovinořez nejde koupit a určitě ne rozumný. Pravidelný servis nebudu podceňovat. Musel jsem si asi prostě ty nižší typy logicky ošahat... ale jsem už snad trošku v obraze, že budu potřebovat něco o vyšší síle. Běhat kolem rybízu s vyžínačem se snad ještě dá do 1,0kW, ale v nejvyšší obci na moravě, kde ta tráva má fakt silné maggi, kde to roste opravdu do husta, to jinak než s pořádným železem nejde. Kamarádi farmáři tam mají Jonsered a obecní Stihl, ale co jsem měl v ruce i jiné, tak mě seděl HQ asi nejvíce, i když se mě zdálo, že více čadil. Děkuji Vám :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.179 (?), 28.6.2010 14:49

Ještě mám dotaz, zda někdo neví něco více o značce Marunaka? Podle názvu patrně japonsko.

Děkuji, O.R. Olomouc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika