Pohonná jednotka Vari GSV 190



- ()
0.0. 0:
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 24.131 (?), 15.11.2019 10:32, zobrazeno: 8084x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda ještě někdo má tuto pohonnou jednotku a jak jste s ní spokojeni. Já osobně mám velké výhrady k jejímu ovládání. Páčka plynu je umístěna zcela nevhodně nad řídítkem, takže pro každé přidání/ubrání plynu je potřeba sundat ruku z řídítka a sahat nahoru, při regulaci plynu navíc ruka není o nic opřená a tak nejde pracovat s citem. Např. při couvání s kypřičem mě stroj několikrát skoro přejel, nehohl jsem dostatečně rychle reagovat. Oproti dvoutaktnímu motoru, kde můžu palcem zcela přirozeně přidávat a ubírat plyn a přitom krásně držet řídítko je toto řešení velmi špatné, použitelné bez větších výhrad je to snad jen při agregaci s vozíkem/sekačkou. Katastrofální je také vypínač zapalování na levém řídítku, který neumožňuje řídítko držet pořádně, protože by se muselo při každém sejmutí ruky hlídat, aby se motor nechcípl. Při chcípnutí motoru za vyšších otáček nebo při opětovném zapnutí zapalování po chcípnutí, když se motor ještě točí, to dává strašnou ránu. Výhodou je jen nízká spotřeba (avšak stejně příliš malá nádrž) a kouřivost motoru.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.200 (?), 15.11.2019 21:48

Prémie za banány asi nebudou. Kdyby to bylo formulováno jinak, tak bychom tu provokaci třeba i spapali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.98 (?), 15.11.2019 23:26

Vždyť má naprostou pravdu, proč provokace?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.234 (?), 16.11.2019 6:54
Pravdu má a nemá.Kdyz za něco dam 50 a víc tisíc, tak se snažím se to naučit ovládat.Levou ruku na vypínání zapalování uvolním buď tak ze ho vypnu, nebo ze packa pod prsty se nehne a motor tedy nezhasne.(mrtvy muž)Co se týká pravé ruky tak ano, nejde přidávat jemně plyn, ale odstředivá spojka nežádá takový postup protože se ničí. Buď volnobeh nebo plný. To ze špatně zvolíte stupeň a místo vpřed vám to couvá a tlačí vás to do plotu nebo dokonce do skleníku je chyba vaše. Zapomněl jste zařadit jedničku. Bohužel tak toje. Řadicí páka se dá upravit aby jasné ukazovala ze to pojede dopředu nebo dozadu.Ono je to vidět i teď ale pro někoho je to málo výrazné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.14 (?), 16.11.2019 8:28

Motáte to, respektive jste to demagogicky překroutil, například s tím couváním. On couvat chtěl, ale pomalu a vy melete cosi o špatném směru. Fakt je, že dnešní stroje a strojky jsou z důvodu jakési "absolutní" bezpečnosti konstruovány téměř k nepoužití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 101.33 (?), 16.11.2019 9:09

Mistře, nikdo tady tak mistrně překrucovat neumí, jako vy. Já opravdu raději sáhnu po stroji, kde mám spojku absolutně pod kontrolou a kde mám šlajfy v kolech a tím pádem se můžu otočit na místě, aniž bych vynaložil nějakou námahu. To šachování při oračce na souvratích je opravdu něco, co se nikde jinde nevidí. Zakladatel celkem nemá výhrady při agregaci se sekačkou. Zřejmě ji nemá, ha ha ha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.14 (?), 16.11.2019 9:27

Tak co se do toho montujete, když sám máte superstroj a nad ním absolutní kontrolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.189 (?), 16.11.2019 10:00

Pane PP,  preco ta agresivita???

Nehanbite sa trochu?   

NEpisal som ze je to superstroj, VARI v tejto konstrukcnej kategorii a cenovej relacii snad asi ani nemoze byť superstroj.  Ale je to dobry vyrobok.

  Iba som sa snazil tazateli pomoct, a o tom je asi toto vlakno.  Este by som mal aj ine prakticke skusenosti s Hondou GSV,  ktore by mohli byt pro střízliveho člověka užitočné.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.14 (?), 16.11.2019 10:56

Poznámka patřila anonymovi - supermanovi 101.33. Vás se netýká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 205.234 (?), 16.11.2019 9:43
PP - vy se vždycky chytnete nějakého slovíčka a s nim operujete.Ja s tím dělám, a vím co je čekat u ostredive spojky kdy zabere a couvne třeba jen o půl metru. Je to zážitek, takže se tomu vyhýbám. U rotavatoru to vůbec nedělám. Když je to fakt, ze jsou strojky k nepouziti, tak nechápu proč víc jak 40 let jsou v inzeratech poptávany. Pravidelně každý den. Kupte si hecht nebo MF.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika