Malotraktor Yanmar F20D



Stránky: 1,  2   
host - 114.243 (?) 
4.4.2009 20:29, zobrazeno: 28930x

Pořídil jsem si malotraktor Yanmar F20D a mám sto chutí ho vrátit.

Byl jsem v lese pro dřevo a nemohl jsem ujet s vlečkou (myslím malou vlečku) naloženou dřevem. Chtěl jsem traktor do lesa a neuvezu ani trochu dřeva, zadní uzávěrka při tahu nefunčkční, mírný kopeček a já hrabal na místě.

Uvítám jakýkoliv názor nebo postřehy, moc děkuji za vaše připomínky.

Jsem s pozdravem-  black.bert@seznam.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 3.83 (?), 4.4.2009 21:49

Nepíšete, jestli jste použil redukční převodovku.Taky by bylo dobré vědět, co a v jakém terénu jste nevyjel.Stav pneu-zvolil jste velmi starý, i když poměrně silný model. No a než začneme zkoumat možnost použití závaží na předek proti prokluzu, nesmírně záleží na způsobu, výšce a místě uchycení vlečky k traktoru. O jakou se jedná vlečku a váha nákladu... je toho dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.243 (?), 4.4.2009 21:57

Vlečka 110 x 240 cm, mírný kopeček, skoro rovinka, podklad lesní hrabanka,

Spíš mi připadá že při zátěži nefunguje zadní uzávěrka, zabíralo levé zadní kolo, pravé se netočilo, když jsem ho kupoval tak se dušovali žě ujedu všude a potom tahle studená sprcha. Díky za reakci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 114.243 (?), 4.4.2009 22:02

Ještě jestli můžu, vy tomu truchu rozumíte? jak starý teda je uvedený malotraktor, mně řekli 10 až 15 let. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.83 (?), 4.4.2009 22:07

To, co popisujete je fakt podivné. Stejnou vlečku plnou dřeva uvezu s polovičním výkonem než má Váš traktor do velmi prudkého kopečku(cca 10m délka),nahoře velmi ostrá hrana do zatáčky a vůbec si nehrábnu ani na zmrzlém sněhu.Jedu na 4x4 a redukce, uzávěrku vůbec nepoužívám.

Tu uzávěrku vyzkoušejte-pořádně sešlápnout a musí fungovat-jinak vrátit !!!

Spíš podle Vašeho popisu situace nechápu, na co byste měl vůbec tu uzávěrku potřebovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.83 (?), 4.4.2009 22:11

K tomu stáří stroje, já Vás tady varoval v jiném vláknu o těchto strojích, kde a proč nakupovat. Osobně tenhle model neznám, ale podle kapotáže odhaduju bratru dobrých 20-25let.A to myslím zcela vážně a možná se držím ještě dost při zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.243 (?), 4.4.2009 22:31

Můžu se zeptat jaký máte traktor. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.83 (?), 4.4.2009 22:50

Taky Yanmar a nedám na něj dopustit. I když poněkud mladšího data výroby.

Ale stáří stroje ještě vůbec neznamená problém.Naopak, ty starší jsou nesmírně jednoduché na servis, není na nich nic víc z elektroinstalace než pár kabelů, baterie,světla dobíjení a startér.

Vy budete mít zcela jiný problém a na dálku to asi nevyřešíme.Máte pohon 4 kol?Některé modely je nemají, což je u japonců spíš rarita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.244 (?), 4.4.2009 23:06
nemám o těchto traktorech povédomost ale co pán píše tak bych řekl že má pochroumaný dyferenciál a jezdí asi jen na jedno kolo proto ten prokluz i na skororovině, pokud budete néco tahat a opět vám bude hrabat stejné kolo tak zkuste přibrždovat a pokud se nehne druhé kolo tak by to mohlo být ono, jinak ani redukce ani výkon to neovlivnují/moje 30ti letá zkušenost/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 114.243 (?), 4.4.2009 23:08

Mám stálý pohon 4 kol. Motor super silný, naskočí na první škytnutí, budu to řešit s prodejcem, přední kola hrabou a zadek je jakoby nějak slabší, uzávěrka asi nedrží při větším záběru, asi bude něco špatně uvnitř. Já rozumím spíš dřevu, jsem stolař. Mám starší dělaný traktor z oktávky, ale už dodělává, má jen zadní náhon a běžně jsem s ním vozil dřevo z lesa a nebyl problém, tak jsem si chtěl polepšit, ale ta studená sprcha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika