Nový nůž na sekačku Partner 5553D



host - 45.100 (?) 
28.5.2018 19:19, zobrazeno: 3671x

Mám dlouhé roky tuto sekačku a potřeboval bych nový nůž.Původní je nějaký 3in1,mulčovací.Chci nový nůž hlavně na pěkný trávník a sběr do koše.Podle čeho se orientovat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 59.2 (?), 28.5.2018 20:32
Záběr sekačky (délka nože),středící otvor (velikost díry),způsob unašeče (jak je kudla fixována-střižné kolíky, protiskluzná podložka...).Partner je pod Husqvarnu?Zkuste to tam.Na pěkný trávník a sběr do koše nepotřebujete mulčovací, ale s výhozovýma lopatkama pro lepší sběr.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.100 (?), 29.5.2018 6:24

Právě, že jsem našel různé druhy.Jak vypadají ty vyhozové lopatky?A ten nůž určený i na mulčování hůř seče?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.27 (?), 29.5.2018 20:46
Mulčovací-stejně široký v celé délce,2xprohnutý.Sběrací-rovný, na konci s “křidélky” zvednutými vzhůru ke skeletu, díky ním vzniká podstatně větší vír vzduchu a podtlakem vyhodíte snáze i vlhkou trávu a nabušíte koš.Pak je něco mezi-univerzální, mulčovat umí a jakžtakž sbírá, vypadá jako mulčovací a na konci je ohnutý vzhůru nebo tam je jen náznak lopatky-je oblíbený u prodejců 😉,značky jím vybavují modely z výroby, protože má nižší hlučnost (aspoň tak mě to zdůvodnili).Osobně fandím twinclipu, má pěkné lopaty a na mulč i lepší výhoz dvojitý nůž.😎.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.27 (?), 29.5.2018 21:07
Mulčování není cestou, jak vyrábět superhustý dvoucentimetrový golfový green. Ideální výška trávníku je zhruba pět centimetrů, odsekávat by se měly nárůsty do třetiny této výšky, tedy zhruba dvoucentimetrové přírůstky. 1. Tráva se usekne, 2. Lopatka ji vrhne vzhůru ke skeletu, 3. Druhý nůž ji opět přesekne, 4. Lopatka ji zapraví do trávy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.27 (?), 29.5.2018 21:15
Sběrací např.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.27 (?), 29.5.2018 21:29
Twinclip

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.100 (?), 30.5.2018 15:17

Jde mi o kvalitní sečení a sběr do koše.Mulčovat se bude na jiné části zahrady a na to mi stačí stávající nůž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika