Pomozte s výběrem Křovinořez Dolmar MS-24 U nebo Stihl FS 55



host - 62.71 (?) 
23.5.2017 0:15, zobrazeno: 5295x

Prosím o doporučení, odešel mi křovinořez alko se kterým jsem nebyl vůbec spokojený. Mám menší zahradu kde je třeba dosekávat kraje, pod plotem atd. Použití hlavně struna, vyjímečně trojzubec či alternativa k němu. Ve výběru mám zatím Dolmar MS-24 U nebo Stihl FS 55, dolmar je zde o cca 1000,-Kč lacinější http://www.euro-shopy.cz/dolmar-ms-24-u/ než Stihl. Cena 4122,- je až nepochopitelná. Až mám strach, jestli bych si proti stávající ALKO pomohl.

Taky bych se chtěl zeptat, jestli má smysl kupovat to D uchycení, mám z toho strach, proto volím osvědčené řídítka, se kterými jsem zvyklý i v práci na profi strojích Husqarna za 20000,-

Domů chci volit lechčí a lacinější, nicméně kvalitnější než dosavadní ALKO, sekal by s tím i syn (17let)

Díky za doporučení nebo radu. Případně jiný lehký stroj do cca 6000,-

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 199.94 (?), 23.5.2017 8:56
Dobrý den, Dolmar má festovnější úhlový převod. A není čtyřtakt, ne všemu se dá na Heuréce věřit. A co o něco silnější mašinu,,,,,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.75 (?), 23.5.2017 11:48

Ani jeden. Chýba výkon. Kto lacno kúpi, dvakrát kúpi. Tkže : 1 silnejší stroj, viac profi. 2. Aj Shihl aj Dolmar sú dobrá voľba. 3. 17 -ročnému chapovi váha nemôže vadiť, je jedno či sedem alebo 10 kg, záleží na popruhoch. Ide o to, koľko ste ochotný investovať, kvalita začína nad 400 E, profi je za dvojnásobok. Zabudnite na hračky tesne nad stovku. Pri normánej žáťaži neprežijú záruku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.146 (?), 23.5.2017 13:05

Dle mého názoru nejméně poruchové křovinořezy a vyžínače vyrábí Stihl. Být Vámi asi bych koupil silnější, sice si připlatíte, ale nebudete ho tolik trápit. FS87 stojí cca 10 tisíc, v ceně jsou už kšandy na obě ramena, má řídítka, se kterými se mi lépe pracuje. Myslím, že je nutno ještě dokoupit hlavu třeba typu Autocut. Ty slabší jako FS55 ani trojzubec neutáhnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 62.71 (?), 23.5.2017 17:36

Tak tedy ještě na upřesnění. Do teď jsem měl AL-KO BC 4125 (0.85kW) při 7,8 kg!!!, na to, jak je velký a těžký má relativně malý výkon a s rezervou je dostačující. Ale po konstrukční stránce je to naprosto příšerný a velký šunt. Dnes prakticky zadřený v hlavní tyči, do opravy nemíním vrazit ani korunu.

Myslím, že by mi stačil i vyžínač, nicméně nechci D rukojeť a rád bych měl pro sichr možnost dát alespoň ten dvojzubec. Vyjímečně. Na těžší práci či větší nebo hustší porost mám možnost si půjčit Husqvarnu 555 nebo 545 z práce.

Teď už asi chápete proč nechci kupovat silnější a dražší stroj. Opravdu mi stačí menší slabší křoviňák.

Zkusil jsem i elektrický z maunfieldu ale ten už byl slabý, měl možnost jen tenkou strunu která se u plotu či obrubníku neustále trhala, mimo to se v cívce spékala k sobě, tudíž poloautomat nefungoval. Tedy zase křáp...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.94 (?), 23.5.2017 18:27

Když je to tak, podívejte se na Dolmar MS 245.4U. Mám jeho silnějšího brášku a jiný křoviňák nechci. Synovi bych koupil mašinu, která nesmrdí, je tichá a bude dolívat čistý benzín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 15.60 (?), 23.5.2017 18:53
Volil by jsem stihl fs55,spolehlivý dvoutakt, řidítková rukojeť kterou preferuji, široké servisní zázemí, na doseky je to zlatý.To D-uchycení má výhodu např.pod stromy, kde jsou větve nízko a řidítka se stále zachytávají (stromy jsem uzpůsobil pro sekání).Každý ekolog dnes preferuje 4t, ale na 2t jsme vyrostli a u tak malého objemu je to zanetbatelné, jsou lepší oleje, jsou jiné poměry míchání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.71 (?), 24.5.2017 21:17

Dnes jsem si prošel obchody a zde jsou mé zkušenosti,

Stihl FS55 Pěkné zpracování, a celkově asi u té Stihl mám nejméně "proti" Před koupí vím snad jen o vetší vibraci, což mi při mém využití až tak nevadí. Slušná cena 5500,-

Dolmar do cca 7000,- podle mne nic moc zpracování, tedy ani nechci domýšlet, co by mi mohlo poštou přijít za 4200,-??? Servis i díly dražší než u Stihl.

Osahal jsem si také Echo a měl možnost přímo porovnat s Dolmarem a Echo vypadá naprosto špičkově, slícování i plasty perfektní, plyn chodí jako japonské hodinky. Např model ECHO SRM-222ES se dá u Baťa.cz koupit za 6595,- Strunovou hlavu bych musel dokoupit také. Nicméně ceny servisu a náhradní díly jsou podstatně dražší.

Asi mi z toho vychází nejlépe Stihl FS 55, poměr vstupní cena vs kvalita a případný servis je asi nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.71 (?), 1.6.2017 20:19

Tak nakonec jsem neodolal a koupil ECHO SRM-222ES, je to lehoučký krasavec výkonem pro mé potřeby naprosto dostačující, ve výbavě trojzubec i strunová hlava. Narozdíl od Stihl FS55 kde k posledním modelům už nedávají a nedoporučují ani ten dvojnůž. Kromě toho vyžadují originál stihl olej kvůli záruky.

Tak doufám, že bude Japončík dlouho sloužit a nebudu potřebovat využít ani tu 5ti letou záruku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika