Množství a měření oleje



host - 220.6 (?) 
3.6.2008 20:44, zobrazeno: 15275x

Dobrý den. Potřeboval bych radu ohledně měření oleje u Hondy HRG 415 C3 PDE. Mám novou sekačku a na měrce na olej mě ukazuje tak 2.5cm nad mřížkováním (xxxxxxxx- tak je označeno rozmezí kde by měl být olej). Myslím si že by měl být olej tak v půlce mřížkování. A jak by se měl správně měřit olej : zastrčit měrku a změřit olej nebo zastrčit a zašroubovat. Děkuji všem za příspěvky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 3.6.2008 21:06

Obecně byste neměl mít olej mimo označené -xxxxx pole na měrce. Potom to není problém, ale držel bych se středu měrky. Měřit se má tak, že otřete měrku a opatrně ji vsunete až po zátku se závitem  - v této pozici je třeba zjistit stav oleje ve studeném stavu a ne těsně po chodu motoru - olej je rozstříkán a pomalu steče do kl. skříně. 

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.6 (?), 3.6.2008 21:21

Moc děkuji za schéma + radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 3.6.2008 21:24

Pre informáciu doplním, že u Briggs Stratton motorov sa meria po zašroubovaní mierky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.15 (?), 4.6.2008 6:45
Jen bych rád dodal že sekačka musí být při měření na rovném povrchu (kdyby náhodou někdo nevěděl) A dále čtěte prosím návody od vašich motorů je tam vše uvedeno + další rady a návody k ůdržbě..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.6 (?), 5.6.2008 21:05

Nebojte, čtu pečlivě návody. Odkud-pokud má být olej je nakresleno na obrázku, ale jestli měřit v zašroubované nebo jen zastrčené pozici o tom není ani zmínka. A když už, tak asi v Hondě nečtou návody, to by nedali 2.5-3cm nad horní hranici. A jak tady píšou, tak u Brigse se zašroubuje měrka a u Hondy jen zastrčí. Naschle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.194 (?), 5.6.2008 21:21

No vidíte pane, já to mám zrovna opačně. U Brigse je na bajonet, čili jen pootočení zátky, ale Honda má závit. U toho Brigse jsem to zrovna dnes zkoušel, protože jsem sekal travní porost a kontroloval jsem olej. I tak Vám přeju, ať motor slouží tak jak má. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.168 (?), 6.6.2008 0:03

jj, pořád tvrdím, že návody se musí brát s rezervou a přemýšlet co je dobré a co je ptákovina ;-) I když ty perly co se občas objeví jsou spíš k pláči. Dobrý výrobce by si měl návod ohlídat, takhle tu něco smrdí...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.15 (?), 6.6.2008 6:57
Bohužel chyba v návodu je dnes běžná věc nejen u zahradní techniky. Všeobecně u všech měrek na olej se měří hladina oleje když je stroj na rovině po odstávce alespoň 10 minut.Vytáhnout měrku otřít hadrem, znovu zasunout či zašroubovat na doraz a vyšroubovat a pak mrknete na měrku a je jasno. Je to zdánlivě banální záležitost, ale už jsem viděl pár utopených motorů kde si majitel myslel že jim dopřeje když tam dá víc.Vím, že toto neni váš případ, ale píši to proto, že to pomůže i druhým.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.89 (?), 18.3.2017 11:01

u BS se olej teda měří měrkou kdyz je bajonet v poloze zavrený nebo otevrený? jde oto v jaké poloze se bajonet drzí nekdy dosedne a nekdy ne jeto rozdíl 1cm (0,5cm pod horní rysku nebo nad)

vylil jsem nalevacím otvorem olej nekolikrát jsem sekacku ruzne nahl, chvilku i stála a opět jsem ji nahl a vylil vse co šlo, nalil jsem 0,6l (baleni od mogulu) a ted koukam na měrku bud je oleje malo nebo moc :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika