Motorová sekačka nestartuje



host - 237.109 (?) 
20.7.2020 23:10, zobrazeno: 2558x

Zdravím všechny, měl bych prosbu. Mám 10let starou motorovou sekačku Riwall RPM 4120P a z ničeho nic přestala fungovat. Odvezl jsem jí do servisu, kde mi řekli, že toho mají hodně a že bude hotová až koncem srpna. Tak jsem jim pěkně poděkoval, vzal jsem si jí zpět a pustil jsem se do opravyí sám.

Zjistil jsem, že neháže jiskru, tak jsem koupil novou svíčku. Bohužel ani s novou svíčkou to jiskru nehází. Tak jsem koupil nové zapalování ale ani to nepomohlo. Napadlo mě odpojit drátek od brzdy a najednou to jiskru dává a motor naskočí na první zátah. Můžete mi prosím vysvětil, princip této brzdy? Předpokládám, že to jde někde do skratu. Ale netuším jak a kde. Poradí prosím někdo?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 223.69 (?), 21.7.2020 10:58

Když už máte sundaný kryt, tak si zahýbejte pákou na rukojeti sekačky a hned uvidíte jak to funguje - jak brzda ovládá malý, trochu schovaný spínač (k němu vede ten kablík, co jste odpojil) a zároveň mechanicky zastaví motor. Je to jednoduché a stačí to pozorovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.69 (?), 21.7.2020 11:09

Ten spínač je černý a na fotce je vidět.

No a při stojícím motoru a uvolněné páce na rukojeti musí brzda tou přilepenou třecí destičkou pevně dosedat a tlačit na setrvák. Pokud nedosedá, jak je vidět z fotky, je něco špatně, brzda by takto nebyla funkční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.75 (?), 21.7.2020 14:30

Děkuji za vysvětlení. Fotka je v momentě zmačknuté páky na rukojeti. Proto je mezi tou třecí plochou a magnetem mezera (tak je to myslím v pořádku). 

 Jen se ještě zeptám jak funguje ten spínač? Ten posuvný vehement co je ovládaný lankem a na konci je destička pro zastavení setrváku spíná a rozpíná ten plastový spínač? V momentě, kdy je brzda vypnutá (hrazda zmáčknutá) je spinač uvolněn a naopak když je brzda zapnuta (hrazda uvolněna), tak je spinač zapnut tím otáčecím vehementem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.69 (?), 21.7.2020 14:41

Zahýbejte s tím a uvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 237.109 (?), 21.7.2020 21:06

Díky moc za rady! yeswink Sekačka už vrčí. Nakonec šlo o naprosto triviální závadu - vytahané lanko brzdy (brzda se ani po zmáčknutém madle úplně neodbrzdila, nebo spíš nedošlo k přepnutí toho spínače). Stačilo jen lanko trochu našponovat a už to šlape..  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika