Prosím o radu při výběru křovinořezu na horskou louku



host - 9.202 (?) 
27.6.2010 20:20, zobrazeno: 6536x

Zdravím Vás, prosím o radu jaký vybrat typ a značku na naší louku na horách, kde postupně budujem chalupu a kde louku sekám až 5xkrát do roka, v rozloze cca 1500m2. Terén je náročnější místy a tráva zatraceně hustá a odolná, občas nějaký ten menší stromový nálet. Loni jsem jí sekal motorovou kosou Stihl o výkonu 0,8kW, což nestačilo :o)) a tento rok jsem jí zatím sekal Husqvarna 227R o výkonu 1,0kW a stále nestíhám. Musím prostě výše. Momentální představou by byla HQ 335 RX, nebo jiná? U HQ se mě zdá kultivovanější a měkčí zvuk i chod oproti Stihlu? Prosím o rady, děkuji. O.R., Olomouc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.198 (?), 27.6.2010 20:33
Dolmar MS 340, zatím jsem nepotkal majitele této motorové kosy, který by byl nespokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.202 (?), 27.6.2010 20:46

Dolmar MS 340 se mě podle popisu hodně líbí, je hospodárná jak píšou a je na 1,6kW, což je dost slušné. V práci s Makitou dělám, ale jak jsou na tom jejich benzínové motory? jinak jako značka je to dost velké jméno, otázkou zůstává jak je na tom servis a jejich zastoupení v segmentu křovinořezů a sekaček?? Děkuji za radu, ta je k nezaplacení :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 27.6.2010 21:10

Dolmar produkuje benzínové přístroje, Makita elektrické, samozřejmě, že dochází při kompletaci k souběhu dílů, ale to je logické. MS 340 má stejný motor, jako profi MS 3300, ale je odlehčený, neboť není třeba takovou robustnost, jakou vyžaduje práce v lese. Spotřeba je velmi nízká, na špičkové úrovni profi, taktéž vibrace. Ale největší předností je motor, který při objemu 33 ccm dává 1,6kW a je velmi pružný a výkonný. V podstatě je s tímto motorem problém u majitelů, kteří přešli z nižších výkonů, že nesečou na plný plyn a mají podvědomě snížené otáčky. Servis je bez problémů a stačí si jen zjistit, koho máte nejblíž, jinak se ND běžně zasílají na dobírku. Kamarád jej má 8 let a seče a seče a jen brousí nůž. I když nebyl v příslušenství uveden 3 cípý nůž, on jej používá a prostě tam není co pokazit, pokud to obsluha nějak nezmastí. Dnes jsem shodou okolností MS 340 seřizoval - starý benzín 1 rok a proč se dusí... V takových případech stačí málo, ale horší je, když někoho napadne, že když je horko, tak musí být horko i motoru a sundá kryt, tím má chvilku na to, než motor zadře, nebo když úhlový převod vypláchne ředidlem, aby dostal ven starý tuk. Když se takových pokusů vyvarujete, budete sekat a brousit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.202 (?), 27.6.2010 21:30

V tomto případě nemohu než poděkovat a říct, že si k HQ nabídkám přidám i Dolmar. Půjdu s cenou okolo 13.000,-Kč. Jsem jednoznačně vyléčen tím ušetřit, tam kde to snad ani nejde. Prostě nový stroj mohu maximálně někde na internetu koupit v výhodně akci, ale za 6-8.000,- křovinořez nejde koupit a určitě ne rozumný. Pravidelný servis nebudu podceňovat. Musel jsem si asi prostě ty nižší typy logicky ošahat... ale jsem už snad trošku v obraze, že budu potřebovat něco o vyšší síle. Běhat kolem rybízu s vyžínačem se snad ještě dá do 1,0kW, ale v nejvyšší obci na moravě, kde ta tráva má fakt silné maggi, kde to roste opravdu do husta, to jinak než s pořádným železem nejde. Kamarádi farmáři tam mají Jonsered a obecní Stihl, ale co jsem měl v ruce i jiné, tak mě seděl HQ asi nejvíce, i když se mě zdálo, že více čadil. Děkuji Vám :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.179 (?), 28.6.2010 14:49

Ještě mám dotaz, zda někdo neví něco více o značce Marunaka? Podle názvu patrně japonsko.

Děkuji, O.R. Olomouc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika