Může svíčka zničit zapalování?



host - 80.73 (?)
24.2.2009 21:22

Vážení přátelé, vlastním již deset let křovinořez Mountfield T 740. Dnes již bych si ho nekoupil, vím už že pro moje potřeby je "slabý". Za celou dobu jsem do jeho oprav dal málem tolik, kolik stál. Ale k věci. Po několikaletém provozu odešlo zapalování. Nešlo vypnout. Zaplatil jsem si výměnu, dostal záruku na vyměněný díl... Půjčil jsem křoviňák známému, vrátil se s poruchou zapalování a vyměněnou svíčkou a držte se PAL- 14-7-R!!! Nedokázal jsem ji ani vyšroubovat, protože klíč se prostě do otvoru v hlavě nevešel. Odvezl jsem ji do servisu, nasypal jsem si popel na hlavu, a světe div se - oni to uznali jako reklamaci. Akorát v opravence bylo napsáno - POZNÁMKA -použita nevhodná svíčka A tu novou jsem si musel samozřejmě zaplatit.Mirek(ale jiný)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
host - 80.73 (?), 24.2.2009 21:22

Vážení přátelé, vlastním již deset let křovinořez Mountfield T 740. Dnes již bych si ho nekoupil, vím už že pro moje potřeby je "slabý". Za celou dobu jsem do jeho oprav dal málem tolik, kolik stál. Ale k věci. Po několikaletém provozu odešlo zapalování. Nešlo vypnout. Zaplatil jsem si výměnu, dostal záruku na vyměněný díl... Půjčil jsem křoviňák známému, vrátil se s poruchou zapalování a vyměněnou svíčkou a držte se PAL- 14-7-R!!! Nedokázal jsem ji ani vyšroubovat, protože klíč se prostě do otvoru v hlavě nevešel. Odvezl jsem ji do servisu, nasypal jsem si popel na hlavu, a světe div se - oni to uznali jako reklamaci. Akorát v opravence bylo napsáno - POZNÁMKA -použita nevhodná svíčka A tu novou jsem si musel samozřejmě zaplatit.Mirek(ale jiný)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.132 (?), 24.2.2009 19:42

nemáte skúsenosť so zapalovaním do motorovej píly?

Mám zaujímavú závadu: Píla dolmar 114 - sviečka nehodí iskru niekedy zhasne pri dlšom pílení, inokedy ak dlšie stojí. Nejde naštartovať pomôže až výmena za druhé zapalovanie, ktoré pripojím na cievku a kostru a všetko ihneď naskočí, zaujímavé je, že ak nato hneď dám späť prvé zapalovanie (podkovičku) tak funguje normálne. Nič som nezistil meraním odporu na cievke, ani vodičoch. To isté sa mi stáva ak sú zapalovania i opačne. Píla má už cca 25 roky a v servise mi vraveli, že pôvodné bosch neni, iba nejaké celé ducatti.

To druhé zapalovanie použité som získal na skúšku a chová sa tak ako moje.

skúsim ešte vzmeniť vodiče k vzpínaču a cievke od zapaľovania.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 24.2.2009 21:00

U typů 112 a 114 jsou podobné systémy zapalování, ale rozdíl je ve vytvoření impulsu pro jiskru. Celkově je tento systém zapalování složitější, než je tomu u současných modelů a je rozdělen na vysokonapěťový a impulsní okruh. Z toho plyne, že závada může být ve vadném tyristoru, který se někde chová tak, že je funkční do určité teploty a potom není, jindy nepravidelně funguje, někdy mu pomůže před výměnou za nové dobře mířená rána :)), ale to je jen poslední pokus před vyhozením. Nebo je závada ve vadném elektronickém impulzátoru. Tento systém je použitý jen na SD 114, SD 112 má mechanický kontakt. Jak uvádíte, zkontrolujte vodiče, zda neprobíjí vysokonapěťový kabel, vyměňte svíčku pro jistotu a jinak je to pouze na výměnu dílů, nebo pily. Za těch 25 let už asi něco nařezala. Jakákoliv větší investice do opravy se podle mě již nevyplatí. Snad ještě by při jistém zjištění závady impulzátoru šlo jej nahradit - viz. obr. Cena cca kolem 900,-Kč , což se používalo při vadném mechanickém kontaktu. 

SD 114
SD 114
elektronický impulzátor - černý SD 114, mech. kontakt SD 112
elektronický impulzátor - černý SD 114, mech. kontakt SD 112
Oprava vadného mechanického kontaktu elektronickým modulem
Oprava vadného mechanického kontaktu elektronickým modulem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.128 (?), 25.2.2009 16:04

neskúšal niekto meniť tyristor v zapalovaní bosch u sachs dolmara 114?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.108 (?), 26.2.2009 10:13

No on Jonsered bude asi pěkný... Když jen jiná svíčka provedla toto.Mám stihl 028 a po X letech sem měnil svíčku a po tom co sem tady četl jsem se rozhodl že koupím u stihl a ejhle.Sám prodavač mi řekl že tam můžu dát i jakoukoliv jinou se stejnými hodnotami--toto je přístup...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 94.115 (?), 26.2.2009 10:40

to ano, ale to důležité jsou ty STEJNÉ HODNOTY  HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 26.2.2009 11:47

Navíc tam ještě nebyl ten problém s botkou, zapalování bylo jiné a pokud si vzpomínám, koupil jste ji z druhé ruky a tím pozbývá celoživotní záruky, protože určitě nemáte záruční list! Ale prodavač je určitě z té mé "oblíbené" skupiny, protože u nás BOSCH WSR6F od STIHLu stojí kolem 90,- Kč, tedy není drahá!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 90.3 (?), 26.2.2009 18:52

Naozaj chcete porovnávať zapaľovanie na 028 Stihle a Jon 2150,medzi tymito strojmi su min.2 generacie zapaľovaní.To čo znesie 028 to ani omylom neznesie 2150Jon

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 27.2.2009 11:12

To je přesně ono!!Neměla by nová technologie vydržet víc o né se omezovat??? Prostě dřív to vydrželo a v dnešní době na to kašlou a dělají kšunty které nic nevydrží...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 45.62 (?), 27.2.2009 17:16

Predtym to bolo jednoduché zariadenie na ktorom sa prakticky nemalo čo pokaziť, doba ide dopredu a chceme väčší vykon z menšej kubatúry, nižšie emisie, obmedziť maximálne otáčky, čo najnižšiu spotrebu... to znamená viac elektroniky, mikroprocesory a podobné zázraky modernej techniky, veci sú zložitejšie a háklivejšie a podla Murphyho zákonov zákonite sa stava to že sa pokazia.

To čo Vám odpustilo zapaľovanie na 028 ide zapaľovaniu na 441 po krku, natom sa nič nedá zmeniť pokiaľ sa nechceme vrátiť o 20+ rokov späť.

 Ps: Stihl je tu udaný len ako príklad, to isté platí aj o ostatných značkách.Nech je akákoľvek a skadekoľvek pokiaľ chce predávať v európe musí dodržať napr. emisné limity a to bez moderného modulu zapaľovania jednoduch ide veľmi ťažko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika