Postrekovac alebo rosic



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 174.138 (?) 
25.1.2017 20:04

ked robil Stihl rosice na takej technickej urovni ako fukar STIHL BR 600, tak bol drahsi od sucasnej cenovej urovne Sola presne o 200 euro, presiel na jednoduchsiu technicky inu verziu motora, hlavne vykonovo. Skuste si porovnat vykon rosicov Stihl a Solo v tych istych kubaturach. Ked odobrali stihlaci z povodneho rosica veci ktore robia rosic a nechali z neho len fukaciu cast, teda len fukar, tak su este stale drahsi ako najdrahsi rosic Sola.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 205.204 (?), 25.1.2017 20:34

Vedeli by Ste prosim upresnit ake to ma nasledky pri pouzivani - napr. mensi vertikalny dosah? Ja to planujem len do mojej 10 arovej zahrady. Stroj bude pouzivany kratko, ale casto (aplikacia kontaktnych bio-pripravkov, vyzadujucich dokonale pokrytie listov kazdych cca 10-14 dni. Ulet postreku nie je zasadny problem, cakacia doba u vacsiny pripravkov je 0 dni - Madex, Vitisan, Biobit,...) Potrebujem, aby vertikalny dosah bol bez problemov 4-5m. Vsetko sa to da aj klasickym postrekovacom, ale trva to velmi dlho a na to nemam cas - nie som dochodca.

Na slabo olistene stromy (osetrenie broskyn proti kuceravitosti, monilia na marhuliach) predpokladam aj nadalej pouzitie klasickeho postrekovaca - jednak kvoli lepsiemu vysledku a jednak kvoli minimalizacii uletu medi, co nie je taka neskodna vec ako madex ci vitisan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.138 (?), 25.1.2017 20:46

v podstate ziadny, na tu vymeru je to jedno, ja som vam len zdvodnil ten cenovy rozdiel oproti tomu ked Stihl dodaval rosice omnoho drahsie rosice SR 340 a SR 420. Inak ja by som rozhodne isiel pri stromoch na motorovy postrekovac, rosic by som pouzival pri vinici a velkej plosnej vysadbe. S postrekovacom sa dostane tryskou do skoro 4m, kym rosicom tam ledva dosiahnete a aj to za bezvetria. Dokonale pokrytie listov vam urobi aj vysokotlaky postrekovac. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 26.1.2017 7:25

Postrekovac je bohuzial nepouzitelny - osetrenie nim trva radovo hodiny, a ten cas nemam. Rosic chcem len a len kvoli rychlosti osetrenia. Predajca stihl ma ubezpecoval ze sr 450 do vysky 4-5 m dosiahne bez problemov, problem by mal len model 200, ten dosiahne len nejake 2m. Alebo je dostatocne vertikalny dostrek potrebne dokupit aj tlakove cerpadlo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.138 (?), 26.1.2017 8:09

vysokotlake postrekovace casovo robia tak isto a este presnejsie dokazete umiestnit postrek..napr. ukazka www.youtube.com/watch?v=Peq_f6_mHEU

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 26.1.2017 20:04

OK. nevyzera to az tak zle (pri pouziti viacerych trysiek by sa mozno dala docielit porovnatelna rychlost s rosicom). Rozhodne je plusom nizsia hlucnost a moznost nenosit stroj na chrbte, ale mat ho na nejakom voziku (pri pouziti 10m vysokotlakej hadice). Preco sa teda v sadoch a vinohradoch pouziva prakticky vyhradne rosic? Nizsia spotreba vody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.138 (?), 27.1.2017 8:16

nepouziva sa vyhradne, tlak vzduch tvoreny rosicom dokaze poskodit urcite druhy rastlin, v urcitom stadiu vyvoja stromu a vinica ked su krehke vyhonky a okvetie tiez. Poslednych 6-8 rokov sa dodavaju motorove postrekovace s vysokotlakymi cerpadlami ktore dokazu vytvori tlak az do 30 atm, dovtedy to boli len cerpadla s vykonom max 6 atm, cize takyto postrekovac nahradzal len obycajny rucny chrbtovy. Rozhodne dnes je moznost podla ucelu pouzitia zvolit variantu medzi rosicom a motorovym postrekovacom. Napr. lokalizovane herbicidne postreky urcite nie je mozne vytvarat rosicom. Na zeleninu tak isto nie. A kazdopadne uspora aplikovaneho postreku je zjavnejsia pri postrekovaci pretoze dokazete ju dat len kde ju potrebujete a nie z urovne priblizne 1,5 m fukat siroky prud ktory skonci aj tam kde ho nechceme mat. A v dalsom je vyhodou ze rozne prislusenstvo postrekovaca vam dovoli zvolit variantu aplikovania. A v poslednom rade pouzitie 4taktneho motora v postrekovaci vam tak nezatazi sluch a nepopudi susedov ako dvojtaktny rosic. K pohonu cerpadla totiz staci podstatne mensi vykom ako na pohon turbiny v rosici..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 27.1.2017 9:39

Dakujem za info. Ale stale mi to neobjasnilo, preco sa teda vo vinohradoch/ sadoch - ak nie vyhradne, tak prevazne - pouzivaju rosice. Samozrejme necakam, ze mi na to musite dat odpoved, o tom tomto forum nie je, ale som vdacny za kazdy praxou podlozeny nazor. Vzhladom na cenu zamyslanych strojov by som sa totiz rad vyvroval neskorsiemu sklamaniu pri ich pouzivani. Vy mate tiez motorovy postrekovac?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.138 (?), 27.1.2017 10:34

vsak som vam odpovedal, vysokotlake postrekovace je casovo nova vec, oproti rosicom ktore sa pouzivaju od 50tych rokoch minuleho storocia, preto ich tak casto nebol vidiet, teda vobec nie. Dnes uz je uplne iny pomer predaja a hlavne aj producentov tohoto radu strojov vdaka pouzitiu novych cerpadiel. Niekedy ich nevedeli tak miniaturizovat aby ich bolo mozne aplikovat v strojoch nosenych na chrbtoch, a ten pohlad skresluje aj to ako pozname nasu prakticku Slovac a urcite aj sa to tyka aj Ciech... tak nasinec ked si take nieco kupi tak to pouziva aj 20 rokov, bude to lepit a za kazdu cenu drzat az do uplneho srotu. Preto hovorim ze sa to postupne specializuje podla pouzitia, podla mna je motorovy postrekovac univerzalnejsi ako rosic..ja sice rosic pouizvam tuto zimu aj ako odhrnadlo snehu, krasne vycistim chodnik od cerstveho snehu a aj plochu strechu. Ale to je len jedna vec kvoli ktorej sa rosic nekupuje. Na druhej strane motorovy postrekovac, teda postrek mozem aplikovat tam kde s rosicom nemozem vojst - uzavretych miestnosti, sklenikov, pivnic. Napojim na hadicu a benzinove splodiny aj s motorom zostanu vonku. Pouzivam oboje, teda nevlastnim ale vieme si ich v rodine poziciat. Sršne som vyhnal vo vyske asi 7 m postrekovacom. Inak je problem pri kupovani, teda pri doporucovani predajcami, ked ma v sortimente len rosic tak nic lepsie vam nedoporuci ako najvyhodenejsie a super to odargumentuje a ked ma len postrekovac tak zase nie je nad ten. Skuste si pri vybere sam zvazit ktory stroj a hlavne zostat pri nejakej tradicnej europskej znacke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 27.1.2017 10:46

Este raz dakujem za info. Snad sa nejaky predajca uvoli aj na prakticku ukazku, ale velmi sa im nechce. Uz som zistil, ze nejaki ludia v okoli rosic maju, tak sa pokusim s nimi dohodnut na vyskusani. Motorovy postrekovac tu nema nikto, zostava len predajca.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika