Problém sekačka briggs a straton s motorem 5 koní



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 206.182 (?)
3.5.2020 15:09

Mám sekačku BS500. Seká, ale nereaguje na páčku snad rychlosti otáček. Sekačku jsem dostal bez návodu, nevím, jaký byl původní stav nastavení. Můžete mi poradit jaká je správná funkce?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
venda44 - (3) - 54.57 (?), 1.1.2014 13:43

Chlapi prosím, já mám takovýto problém.Švagrovi se podařilo nalít do motoru místo oleje Rondep, no nepochválil jsem ho :-o))) motor jsem rozebral vyčistil, jenže ouha protože jsem ho nedemntoval ze sekačky já ale švagr tak ted nevím jak byli lanka? Může mě někdo prosím poradit jak mají být zapojena? Děkuji moc. Venda, venda2008@volny.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 1.1.2014 13:53

No vidíte, já bych to nerozebíral, ale jen Roundup vylil, nalil syntetiku z fabie (co na ní tchýně najela 5000 km ale kvůli servisnímu intervalu 1 rok ji palubní počítač honil do servisu) a vyjel jednu nádrž benzínu. Opět vyměnil za novou dávku vyjetéhoa vyjel jednu nádrž benzínu. Pak bych vypustil tento vyplachovák a dal čistý na další sezónu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
venda44 - (3) - 54.57 (?), 1.1.2014 15:09

To není problém vyplachnout, to je vyřešené ale jak připojit správně lanka která švagr zdemontoval, no snad si poradím, ale kdyby snad někdo věděl přesně bylo by to OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.206 (?), 1.1.2014 16:32

Snad to pochopíte z tohoto.

U staršího modelu sekačky jsem měl třecí brzdu setrvačníku magneta jiného provedení ve formě smyčky, obepínající celý setrvačník, ale princip zůstává pořád stejný: při povolení hrazdy na madle sekačky zastavit třením o setrvačník motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
venda44 - (3) - 54.57 (?), 1.1.2014 17:31

Díky moc,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.252 (?), 27.4.2017 21:55

Mám ji taky už asi 20 let. Trápím ji strašným způsobem v prudkém svahu asi 30 - 35%  ji tahám koníčkováním na dvou lanech po vrstevnici. (Na pojistce na rukojeti mám drát ať to jede :-) Častěji měním olej a peru vzduchový filtr - tu molitanovou houbu. Když mi nešla do otáček a chcípala, tak jsem zjistil, že tam je falešné sání, protože nádrž na benzín (nějaká slitina hliníku) byla prasklá v úchytu k motoru a hadička se giglala.  Slepil jsem to dvousložkovým epoxidem :-) a trochu zpevnil prilepením plechového plátu a jedu další 2 roky. :-). Děravé šasi jsem přelepil a přetřel a taky v pohodě. Moc se s tím nepárám. 

Protože už jdu do let a ten svah mě zmáhá, tak jsem koupil Hondu 11Nm do 30% svahu s motorem OHC. Trochu se bojím, že ta už mi takové zacházení tolerovat nebude. Hlavně ne ten 3 roky starý benzín :-(- u staré sekačky jsem případnou vodu řešil trochou lihu. Líh se s vodu krásně smíchá a s benzínem taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
turojan - (3) - 31.23 (?), 20.4.2018 13:33

A nezanesly se ti kanálky v důsledku starého benzínu. Benzín začíná dělat potíže již po 9 měsících stání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 206.182 (?), 3.5.2020 15:09

Mám sekačku BS500. Seká, ale nereaguje na páčku snad rychlosti otáček. Sekačku jsem dostal bez návodu, nevím, jaký byl původní stav nastavení. Můžete mi poradit jaká je správná funkce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika