Porovnání sekaček Panter FD-3 a Vari BDR-1200



host - 11.107 (?)
15.6.2016 22:11

Omlouvám se že to nebude o dotázaných dvou strojích, já ta videa od Namir také viděl a opravdu některá, obzvláště ta snažící se o nějaký občastník jsou jak od dementů. Starší srovnávací videa jakousi úroveň mají, ale čím je to mladší, tím je to až trapný. Já ta videa shlížel abych si tam našel "to svoje". Už jsem to přestal sledovat, raději si lehnu, to mi dá víc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 218.227 (?), 14.6.2016 2:33, zobrazeno: 8874x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdali někdo nemáte zkušenosti s oběma stroji a popřípadě porovnání mezi nimi? 
Řeším jestli pořídit Panter FD-3 nebo Vari BDR-1200.
Každý rok sečeme pozemky o rozloze cca 7ha poměrně členitý terén, svahy nahoru dolu, muldy, mraveniště, nějaké náletové dřeviny ale ty spíš méně.
Svahy zhruba 20-30 stuňů max, 
již jsem byl rozhodnutý pro FD-3 papírově má vyžší výkon a může se k ní připojit řada nástavců, ale jeden prodejce techniky mě nahlodal že je vari robustnější, lépe se ovládá, má lepší svahovou dostupnost údajně a výkon stejný protože v zatížení údajně spadne výkon FD-3 z 15 koní na 12 ale vari si prý drží stabilní výkon 13 koní i v zatížení a má prý lepší kroutící moment... tak jsem teď bezradný sad

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.26 (?), 14.6.2016 9:01

Zdravím, varina jednoznačně lepší. Motor Honda GXV390 je nesmrtelný držák. Dvoububen je pro sečení husté tráva také lepší varianta proti jednobubnu, pěkně řádkuje. Netvrdím, že BS má špatné motory ale v tomto případě je varina lepší volba. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.227 (?), 14.6.2016 12:50

ale FD-3 má taky dvoububen sekačku RZS-121 
díval jsem se na test které prováděla firma Namir.cz a tam vyšel jako výtěz FD-3 ale jelikož je Namir největším prodejcem značky Dakr, tak nevim jestli to nebylo účelové... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.40 (?), 14.6.2016 17:13

Varina má sice lepší motor,  ale je jednoúčelový stroj. FD3 je pohonná jednotka a časem se může stát, že něco bude potřeba vozit a tak. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.6 (?), 14.6.2016 19:47

Varina je dělaná jako jednoúčelový komunál - má výklopné čtyřnožové rotory, převod mezi nimi řešený kardanem a dvěma převodovkami a pro snadné otáčení jsou náboje kol vybavené směrovými brzdami. Máte pravdu, že Honda GXV je OK, je to silný profi motor se všemi výhodami, které z toho pro uživatele vyplývají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 207.57 (?), 15.6.2016 18:21

Ještě bych připojil reakci na namir.cz. Mám skouknuté snad všechna jejich videa. Jako každý prodejce nám nebude říkat že to co prodávají je špatné. Což se samozřejmě logické. Ovšem některá videa obsahují celkem perly. Například testujou křovinořezy s noži místo se strunou  = s nožem zvádne posekat i hodně slabý stroj. To je ale ještě v pohodě. Horší to je ale pak v nových videích kde strašně kladou důraz na to že nechcou prodávat čínské výrobky.  Dokonce ukazují poničené části strojů značek Vega a Hecht, přitom prodávají spoustu výrobku právě od těchto výrobců. Je to na zamyšlení no... 

Vari nebo Dakr? kdyby bylo na mně vyberu Vari protože jsem s ním spokojený celý svůj život.. Ovšem je důležité se dívat i do budoucnosti takže pokud víte že budete potřebovat i jiný stroj než jen bubnovku... tak bych se spíš přiklonil pro Dakr...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.6 (?), 15.6.2016 19:57

Nechtějí prodávat čínské výrobky? Oni jsou kecalové. Nejsou to podle mě solidní prodejci - jedou na tom, aby měli co nejvyšší marži. Nic víc v tom není. Stačí se jen podívat do jejich diskuzí, kde vychvalují jen to úplně nejdražší. Pro mě to je signál, že tohle není nic moc obchod.

A jestli vari nebo dakr, pak to je jen na Vás. Vari je postavená pro časté použití jako sekačka, dakr je zase víceúčelák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 15.6.2016 22:11

Omlouvám se že to nebude o dotázaných dvou strojích, já ta videa od Namir také viděl a opravdu některá, obzvláště ta snažící se o nějaký občastník jsou jak od dementů. Starší srovnávací videa jakousi úroveň mají, ale čím je to mladší, tím je to až trapný. Já ta videa shlížel abych si tam našel "to svoje". Už jsem to přestal sledovat, raději si lehnu, to mi dá víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.252 (?), 16.6.2016 12:59

Já mohu napsat jen něco o Dakru. Mám ho s tou říditelnou sedačkou a tahám na něm teda postřikovač. Každopádně ta sedačka je super, pač se skvěle otáčí a vážně v ní jde sedět 14 hodin denně. Jezdím teda většinou po měkkém poli, ale sem tam mám pěkný kopeček a všude mne (112 kg) vytáhne i když bylo trochu mokro. Perfektní je plynulá změna rychlosti během jízy!

 Po cca 20ti hodinách se mi rozbilo stratování klíčkem, ještě že tam je i klasika ručně. Následně jsem zjistil, že při výrobě nějaký borec nedotáhl matky ke startovacímu relé, které tak odešlo. Bez problému mi poslali nové, které jsem si sám vyměnil a jezdím dál. Nyní mám už cca 60mth a zatím vše drží.

Petr


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.149 (?), 22.6.2016 21:16

FD-3 má hydrostatickou převodovku s plynulým nastavením rychlosti dopředu i dozadu, diferenciál a uzávěrku diferenciálu. Trávu může sekat třemi různými typy sekaček a třemi různými druhy mulčovačů podle toho, co je pro daný pozemek nejlepší a zda chci trávu sušit nebo ji likvidovat. Za strojem nemusím chodit, ale vozím se na řiditelné sedačce. Mimo to, že trávu posekám, tak ji také s FD-3 shrabu. Vari přesně neznám, ale myslím, že z vyjmenovaného neumí nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika