Odstranění vrstvy listí ze zahrady po zimě



host - 50.44 (?)
20.12.2008 0:20

My jsme za traktůrek koupili u Mountfielda sweeper. Je to takový vozík s rotačním kartáčem a košem a čistí to naprosto geniálně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 96.15 (?), 17.11.2008 19:00
Myslim, ze vam vysavac nepomuze. Na toto tema se tady uz diskutovalo. Mozna by bylo lepsi na urcite casti pozemku vysazet smrcky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.251 (?), 19.11.2008 11:35

Na ulehlou vstvu listí, zejména po zimě, ale stačí i v současné době, Vám je vysavač na nic. Prostě to nevysaje. Ani běžná sekačka si s takovým listím neporadí - ověřeno na mé zahradě se sekačkou Vari LTS 448 s dvoutaktním motorem, tedy s otáčkama podstatně vyššíma, než u čtyřtaktu.

Pomůže pouze mechanické shrabání, nebo alespoň mechanické nadzvednutí listí. Navrhoval bych buď za stroje typu Vari taženou hrabačku, která má záběr 1,7 m, nebo pásový obraceč píce 1,1 resp. 1,2, nebo něco obdobného za zahradní traktůrek. Vzhledem k celkové ploše 10.000 metrů čtverečních je ale otázkou, zda by nešla použít klasická zemědělská mechanizace, tedy buď koupit starší traktor, nebo požádat někoho, kdo jej má. Myslím si, že hrabačka typu TON (tedy to co se pro Vari prodává jako OP-1,2) by byla asi to nejlepší.

Jenom na okraj, jakou techniku používáte pro sečení? Z toho by se možná dalo vycházet.

Mašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.250 (?), 19.11.2008 12:48

Domnívám se, ža vhodným řešením by bylo použití lehkých lučních bran za traktorem. Spolehlivě vyhrabou vše a lehce zkypří povrch trávníku. Zbytky po vyhrabání může traktorista soustředit na jednom místě a výměra 1 ha je za chvíli hotová. Možná tyto brány existují i za menší mechanizaci. Přeji hodně zdaru. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.1 (?), 19.11.2008 15:48

doporučuji tak velkou plochu zalesnit a nechat si jen malý kousek trávy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.77 (?), 19.11.2008 19:55

Jako techniku používám klasickou čtyřkolovou sekačku amatérské výroby, motor 2 800 ot., cca 2 - 2,5 kw na 380 V s talířovým setrvačníkem a třemi kratkými nerez.noži síly 5 mm - nože prodávaných klasických sekaček nejsou odolné vůči kamenům v krtincích a vystouplých kořenů / na 220 V s rozběhovou cívkou se to dusilo na velkých drnech a hustých pažitech /,dále produkty Mountf... strun.sek.TR 60 a, TR 101 a křovinořez T 735 OM, které však loni ukradli.Nyní TR 61 a křovinořez OM - SPARTA 25.Traktor pro svažitost části pozemku a ovocných stromů nelze použít.Tzv.čert na shrabování sena jsem našel jen u minitraktůrku -vysoká pořizovací cena a není místo na uskladnění.Kolem dokola mám lesy, loni jsem nechal vykácet 15 ks až 100 letých smrků a hned se tam natáhly plevele.Čím více vykácím stromů, abych neměl samý stín, tím více musím sekat trávy.Nestačím ztopit to, co pokácím.Předtím tam chovali dobytek -byla to pastva.Jehličnaté stromy byly vysazeny, listnaté vyrostly z náletů.Pár jehličnanů jsem zasadil, ale nelze je sadit do ovocné zahrady.Za obvodovými pasy vlastních lesních stromů, jsou smíšené lesy dalších soukromých vlastníků.

Pro trávník je dobré jej hlavně zjara zbavit přibývajících mechů a staré suché trávy, bohužel za cenu vysoké pracnosti.Zatím to vypadá na vysavač a opakovaně na podzim vysávat a doufat, že spíš napadne sníh, než příjdou větry.Některé elektrické udávají dokonce větší výkon, než benzínové.Jen ty informace se udávají různými styly a není možné je často srovnat, neboť se neudávají všechny parametry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.53 (?), 19.11.2008 20:08
Mozna by jste si mohl nejdrive zahradni vysavac vypujcit a vyzkouset, protoze si myslim, ze to jsou vyhozene penize.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.254 (?), 20.11.2008 9:15

Zdravím, přesně tak, zahradní vysavač je na odstranění listí v místech kde se jen těžko odstraňuje běžným způsobem (skalky, okrasné záhony), ale nedovedu si představit vysávat hektar trávníku, můj odhad 4 lidé týden a ještě se naběháte při vysypávání vaků. Můj názor je dostupná místa posbírat sekačkou nejlépe na zahradním traktoru s velkým košem a zbytek nezbyde než pohrabat ručně. Sekačka listí rozdrtí a sebere do koše a drobná drť zůstane i v trávníku, který zároveň pohnojí. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.77 (?), 20.11.2008 16:29

O zapůjčení jsem uvažoval, nenalezl jsem však vhodnou půjčovnu i když inzerujou veškerou zahr.techniku.Nejdostupnější je pro mne trasa Frýdlant nad Ostravicí -Frýdek- Místek- Ostrava Jih.Má-li někdo povědomí, kde se dá vysavač vč.doporučení či zavržení určitého typu zapůjčit, děkuji za informaci.Zároveň nejsem si jist, že vhodnější je benzínový dvoutakt, nehledě na tahání kabelu elektrického.Jak se vak a drtič vyrovná příměsí drobných větviček a slupek např.od bukvic nebo zbytků šišek? Některý vysavač uvádí drcení  až 1 : 9 nebo 10.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.49 (?), 20.11.2008 17:52
Mohl by jste obejit par zelezarstvi nebo stavebnin. Treba tam take pujcuji, i kdyz se tim nechlubi. Ja jsem potreboval velkou sbijecku a nemohl jsem ji sehnat. Nakonec jsem ji sehnal u nas v zelezarstvi za 700kc/den. Jak se rika pod svicnem je nejvetsi tma. Nebo si vysavac muzete na jare objednat u Mountfieldu. Privezou vam ho a predvedou. Jestli nesplni vase ocekavani tak ho nemusite kupovat. K vysavaci jsem stale skepticky, radeji bych se poohledl po nejake starsi mechanizaci v inzerci. Jsou tam pekne ceny. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.44 (?), 20.12.2008 0:20

My jsme za traktůrek koupili u Mountfielda sweeper. Je to takový vozík s rotačním kartáčem a košem a čistí to naprosto geniálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika