Marunaka TH43 DX - chudá směs?



host - 212.22 (?)
13.7.2007 22:04
Babeta má podstatně nižší pracovní otáčky než motory křovinořezů a tím pádem snese směs horší kvality. Babeta jako součást testu není srovnatelná.
Jistě že benzínem to mohlo být, ale od vypalování výfuku raději upusťte, nebo tomu ještě ublížíte. Když použijete dobrý benzín, tak ve výfuku nic nenajdete co by se muselo odstraňovat.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 11.99 (?), 13.7.2007 14:35
To je jasná věc, že je třeba si pohlídat u jaké pumpy člověk tankuje. Nevíte někdo jak je to s křoviňáky SOLO, které používají tytéž motory jako Mrunaka? Mají stejné problémy a stejný poměr 1:25, nebo nevíte co pišou v návodu u Sola? Já se přiznám, že osobně nemohu zkousnout poměr 1:25. u olejů, co běžně mažou pily a křov. v poměrech 1:50 nebo 1:40. Nechci hanit, ale tak se mi rýsuje, že ta Maruš nebude nic moc kvakva-kvalita. Berte to jen jako můj názor,ale z toho co jsem si zde přečetl bych si ho určo nekůpil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 13.7.2007 15:16

Co to musí být za benzin, když dokáže jedna nádrž zničit i motor s tlakovým mazáním !?

Přesná adresa je takto:

http://auto.idnes.cz/v-cesku-se-objevil-benzin-ktery-poskozuje-motory-f72-/automoto.asp?c=A070703_164431_automoto_fdv

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.193 (?), 13.7.2007 15:42

Recommended engine oil - Hight quality 2-stroke engine oil  JASO Service Classification: FC class.

...shake a container of 50:1 premixed fuel...

Toto je uvedene v originalnom navode samostatnom pre motor od Kawasaki pre SOLO s 43 a 48 ccm. Navod je originalny od Kawasaki Heavy Industries LTD.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.1 (?), 13.7.2007 16:17
Marunaku TH 34 DX mám již rok a jsem naprosto spokojenej. Koupil jsem jí za 9999,- což na profi křovinořez není vůbec špatný. Kupuji olej Makita což je Gastrol super tt u svého prodejce v Praze a pánové koupil jsem profi strunovou hlavu Oregon Kde se struna jen zacvakne konec strašného namotávání když se použije profi struna tak přeseknu 1cm stromek. Vydrží zhruba 30 min a pak během 20 sekund dám strunu novou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.193 (?), 13.7.2007 16:34
Marunaka TH 34 DX profi křovinořez???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.197 (?), 13.7.2007 21:36
Ano, to by bylo konečně logické vysvětlení - ten průser s benzínem. Benzím jsem opravdu kupoval v květnu, tedy v měsíci, kdy se problém s benzinem vyskytoval. Opravdu nejsem pitomec - plněsyntetické oleje JASO FC snesou podle výrobce i poměr 1:100. Používal jsem je v Babettě v poměru 1:50 a neměl jsem absolutně problém. A to jsem s Babettkou najezdil nějakých kilomterů. Navíc oleje OMV SuperBike měli sníženou kouřivost a u Babetty se prakticky nezanášel výfuk. Já na to ale nemám nervy, takže teď mažu hezky 1:25. Nadále míním používat oeleje JASO FC, ale navíc budu muset vždy po sezéně demontovat výfuk a hezky jej vypálit. No, sice hodinka práce na víc, ale další výměnu válce a pístu již riskovat nebudu (i když vím, že je to zcela neracionální postup :-))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.22 (?), 13.7.2007 22:04
Babeta má podstatně nižší pracovní otáčky než motory křovinořezů a tím pádem snese směs horší kvality. Babeta jako součást testu není srovnatelná.
Jistě že benzínem to mohlo být, ale od vypalování výfuku raději upusťte, nebo tomu ještě ublížíte. Když použijete dobrý benzín, tak ve výfuku nic nenajdete co by se muselo odstraňovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.197 (?), 14.7.2007 6:41
Nemám ambice dělat srovnávací test olejů - na to je přeci JASO, ne? Pokud je olej JASO FC, tak je snad jedno, od jaké je značky, ne? Mimochodem a jen tak pro zajímavost - jak bych mohl ublížit výfuku jeho vypalováním? To mne opravdu zajímá...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.22 (?), 14.7.2007 9:28
Pokud je olej JASO FC, tak je snad jedno, od jaké je značky, ne?
To si tak 100% nejsem jist, papír snese všechno. Zkušenosti mi říkají trochu něco jiného. Není nadto dát tam osvědčený a vyzkoušený olej.  Aby jste se zase časem nedivil so to je za stroj, když jsem mu dal olej který má na nálepce napsáno že to je nejlepší olej na světě a stroj mě zklamal.

Výfuk při běžné práci nikdy nedosáhne tak vysokou teplotu jako při vypalování a po takovém zásahu změní tvar a pevnost materiálu (žíhání) i když to okem třeba nezaregistrujete.
Je to snad údělem českého člověka něco vylepšovat než je nutné s katastrofálním koncem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.197 (?), 14.7.2007 10:47
Jistě, pokud předpokládáme, že výrobce oleje lže anebo výrobce motoru lže anebo lžou oba dva, nezbude, než se spolehnout na výsledky experimentů (anebo doporučení někoho, kdo má experiment s úspěchem za sebou). Mně tedy přijde normální chovat se podle návodu od výrobce a pokud se stroj pokazí, pak se upřímně podivovat (a případě rozčilovat), což jsem také učinil. Jak jsem napsal výše, od teď do Marunaky budu lít směs v poměru 1:25 a ostatním to doporučuji také. Co se výběru oleje týká - velmi rád bych se držel doporučení výrobce, bohužel žádné takové v návodu není.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika