Motorová sekačka nestartuje



host - 237.109 (?) 
20.7.2020 23:10, zobrazeno: 2530x

Zdravím všechny, měl bych prosbu. Mám 10let starou motorovou sekačku Riwall RPM 4120P a z ničeho nic přestala fungovat. Odvezl jsem jí do servisu, kde mi řekli, že toho mají hodně a že bude hotová až koncem srpna. Tak jsem jim pěkně poděkoval, vzal jsem si jí zpět a pustil jsem se do opravyí sám.

Zjistil jsem, že neháže jiskru, tak jsem koupil novou svíčku. Bohužel ani s novou svíčkou to jiskru nehází. Tak jsem koupil nové zapalování ale ani to nepomohlo. Napadlo mě odpojit drátek od brzdy a najednou to jiskru dává a motor naskočí na první zátah. Můžete mi prosím vysvětil, princip této brzdy? Předpokládám, že to jde někde do skratu. Ale netuším jak a kde. Poradí prosím někdo?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 223.69 (?), 21.7.2020 10:58

Když už máte sundaný kryt, tak si zahýbejte pákou na rukojeti sekačky a hned uvidíte jak to funguje - jak brzda ovládá malý, trochu schovaný spínač (k němu vede ten kablík, co jste odpojil) a zároveň mechanicky zastaví motor. Je to jednoduché a stačí to pozorovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.69 (?), 21.7.2020 11:09

Ten spínač je černý a na fotce je vidět.

No a při stojícím motoru a uvolněné páce na rukojeti musí brzda tou přilepenou třecí destičkou pevně dosedat a tlačit na setrvák. Pokud nedosedá, jak je vidět z fotky, je něco špatně, brzda by takto nebyla funkční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.75 (?), 21.7.2020 14:30

Děkuji za vysvětlení. Fotka je v momentě zmačknuté páky na rukojeti. Proto je mezi tou třecí plochou a magnetem mezera (tak je to myslím v pořádku). 

 Jen se ještě zeptám jak funguje ten spínač? Ten posuvný vehement co je ovládaný lankem a na konci je destička pro zastavení setrváku spíná a rozpíná ten plastový spínač? V momentě, kdy je brzda vypnutá (hrazda zmáčknutá) je spinač uvolněn a naopak když je brzda zapnuta (hrazda uvolněna), tak je spinač zapnut tím otáčecím vehementem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.69 (?), 21.7.2020 14:41

Zahýbejte s tím a uvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 237.109 (?), 21.7.2020 21:06

Díky moc za rady! yeswink Sekačka už vrčí. Nakonec šlo o naprosto triviální závadu - vytahané lanko brzdy (brzda se ani po zmáčknutém madle úplně neodbrzdila, nebo spíš nedošlo k přepnutí toho spínače). Stačilo jen lanko trochu našponovat a už to šlape..  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika