Mulčovací sekačka



Stránky: 1,  2   
host - 142.9 (?) 
10.6.2013 14:41, zobrazeno: 23938x

Dobrý den, jaké máte zkušenosti s prací jednoúčelových mulčovacích sekaček (např. Honda HRS 536 SD, nebo Stiga Multiclip Pro 53 S Svan či další). Nejde mi o anglický trávník, ale o to trávu s co nejmenší námahou "zlikvidovat". Honí se mi hlavou lecos, a tak přemýšlím zda-li by nemělo cenu si pořídit nějakou mulčovací sekačku, když stejně seču sekačkou se zadním výhozem a pouštím trávu na zem. Shrabu až co se "nevstřebá". Seču cca 2000m tak 1x za14 dní až 3 týdny - tedy co nejměně a co zvládne sekačka. Nevím, zda-li by si mulčovací sekačka neporadila s vyšší trávou lépe i za cenu otevření bočního výhozu. Nebo to vyjde na stejno? Jak to vidíte? Díky.

Mulčovací sekačka Honda HRS 536 SD
Mulčovací sekačka Honda HRS 536 SD
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.2 (?), 10.6.2013 18:03

Právě mám půjčenou sekačku Dolmar PM 5120 S, což je obdoba toho, co má Honda. Stojí jen 9400 Kč a má ohromná zadní kola a silný motor BS 675 EX, zkoušel jsem jí na dvoutýdenní mokré trávě a bočák je naprosto bez problémů, zítra chci vyzkoušet pomlátit téměř měsíční trávu, tak uvidíme, ale myslím, že to dá bez odmlouvání. Honda by taky nemusela být špatná, ale je o polovičku dražší, i když nabízí tedy moderní OHC motor GCV 160, STIGA je zas top model v uvedené kategorii s odpovídající cenou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.9 (?), 11.6.2013 9:23

Já zatím nevybírám konkrétní model. Jde mi o srovnání jak seče mulčovací sekačka (bez výhozu nebo s bočním výhozem) v porovnání s "normální" sekačkou (mulčuji nebo seču na zem a nesbírám). Jestli je tam nějaký rozdíl ve prospěch jednoúčelové mulčovací sekačky. Jinak moc děkuji za zprávu! A napište jak jste dopadl v té velké trávě. Bez bočního výhozu to asi nejde. Škoda, že ta Dolmar nemá pojezd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.2 (?), 11.6.2013 18:22

Tak na té vyšší trávě to šlo, ale muselo se to nechat do odpoledne proschnout a sekat na bočák, jinak bych motor udusil. Dolmar PM 5120 S je sekačka s pojezdem - mají to zpřevodované docela dobře, skříň převodovky je hliníková a dokonce s vypouštěcím šroubem oleje. Na dvoutýdenní trávě jezdí sekačka jako ďas. Za ty peníze bych to bral všema deseti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.112 (?), 14.6.2013 9:45
Jednoucelove mulcovaci sekacky mulcuji nesrovnatelné lepe než univerzální kombinované stroje, je to dano konstrukci bubnu, který je kulatý a hluboký, bez výstupu a překážek. Tráva tam muže několikrát obletet a nůž ji rozesílá na cimprcampr. Na trávníku pak pohledem po mulcovani bežné trávy nic nenajdete, pouze když přejede té rukou, ulpívá na ni mokrá tráva, která se normálně do trávníku vstřebá. Mulcujeme 8 let plochu 2000m2 v Luzickych horach, kde je hodně vlhko a je to úžasné, zádný odvoz trávy. Používáme Stiga Multiclip. Po zakoupení začnete řešit záhadu, kam se ta tráva ztrácí a proč už nepotřebujete sběrači koš, když jste bez nej leta nevydržel... Jezdíme každy rok do Švédska, tam jsme to okovů kalí - mulcuji tam všichni a mají krasne zdravé trávníky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.2 (?), 14.6.2013 17:41

Multiclip je skvělý, jen mu chybí bočák, co dělat, když tráva přeroste? Proto bych upřednostnil mulčovací sekačku s bočním výhozem. Když sečete každý týden, je to v pohodě, ale po nějakých dvou třech týdnech nastane problém :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.112 (?), 14.6.2013 20:57
Sečteme i po třech, čtyřech i peti týdnech. Není to zas takový problém, jen musíte sekat mnohem pomaleji a vzít třeba sekaná pruh i zpátky pro dokonale rozesílání. Nepraktické je mulcovani trávy nad 30cm, to pak musím příze dávat přední kolečka, protože Multiclip ma výšku jen 75mm. Kdyby měl 100mm, tak by dal i tu šesti týdenní trávu, ale musí se sekat pomaleji. Zkoušel jsem u známých mulcovani se sekackou hecht a po tráva normálně na trávníku zůstává, v otáčkách děla kupky a celkove mulcuji tak 40% toho co Stiga Multiclip. Nebojte se toho, když nemáte boční vyhoz a půjdete na extrémně přerostlou trávu, tak to maximalne druhy den vezmete znovu a rozsmelcujete dočista.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.9 (?), 17.6.2013 7:47

A opravdu se ta 4 až 5- ti týdenní tráva "ztratí "? Mně je jasné, že bude ležet na trávníku, ale jde mi o to aby nebyla v kupkách či řádcích a nemusel to hrabat. Jednoduše pomulčovaná tráva nesmí vadit růstu nové trávy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 43.253 (?), 17.6.2013 9:08

Pětitýdenní tráva se samozřejmě neztratí, ta zůstane "poházená" na trávníku za sekačkou. Sekaní pětitýdenní trávy beru jako extrém, třeba jednou do roka. Taková tráva normálně uschne a vítr jí za pár dní rozfouká. Schne to celkem rychle, jak je posekaná najemno, ale "bordel" z toho samozřejmě je. Ale když pak sekáte co 2-3 týdny, tak po takovém sečené se opravdu skoro "ztratí". Hnidopich by samozřejmě našel tu a tam co vypadne ze sekačky, ale o tom to neni. Když posekáte večer, tak se mulč přilepí k zemí a rostoucí trávě, přiscne a vstřebá se a ráno už je trávník jedna radost...  Mulčujeme už 8 let a nikdy jsme nehrabali, ať jsme sekali jakkoliv vysokou trávu, tak asi tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.231 (?), 14.6.2013 23:32

ja osobně bych řešil ale uplně jinak pokud se vam jedna o likvidaci několika tydeni travy tak ne žadnou sekačkou ale profi mulčovače od dakru nebo vari kde jsou osazeny motory 223 cm nebo 500 cm kubickych kdy  jsou stavěny na trvu od 50 cm a vyše podle mych skušenosti sekačka tak jak je konstrukčně resěna nezvladne spracovat tak vysokou travu ktomu učelu jsou určeny specianlni mučovače s vykonem od  6800metru aš po 9700 metru čtverečnich za hodinu přioupit lze i sedačku na kterou si sednete a nemusite za tim chodit. určitě ne žadnou běžnou sekačkou tento problem neviřešite . s pozdravem jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika