Mazani uhlovych prevodu - vazelina?



host - 40.166 (?)
9.10.2018 21:39
To nevyřešila HQ ještě podle stihlu, že stačí namontovat tubu místo zátky?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 95.50 (?), 9.10.2018 8:53, zobrazeno: 8290x

Dobry den

Mam dostaz ohledne mazani uhlovych prevodu v krovinorezu. Pri koupi husqvarny mi byl prodejcem doporuceny tuk viz obrazek. Tim jsem mazal oba stroje co cca 20 provoznich hodin. Vzdy tak, abych vytlacil starou vazelinu. Ted mi tento tuk dosel a stejny prodejce mi ted po letech doporucil tuk od stihlu. Tuk od husqarny je zluty polotekuty a velmi dobre se aplikoval. Tuk od stihlu je tmavy a velmi husty. Je mozne je zamenit a tim i castecne smichat? 

Pouzivam strikacku s jehlou, kterou zavedu co nehloubeji do nitra prevodovky a vytlacim tolik maziva az vyleze co nejvic stareho a je nahrazeno novym. Mohu stejny postup aplikovat i na toto vyrazne tuzsi mazivo?


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.159 (?), 9.10.2018 16:33

Docela dost plýtváte. Vazelinu není potřeba "vyměňovat", ale jen doplňovat = jakmile začne být původní vazelina vidět, přestanete tlačit novou. 
Na barvu nekoukejte, zpravidla to není aditivy ale pigmenty, aby se značky poznaly od sebe. Tužší nevadí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.142 (?), 9.10.2018 19:50

V navodu stoji:

PŘEVODOVÁ SKŘÍŇ: Po každých 20 hodinách provozu nanášejte víceúčelové mazivo tak, aby zároveň staré mazivo vyteklo."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.166 (?), 9.10.2018 21:39
To nevyřešila HQ ještě podle stihlu, že stačí namontovat tubu místo zátky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 95.50 (?), 10.10.2018 8:31

No pokud je prevod uzavreny gufery tak tam te huste vazeliny mnoho nedostanu. slo mi taky o dotaz jestli nevadi to miseni dvou druhu maziva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.159 (?), 10.10.2018 11:25

Pokud je tuk pro daný převod určen, tak to míchání nemusíte řešit. Stejně při Vašem stylu mazání tam směs bude jen tak 20 hodin, ale pokud by jste doplňoval pouze ztráty, tak úplná výměna bude probíhat na cca 6-8 doplnění.
Další možností máte to, že uděláte rozborku, očištění+odmaštění, sborku, promazání...

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 95.50 (?), 10.10.2018 10:31

udelal jsem si na to spešl pripravek, prijde mi to lepsi nez bezne aplikatory


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 10.10.2018 11:59

Och, ach, uch, to je ale veliká krása! Pán dělá ve vývoji satelitů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 95.50 (?), 10.10.2018 12:51

nene, pan je jen hracicka a ma k dispozici nerez a stribrnou pajku :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.159 (?), 9.10.2018 22:11

asi záleží na verzi překladu návodu...

aby jste v mazivu neměl bublinky, je potřeba vaselinu tlačit tak dlouho, dokud není jasné že je převod dosti plný = začne na druhé straně být vatlačována. A nikoliv dokud nezačne na druhé straně pronikat ven čisté mazivo. V podstatě jde o to, že pokud převod přetížíte, ohřeje se a část maziva je odstředivou silou vyneseno ven. Hustší konzistence znamená menší ztráty = ohřeje se jen tenký film přiléhající ke kovu a "studenější" zásoba déle odolává vynesení z převodu.

Nové stroje mají většinou ložiska krytovaná gufery a s permanentní náplní. Zlatá 4T Honda je tak téměř bez starostí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika