Motor Slavia 1D80 diesel



host - 252.248 (?)
24.1.2013 16:48

pokud jste tu naftu odvzdušnil tak jak to má být -potom se podívejte na regulátor otáček, ten je uvnitř řemenice na startování dostává se tam vlhkost a když je motor delší dobu odstaven-třeba při větší opravě -takže konkor a rozhýbat

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
gary - (5) - 168.11 (?), 25.1.2013 9:30

Olejove cerpadlo sem vindal a ozubene kolecko je naprosto zdrave.Ale ten obsah olejove naplne byl horsi(pucky, hrudky,emulze,...)dukladne sem to vse vymyl a ted cekam na valec a pist s krouzky.A to cerpadlo maze jen loziska nebo i pist?Nebo jak je mazan pist?A pod klikou ma byt olej nebo jen to co tam strikne cerpadlo.Presne jak rikate je to hodne stare a sehnat nejake informace je dost tezke protoze uz to nikdo nezna.         Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.44 (?), 11.5.2013 22:26

Normálně řečeno tento typ motoru je dvoutaktní tzn. motor nestrpí niske otáčky automaticky se začne přidírat  (špatně maže) takže raději ho netrapit na volnoběh a zvednout mu otáčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.199 (?), 19.12.2012 15:52

dobrý den 

chtěl bych poradit vyměnil jsem válec, píst i písní kroužka motoru 1d80.Motor chytne ale nechce jít do otáček. Ovzdušnil jsem naftu. Děkuji Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.248 (?), 24.1.2013 16:48

pokud jste tu naftu odvzdušnil tak jak to má být -potom se podívejte na regulátor otáček, ten je uvnitř řemenice na startování dostává se tam vlhkost a když je motor delší dobu odstaven-třeba při větší opravě -takže konkor a rozhýbat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.224 (?), 2.2.2013 12:03

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu:

mám motor Slávia 1 D 80, je po výbruse valca, má nový piest a krúžky. Po naštartovaní pri vyšších otáčkach po cca 2-3 minútach zhasne. Pri vyššich otáčkach dymí na šedo a z výfuku vyteká dosť veľa mazlavej čiernej hmoty z nafty a oleja. V motore je nová vstrekopvacia tryska a nové vsrtekovacie čerpadlo. Nenalial som tam príliš veľa motorového oleja a nedáva čerpadlo príliš veľa nafty?

Ďakujem za radu.

Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
gary - (5) - 168.11 (?), 1.3.2013 14:54

a muzete mi to nejak popsat jak ten regulator vipada?Mam taky ten problem.Co mam vsechno sundat atd.     mockrat diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
gary - (5) - 168.11 (?), 6.3.2013 20:50

Zdravim, tu naftu staci odvzdusnit na cerpadle jak je tam ten sroubek nebo se musi jeste nekde jinde?setrvacnik musim tedy sundat abych se dostal na regulator otacek?Jak je tahlo od plynu a vede za remenici to je co?Nemam s timto motorem zadne zkusenosti a uz sem z toho zoufalej, motor bezi ale nejde do otacek.           predem diky za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 56.199 (?), 15.5.2013 21:45

a ještě bych se chtěl zeptat mám píst u motoru 1d80 a na ní je šipka na kterou stranu ji mám dát k výfuku nebo k sání vzduchu děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 233.127 (?), 4.4.2014 18:26

chcem sa spytat mam taku slaviu doma,, no ked je nastartovana tak mi nechce udrzat otacky na volnobehu,,aj ked pridam na rucnom plyne, tak po cca 5 sekund klesnu otakcy a zdochne kde moze byt chyba? dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.133 (?), 21.4.2016 9:33
Zdarec prosim o velkou pomoc u motoru 1d80 shanim pistni krouzky a nemuzu je nikde sehnat...??nevite?? Potom nevim kdy ma cerpadlo striknout kolik milimetru pred horni uvrati a jeste nevim jakej tlak mam nastavit na trysce prosim poradte nevim co stim dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika