Oregon Jet fit



host - 11.107 (?)
8.8.2014 22:03


Hmotnost Hechta je přímo na stránkách werca

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 11.107 (?), 5.8.2014 22:09

Co JET FIT dokáže a nebo nedokáže vím sám. Mám ji již několik let. Na křoviny se "křovinořez" s touto strunou chová doslova poplatném názvu. Tady ocelový nůž zaostává. A protože vím, že alfou a omegou je výkon motoru, proto jsem se snažil zjistit, jak si s ní poradil čínský kolečkový křovinořez, neb jinde ze popsané parametry by neměl mít problém. Asi jsem se spletl a problémy má, byť má obsah jako prase. Nabývám dojmu ač myšlenka dobrá a svého uživatele by si to mohlo najít, tak výběr komponent včetně motoru je jen s ohledem na cenu a vývar z ní, ne kvalitu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karelll - (37) - 140.103 (?), 6.8.2014 1:15

Budete se divit, ale není tomu tak. Křovinořez zvládá 3mm strunu naprosto bezproblémů a dokonce dávám mnohem delší struny cca 32cm  =  záběr 26+26 +10cm hlava takže beru pruh trávy cca 60cm u 4mm struny se bohužel musím spokojit s nastříhanými z obchodu = 26cm mínus co je zasunuté v hlavě, ale i 4mm křovák se ctí zvládá, sníží se sice odhadem o takových 500ot. maximální otáčky už je cítit odpor vzduchu, ale i se 4mm si velmi dobře poradí, navíc díky menším otáčkám se zbytečně nepřetáčí motor při chodu naprázdno. Suchá, hustá a polehlá tráva ale pro tuto strunu není 4mm už je vážně pořádný šlauch, sice vůbec nemizí, ale zatím jsem nejvíce spokojený co se týče sečného výkonu se strunou co jsem dostal ke křovinořezu Hitachi, mám pokoupených ale dalších 10 strun, tak mě čekají ještě testy.

I když je to čína, tak za ty 3000Kč co stojí motor se kvalitativně a výkonově nemusí vůbec stydět. 52ccm obsah a podle mého řekl bych dost přesného odhadu to má výkon kolem 1,7KW na normální trávu stačí tento výkon až až. Samozřejmně kdybych osazoval značkový křovinořez, prcnul bych na kolečka Active 6,5 BT což je brutální stroj, ale cena 17500Kč už je trochu jinde. Jediný neduh tedy zůstává asi spotřeba 1,2l za hodinu sečení, ale jinak startuje vcelku spolehlivě a šlape už 6 motohodin bez zaváhání, určitě se časem rozhrká ale na těch 2000m co se s tím seče si myslím, že minimálně 3 sezóny vydrží. Byl a jsem odpůrce čehokoliv z číny, občas na nějakou sporadickou činnost ale nějakou tu čínu prostě koupím, zvláště, když se nic takového značkového nevyrábí a neprodává. Věřím tomu, že kdo nepotřebuje sbírat trávu do koše sekačky stejně jak to mám já a vyzkoušel by toto udělátko, tak v případě, že nemá kolem pozemku samé okno, by po zkoušce si posekat pár metrů trávy už rotační sekačku nebo klasickej křovinořez nevytáhl, když na sebe nemusím soukat 10Kg křovinořez, ale tlačím před sebou tuto lehoučkou potvoru, je to znát. Jak se říká udělat práci a nadřít se u toho jako vůl umí každý blbec, tady to platí do puntíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 6.8.2014 16:46

Dokážu pochopit odlehčení tělu, když je strojek na kolečkách a ne na pohruhách na těle, ale psát o deseti kilo je už trošku přejnané.  Další píšete, že ten strojek má 1.7 kw výkonu při "přespadesát" obsahu. Jenže třeba SOLO 134 má 1.6 kw a obsah o dvacet kubíků menší, tak bych zrovna tento čínský motor jako povedený moc nehodnotil. Já vám rozumím a akceptuju vaše tvrzení, jen jsem tím chtěl říci, že v tomto případě asi někdo spíše hleděl na svoji kapsu nežli na technickou úroven stroje - motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karelll - (37) - 140.103 (?), 7.8.2014 15:23

9,4Kg stroj, 1,5Kg benzín, 1,5Kg popruhy + Jetfitka = pomalu 12Kg. Pokud vezmu jiný stroj s tímto obsahem nebo výkonem, nebudu na tom váhově nějak drasticky lépe. Nezlobte se, ale výkon Sola s 34 kubíkama není to samé jako výkon s obsahem 52ccm, krouťák je úplně někde jinde. Zkuste osadit 4x4mm strunu na Solo 134 a zajeďte do křoví, vzdechne vám motor. Tady píšu, že kromě lehkého zpomalení bezproblémů motor pořád stíhá. Je to stejné nebo podobné jako stará motorová pila Husqvarna 266 taky výkon 3Kw což není kdoví co na obsah 66ccm, ale krouťák zvládl utáhnout i 70cm lištu. Když bych osadil 70cm s velkou 3/8" na řekněme Husqvarnu 550XP s výkonem 2,8KW tak okamžitě končí. Jiný příklad auta, například taková fabia 1,2TSI 63KW a ARO 243 2,5L benzín 61KW, zapříhnu 2 tunový vozejk se dřevem a u ARA nevím, že něco táhnu, fábka by se zlomila v půlce. Jedno nepsané pravidlo o obsahu a nahrazení něčím jiným, platilo, platí a platit bude stále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 7.8.2014 19:31

verte tomu, že keby ste ten svoj super zátrak porovnal s profi krovinorezom so 40 ccm, boli by ste nemilo prekvapený, že ten Váš šunt mu nesiaha ani po členky. Vývoj ide dopredu a výkony i krutiace momenty sa neprestajne zvyšuju, no PRC tuningi stoja na mieste, žiadna modernizácia ani vývoj, maximálne zmenia drobnosti, no stále je to ten istý 15 rokov vyrábaný okopírovaný motor, pretože čínan motor nevie vyvinut, len ukradnut nápady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karelll - (37) - 140.103 (?), 8.8.2014 19:20

Po přeměření a převážení musím uvést přesné údaje. Strunová hlava váží 650g. Strunová hlava + popruhy 1460g. Do nádrže křovinořezu se vejde přesně 1320ml benzínu. Doufám, že teď už je pán spokojen a nemusí tudíž rušit a následně se omlouvat.  



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 8.8.2014 20:51

Pána by ještě zajímalo, který křovinořez o obsahu 50 ccm a více má 9.5 kg? Tuto hmotnost nemá SOLO 154 ani ten slavný Mountfield ba dokonce ani ten Hecht 154.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karelll - (37) - 140.103 (?), 8.8.2014 21:54

Stiga SB 435 HD 10,6Kg, Stiga SBK 53 D 9,9Kg, Stiga SBC 653 KD 9,9Kg, Stiga SB 43 DS 9 Kg, 

ECHO CLS-5810 10,7Kg, ECHO SRM-580/U 9,1Kg,  

Husqvarna 555RXT 9,2Kg,

Active 6,5BT 8,9Kg,

Stihl FS 490 C-EM 9,1Kg,

Marunaka TJ 45E 9,2Kg

No a konečně 52ccm číny vyrobené podle předlohy (ECHO SRM-510ES) Ryobi RBC 52 FSB 9,35Kg, Riwall RPB 520 Pro 9,4Kg, VeGA BC520PRO 8,7 Kg. K tomu všemu se dá připočítat 100% zádových křovinořezů, které váhou jdou ještě výše.

Hecht 154 váhu nikde neudává, ale vsadím boty, že se pohybuje ve stejném váhovém pásmu 9Kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 8.8.2014 22:03


Hmotnost Hechta je přímo na stránkách werca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 23.9.2014 15:47

Dneska jsem pro zajímavost vyzkoušel obyčejnou hranatou modrou strunu Ama 3,3mm za 70Kč zasunout Jetfitky a naprosto bezproblémů v hlavě drží. Test sekání s obyčejnou strunou dopadl také dobře, seká obyčejnou trávu o poznání lépe než Flexiblade. Takže ač to Oregon nikde neuvádí, je to univerzálka.  Určitě doporučuji všem, flexiblade struny nejsou potřeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika