problém motor Briggs Stratton 15,5 HP



Stránky: 1,  2,  3   
host - 23.139 (?) 
16.10.2007 14:04, zobrazeno: 77161x
Dobry den mam problem s motorem motor Briggs Stratton 15,5 HP. Je instalovan v  Zahradním traktoru TURBOCUT 15/40 (sekačka). Motor jde nastartovat, beží dobře dokud se přiblizne za 15 min neohreje. Pak zacne motor "houpat" (kolísaji otacky) motor ztrati vykon a chcipne. Nastartovat poz¨te jde ale pouze se syticem, ale houpe i na sytic a stejne chcipne. Palivový a vzduchový filtr je nový olej nový plný stav. svíčky bílá barva. Diky za kazdou radu. Jiri
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 70.42 (?), 16.10.2007 18:58
Měli jsme podobný problém ale tkvěl v tom že když nabíhaly kudly takse zakuckal a chcípnul a bylo to tím že byl uvolněněj a ty vibrace ovlivnily regulátor (ale máme starší typ).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.9 (?), 16.10.2007 19:13
Zkuste nastavit předstih, pokud jste to již neudělal, avšak na vašem místě, bycjh se obrátil na autorizovaný servis těchto motorů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.123 (?), 19.10.2007 11:10
Svěřte to servisákovi, bude tam problém v regulátoru otáček.Můžete to i sám prohlédnout, zda se některé táhlo regulátoru např. nevyvleklo /nezůstalo viset/ a pod, ale dle popisu to bude závada větší a bude to chtít i seřídit dle otáček a pod. Dle Vašeho popisu by ještě chyba mohla být ve vedení paliva, /např. hadička benzínu se dotýká horké části motoru/ a palivo v ní se začne po čase vařit a začne kolísat přítok do karburátoru, tím se rozhodí i otáčky ale spíš došlo k nějakému uvolnění, nebo zaseknutí na regulátoru. Prohlédněte to a napište více.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.243 (?), 19.10.2007 11:28
Můj typ na závadu je těsnění pod hlavou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 30.226 (?), 22.10.2007 16:37

Obraťte se prosím na autorizovaný servis. Nevím odkud jste, ale jste li z blízkosti Brna, uveďte svúj  na e-mail    a já Vám mimo tyto stránky sdělím adresu autorizovaného servisu  Věřím, že vaše problémy tam vyřeší. Zdravím Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 23.139 (?), 23.10.2007 7:14
Když se problém objeví tak je videt ze regulator hybe s klapkou karburatoru. Tahla jsou v poradku. Mam jiste zkusenosti a s automobilovymi a motocyklovymi motory a osobne mi prijde jako kdyz dochazi benzin. To by odpovidalo i tim ze kdyz zacne zlobit a dam sytic tak se chytne a chvili jede dobre. Karburator jsem nerozebiral, ale asi bude cistej kdyz to 15 min jede. Muze byt problem v palivove pumpe nebo mozna v el jehle co je  v karburatoru (nevim jakou tam ma funkci ze by samozapaly po zastaveni motoru?). Diky za dalsi rady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.122 (?), 23.10.2007 9:31
Vypadá to, že byste si to nejraději opravil sám.
Začal bych prozkoumáním, zda je přísun paliva v pořádku a to od
A až do Z.
Bylo by dobré se dostat do situace, kdy se porucha projeví. Potom zkuste různé triky jako např. odstranit víčko nádrže, odpojit hadičku přívodu paliva u karbecu zda zní poteče palivo a pod. - tzv. vylučovací metodou. Ale pozor, počítejte s tím, že palivo asi poteče a také se může vznítit od cigarety, nebo nějaká jiskra (vzniknou výpary) stačí rožnout světlo..výbuch - nemocnice.
Víte, servis je na podobné zákroky vybaven a personál vyškolen, ale když to chcete zkusit sám, abyste věděl do čeho jdete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 30.226 (?), 23.10.2007 10:32
Když jsem Vám včera doporučil autorizovaný servis, měl jsem na mysli konkrétní servis, který se s touto závadou setkal a ani výrobní firma (americká) ji nedokázala řešit. Servis, který mám na mysli ji řešit umí. Zajímavost: porucha se jeví jen u benzínů v ČR. Zdravím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 2.122 (?), 23.10.2007 10:56
Uznávám, že benziny v ČR je kapitola sama pro sebe a téměř nikdo tomu nechce věřit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika