Partner P56-875DWA



host - 210.193 (?) 
27.4.2011 20:20, zobrazeno: 11226x

Co říkáte na tento stroj? Oplatí se ho koupit nový za cca 9200kč? mám cca 2500 m2 zahradu, kterou nebudu kosit najednou.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 110.126 (?), 27.4.2011 21:40

Mám velmi podobnou sekačku PARTNER P53-675 DWAR už téměř dva roky a jsem plně spokojený. Výkon je výce než dostatečný, jednou jsem s ní mulčoval i 0,75 ha a zvládla to. Při mulčování s bočním výhozem se otvor občas ucpával trávou, to se dá vyřešit pootevřením zadního víka na koš. Velmi šikovná jsou i velká zadní kolečka pro lepší manévrování. Pojezd na předek je také k nezaplacení. Velká šířka záběru - 56 cm může být v členitějším pozemku spíše nevýhodou. Zatím nebyly žádné problémy (vyjma toho, že s ním ženská najela na betonový obrubník - výměna nože a střižné pojistky). Myslím, že koupí nové chybu neuděláte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.1 (?), 28.4.2011 21:53

Přemýšlím o koupi sekačky Partner P53-675 DWAR, akorát jsem na rozpacích s tím předním pohonem.  Zahrada je v mírném svahu, ale kosil bych bez sběru - bez koše nebo bočním výhozem. Četl jsem, že přední pohon prokluzuje, co Vy na to?Děkuji za názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 99.144 (?), 29.4.2011 21:26

U DWAR mě nepřišlo, že by přední náhon prokluzoval. To by musel být svah dost prudký, stejné by to bylo i s ostatními sekačkami. Pro zahradu v mírném svahu bych kupoval rozhodně sekačku s předním pohonem, tlačit ručně sekačku s plným košem by mě brzy přestalo bavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 200.1 (?), 10.5.2011 8:19

Tak jsem si sekačku PARTNER P56-875DWAR nakonec 4 května koupil. Nalil olej a benzín a zatáhl za provaz a hned naskočila!!! Myslel jsem, že aspoň 3x budu muset zatáhnout a ona hned naskočila. Je opravdu silná, velký záběr. Louku co jsem kosil s 37cm el. sekačkou cca 2dny a jak byla vyšší tráva tak jsem končil, jsem těd pokosil za 5hodin. Kosím bez koše, tráva pěkně rozdrcená a jak uschne není skoro vidět. V kopci (celá louka je ve svahu) přední pohon trochu prokluzuje - mohl by být ostřejší vzorek na předních kolech - a jsou zde přerostlé drny trávy, které se sekáním časem vyrovnají. Mám obavy, zda zadní kola vydrží to neustálé otáčení sekačky. První olej jsem po 6hod. práce vyměnil za nový.

Při chodu motor občas jako by střílel, nemá se motor někde seřídit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 6.192 (?), 11.5.2011 11:31

Ty kolečka se mě zprvu také moc nezdály, ale po 2 sezónách nebyl žádný problém. Z motoru mi čas od času jakoby vystřelí, ale jen při doběhu, když vypínám motor. To znám i z jiných motorových strojů, takže to neřeším. Pokud by to dělala sekačka častěji při práci, tak bych se zeptal na názov v nejbližším servisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika