Orba s KF 04



host - 41.146 (?) 
2.6.2010 17:47, zobrazeno: 22234x

Dobry den. Pred casom som si kupil rotavator KF 04 190 cm a som s nim velmi spokojny. Chcel by som si dokupit prevodovku na orbu, kolesa a pluh. Na nete som nasiel udaj, ze pluh k tomuto rotavatoru je urceny na orbu do hlbka max. 10 cm. Ja vsak potrebujem orat na 15 az 20 cm a neviem ci to tento stroj a hlavne prevodovka potiahne.Podu mam stredne tazku, strukturnu. Ak ma niekto skusenosti s orbou s tymto systemom prosim o radu.  Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 224.21 (?), 5.6.2010 10:16

Zdravim. Mam 14-nast rocne. Moja rada nekupujte.Kupil som ho aj s pridavnou prevodovkou, kolesami a pluhom.

Pluh(PLUZIK) aj oracie navleky som uz zahodil .Kolesa gumove aj zo zavazim pouzivam za vozik. Na oranie som spravil ocelove a vylial betonom (jedno vazi cca 40 kg) Dopredu som vyrobil posuvatelne zavazie cca15 kg na vyvazenie stroja. Zaves aj s nastavovacim telesom som tiez spravil uplne iny (pohyb x, y,z).Na povodnom sa nastavovat nedalo nic. Pluh som kupil v m- filde, vtedy ma vysiel na cca 500 Sk.V tejto zostave o hmotnosti cca 150 kg oriem cca +- 15 cm ( poda rozryta po zemiakoch a zelenine viac, doslapana ubita menej)  10 rokov  .Potom som si spravil oboravacie kolesa , radlicu na hlbenie - oboravanie jarkov na zemiaky a vyoravaciu radlicu. Na zahradu cca 5-8 arov je to dobry pomocnik no na vacsiu by som ho nedoporucoval. Pri orani, sadeni atd musite vzdy rozmyslat ako na to,  lebo zo strojom sa musite vediet otocit pretoze nema spiatocku (treba mu nechat miesto).

Skusal som aj vacsie zataze,  no motor BS mi skapinal a nakoniec som poskodil snekovy prevod, takze tadial cesta nevedie.Pri oprave prevodovky som zistil, ze axialne lozisko je len zo spodu na pohyb dopredu a pri opacnom chode sa snek posuva hore (lozicko radialne nema osadenie )a hriadel tlaci na spojku pridavnej prevodovky,  ktora tiez nie je vybavena na axialne zatazenie. Dospel som k nazoru, ze dorobenie spiatocky nieje mozne bez prerobenia snek. prevodovky co uz je niekde inde, uz to nieje KF 04 a hlavne finacne je to v pr...  

Ak mate chut do toho ist, poslem vam nejake fotky.A este jedna rada pouzivajte kvalitny prevodovy olej API GL5, kazdy rok vymente nie je ho tam vela , max 0,6 l. Marian

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.222 (?), 11.3.2017 21:31

Nepoznám Vaše skusenosti s oraním.Ja tvrdím pravý opak Vašej verzie a to teraz vysvetlím prečo: mal som malotraktor Vari viac ako 15 rokov a potom som ho predal, lebo to bol trízniteľ a stále sa niečo pokazilo.Takže ako som kúpil Robix KF 04 Quantun 60 som ho vyskúšal a pri spustení som ho lahko udržal na mieste a kolesá sa pretáčali.Na každú nápravu som montoval 22kg závažie a na prednej časti prevodovky sú 2 volné miesta na šrobenie kde som zavesil 26 kg zavažie a takto to funguje perfektne a pohodlne. Nemôžem to porovnať s orbou vari.Som nadmerne spokojný a môžem to 100 % garantovať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika