Opravy a údržba malotraktoru TZ 4K 14



Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?)
15.3.2010 17:24

Mrkněte na fórum Naše traktory, je tam oskenován návod na TK, takhle by to byl běh na dlouhou trať.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 237.85 (?), 24.1.2010 12:43

diky!!! ešte nevim jestli stači rozdělat jen ten domeček ze zhora

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.124 (?), 6.3.2010 19:49

k té svíčce. nejlepší je ž, svíčka z multikáru stačí osoustružit závit a vytočit obyčejným očkem metrický závit -20C a startuje jako švícary.Ta original stojí za prd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.134 (?), 15.3.2010 12:25

mám pod tatrami málo jazdený pekný kúsok tk14, je to pracant, velmi spolahlivý, nemám k nemu žiaden manuál ani návod, všetko čo viem o tomto stroji pochádza z tejto stránky. Dakujem. Mám niekolko otázok na údržbu a to hlavne kolko a aký typ oleja sa leje do motora TK-cka jednoválec. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 15.3.2010 13:23

Tolik, aby dosahoval zhruba do poloviny na zdrsněnou část měrky oleje.Jedná se o nalití do skříně regulátoru otáček, odkud je olej nastřikován do motoru, takže jeho hladina není tak kritická jako u klasického čtyřtaktu, olej M6AD.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.134 (?), 15.3.2010 14:18

dakujem, ak mam miesto odmerky mnozstva oleja (napravo vpredu) odmerku z niečoho iného??? myslel som, že by mi pomohla inf. o približne presnom mnozstve oleja M6AD, mal som na mysli kompletnú výmenu náplne a s tým súvisiaci postup, ak to viete budem Vám vďačný za každú radu, tá mašinka je moj miláčik. (VIKTORTATRY)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.134 (?), 15.3.2010 17:14

na ľavo od volantu tk-cka sa nachádza páka ktorá má tri polohy, myslím, že to má niečo spoločné s náhonom a prenosom hnacej sily na kolesá, mne to ťahá na všetky štyri kolesá, ťah je neuveriteľne silný na to aký je tk-cko malý stroj, pre orientáciu Vás prosím o pomoc, zároveň mám otázku či je možné namontovať na kardanovú os (hriadeľ) ktorého výstup sa nachádza na zadnej náprave oceľový tŕň na štiepanie dreva, videl som to v polsku ale tam mi neporadia. Nemá s tým niekto skúsenosť? Rád by som sa dozvedel o nejakej vychytávke na ručný plyn, totiž to lanko v boldene je mimoriadne nepraktické i keď geniálne jednoduché, napr. pri nakladaní sena tam hodím jednotku a sám naložím, ale to tu asi nepatrí. Dakuijem (VIKTORTATRY)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 15.3.2010 17:24

Mrkněte na fórum Naše traktory, je tam oskenován návod na TK, takhle by to byl běh na dlouhou trať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.133 (?), 15.3.2010 20:38

Toto fórum je pre mna jedinou možnosťou ako sa dozvedieť viac. Moja masinka je na okolí siroko daleko jediná a fachmani ako ste Vy, tak tí už vobec. Dakujem, budem sledovat dalej. VIKTOTTATRY 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 15.3.2010 21:36

Ta páka nalevo je řazení náhonu zadních kola hnací hřídele, je to na dvě polohy a neutrál.Pokud jezdíte se zapnutou zadní nápravou (ta se vypne na zadním difernciálu, tak musíte použít polohu při níž se hřídel točí podle zvolené rychlosti, druhou polohu,(motorovou závislost),můžete použít pouze v případ, že je zadní náprava odpojena.Motorovou závislost byste mohl využít na tu štípačku, vypnete nápravu a točí se náhon, zhruba takovou rychlostí, jako by byl zařazen 4 rychl.stupeň.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.135 (?), 16.3.2010 12:25

  p. Kohoutek, tabuľku mám stiahnutú, dakujem. Zistil som aj to množstvo oleja do jednoválca Tk, približne (jeden a pol litra). Jazdíl som doteraz len na všetky 4 kolesá (samota uprostred lesa),ale po návšteve tohoto fóra som zistil, že možnosti Tk-cka sú oveľa väčšie, chce to šikovné ruky a chytrú hlavu. PS: Ak disponujete ešte nejakými obrázkami, tabuľkami s parametrami, tech. nákresmi,  a ak nie je pre Vás problém to sem dostať mohol by som Vás o to poprosiť? Tiež som si na nete všimol tuningové úpravy na tk-cka tým, že tam maník nahodil široké ráfky s gumami. No neviem, opýtam sa Vás nebola by možno lepšia dvojmontáž pre zlepšenie adhézhych vlastností v teréne? A vydržal by to diferenciál? No isto Ste poriadne vyťažený a zaťažený s inými problémami ale asi s naväčšou praxou, ak budete mať čas tak odpíšte. (VIKTORTATRY)  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika