Motor Tecumseh



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 123.29 (?) 
16.5.2007 9:02

tak presne tento motor vantage 35 mam v sekacce taky, po te co jsem jednou zapomel dolit olej (moje blbost), tak jsem ho pridrel a neni se cemu divit kdo nemaze nejede, bylo mi ho lito vyhodit tak jsem ptal na cenu ND pist + pistni krouzky + valec ani nechtejte vedet kolik za to chteli , radeji koupit novou sekajdu, musim rict ze jsem se pustil do opravy komplet jsem motor rozebral valec jsem nejjemnejsim brusnym papirem vybrousil (lehce) trochu jsem prejel i pist uvolnil pistni krouzky, valec jsem otocil o 180 stupnu at ryhy nejsou ve stejnem miste s valcem a pak jsem byl zvedav jestli to pojede, no musim rict byl to boj uz jsem to chtel vzdat premlouval jsem ho nadaval mu do lehkych slecen a ten parchant porad nic, tak jsem si rikal ze ho nakrmim jako kacenu striknul jsem mu trochu benalu do hrdla - saciho potrubi a najednou zblept buch a ono se to rozjelo, ani nevite jakou jsem mel radost a musim rict ze jede motor dodnes, zere sice dost oleje ale moc ho nesetrim.

P.S. musim rist ze v tom motoru neni skoro nic setrilo se kde se da.

sorry ze jsem se tu tak rozjel tak at vam ty sekacky slouzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 228.179 (?), 16.5.2007 12:36

Rovnali mi klikovku jenom jednou (u Quantumu od BS), od té doby jedu 2 roky, ale nějak už to není vono...  Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.65 (?), 18.5.2007 0:27
Nevíte jak se taková ohnutá klikovka rovná?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.179 (?), 18.5.2007 6:58

Borci to co dělaj prý mají hydraulický lis a soustruh. To líznutí srovnané klikovky soustruhem mohu potvrdit. Servisák mi už ale neřekl, jestli musí dolů dát jiné ložisko... T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.8 (?), 18.5.2007 7:18
Rovnat kliky ve zn. servisech prý nesmějí ale dělají to měnší firmy po domluvě. Dát za kliku 2500 kč + práce to je darda. Rovnání m zatím stálo okolo 800 kč. Není to ono. Nikdy už jí tak přesně nesrovnaj. Dělají to prý na soustruhu s ručičkovým měřákem podobně jako se dělaly motorkové kliky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.179 (?), 18.5.2007 8:32
v r. 2005 jsem za rovnání platil 500,-. Servis to sice oficiálně dělat nesmí, ale fakticky mi to nabídli a kompletně zprostředkovali. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.39 (?), 28.5.2007 6:56

Vyměnil jsem klikovku na sekačce, ale nestartuje. Nevíte někdo jak nastavit polohu ozubených kol (u dvou - válce Tecumseh) vaček a klikovky. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.29 (?), 28.5.2007 8:51
Nevim teda jak je to u dvou valce ten jsem jeste na sekacce nevidel, ale u vantage 35 je na ozubenych kolech oznaceni myslim ctvereckem, zkuste se podivat poradne melo by to byt nejak oznaceno dalo mi to taky chvili praci nez jsem oznaceni nasel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.153 (?), 28.5.2007 10:03
Hehe, tak presne tenhle motor jsem mel pred tydnem rozhozeny komplet (praskly karter, jak to nekde dostalo ranu, sehnal sem nastesti pouzity, novy 2000 (haha, ani sekacka nema tu cenu). Teda jak mi vypadla ta "vacka" (kus plastu, zahada, ze to chodi) rikal sem si, ze to uz nedostanu dohromady. Pak jsem nasel ty znacky jak rikate (musel jsem otrit olej), slozil komplet sekacku zpatky a na prvni zatoceni chytla (pridrena jak mrcha, ale aspon z ni ten olej netece - pro zmenu ho to zere no :-D) . Skvelej pocit, lepsi nez jit koupit novou :-D. Po pul hodine zacala koktat, tak jsem ji pritahnul hlavu a ejhle, prestalo to a zacala poslouchat. Odted ji po vzoru S tebou me bavi svet rikam Dasenka ("A uz ji vidimeee, nase Dasenka je velka bojovniceeee :-D")

Jinak k motoru, pridreli jsme uz dva, bud z toho ten olej vytekl, nebo ho to sezralo :-( Faktem je, ze se s ni taky neseka zrovna anglicky travnik.

Otec ma ted sekacku s el. starterem, by se mi taky libilo...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.39 (?), 28.5.2007 9:57
Díval jsem se u AL-KO 46 B, na 4 taktní motor Tecumsen (Tecna Centura 40 DX), na ozubeném kole s vačkami k ventilům je dirka - ale na ozubeném kole na klikovce jsem žádné označení neviděl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika