Malotraktor Vari Honda nebo kultivátor od Mountfieldu?



host - 121.155 (?)
14.10.2009 14:46

Převod řemenama se nedělá, použitá je řemenová spojka. Takže řemen je pořád. Nicméně nežli MKS-60 to už bych raději koupil "Malotraktor PONY II/A + ANV 350" za podobnou cenu a s vozíkem navíc. Jinak VARi už dávno nabízí také 4T motory.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 121.155 (?), 14.10.2009 14:46

Převod řemenama se nedělá, použitá je řemenová spojka. Takže řemen je pořád. Nicméně nežli MKS-60 to už bych raději koupil "Malotraktor PONY II/A + ANV 350" za podobnou cenu a s vozíkem navíc. Jinak VARi už dávno nabízí také 4T motory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.75 (?), 14.10.2009 15:09
Nechapu jak můžete napsat že bolestíVari jsou dvoutakty.Jsou to motory které nijak extra netrápí závady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.160 (?), 14.10.2009 15:46

Motory Jikov jsou velmi spolehlivé, jeden mám devět let a druhý se teprv chystám koupit. Krom pravidelné údržby a kvalitního maziva nic nepotřebuje, je to nenáročný motor s dlouhou životností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.66 (?), 14.10.2009 17:09

Používám Vari systém s dvoutaktním motorem od roku 95 jako prof. zahradník. Motor super, převodovky /316, 317/ taky, rotavátor, vše ok. Za celou dobu 2x seřízení + 1x výměna gufer na rotavátoru! Jsem moc rád, že jsem tehdy volil Vari. Když vidím převod na rotavátor klíňákem, potažmo v těch sešroubovaných plechách, nechápu, do čeho to dokáže vjet. Starý rostlý trávník to asi nevezme. Pro mě jasná volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.210 (?), 14.10.2009 18:18

Vy vjíždíte do starého rostlého trávníku rotavátorem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 14.10.2009 19:43

V čem vidíte problém rotavátorovat starý trávník. U Vari to problém není. To není nějaké přehnané chválení, ale pouze vlastní zkušenost. Pokud tam nejsou velké kameny a zaježděné kusy dřeva, nebo železa, tak to prostě rotavátor zvládne. Ohledně životnosti spojky - to jsem také dříve popisoval. Je to jen v rukou obsluhy. Spojka musí být v záběru a nesmí se nechat často prokluzovat, případně přetěžovat. Já jsem od r. 1995 1 x měnil spojku, protože jsem nechtěl nechat vytáhnout pružiny, jak se po větším opotřebení obložení musí pakny spojky více roztahovat. Také to bylo způsobeno mojí nezkušeností v začátku provozu. Například oválné otvory v paknách, kolíky do poloviny opotřebované - to je práce toho, kdo obsluhuje takový stroj. Jinak je odstředivá spojka daleko lepším řešením, než řemenová. Odstředivá spojka zabírá postupně, u řemenové jsem naštěstí neviděl přeražené nohy známého, kdyby povolil závěs, a řídítka by padla na nohy sedící obsluhy,  takový to byl skok - půjčoval jsem vozík za Vari, takže asi tak. Kolik je třeba rozjezdů a popojetí v lese není třeba vysvětlovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.210 (?), 14.10.2009 19:58

Dobrý.Teď se vrátím k úvodnimu příspěvku.Mám dlouholetou zkušenost se všemy třemi stroji o nichž se zde diskutuje a váš dotaz zněl co je lepší pro svážení dřeva a sena atd. Moje odpověď je MKS.Sám momentálně používám tento stroj výhradně pro dopravu pro což jsem si jej koupil.Kdyby váš dotaz zněl co na polní práce tak moje odpověď by byla Vari. Mountf. jsem vlastnil asi 13 let, VARI máme v rodině sám jsem používal asi jeden rok a pak jsem se rozhodl si pro sebe koupit pouze na svážení dřeva tedy pro dopravu MKS s motorem Kawasaki..O mount. se vůbec bavit nebudu ten je podle mě ůplně vedle-ten prostě nekupovat. Zbývající dva taktéž nejsou bez much ale už je to něco jiného. U VARI je velkou slabinou právě tady vychvalovaná odstředivá spojka- řešení pro jízdu absolutně nevhodné -s naloženým vozíkem do kopečka se prostě nerozjedete je to staré nevhodné řešení.Další zážitek je řazení kvaltů- ta trojka přes zpátečku - a vyskakování kvaltů. pouze tři rychlosti a pro jízdu je to málo a navíc špatně odstupňované. Trojka v terénu nepoužitelná, dvojka ano ale příliš pomalá a mohla být silnější tak někdy s nákladem musiš řadit jedničku a to už je pomalé šourání.   Navíc právě přes tu odsředivou spojku nemáš v ruce potřebný cit pro krátké popojíždění - nevíš přesně kdy to zabere. MKS - 5 rychlostí + zpátečka- dobře pro jízdu odstupňováno při troše šikovnosti budeš řadit při jízdě při vypnuté řemenové spojce. Přes řemen máš v ruce cit pro jízdu a můžeš korigovat záběr stroje tím, že   přitahuješ a povoluješ. S řemenem žádný problém není, že by praskal jak zde někteří píšou- já jej měním preventivně cca 100-150 motohodin(cena asi 100 kč)  Rešení s řemenem spojky u MKS je pro jízdu v každém případě pro jízdu lepší než u VARI odstředivá spojka. Ale jsou i věci co se musí upravit - na poloosáh převrtat šrouby na průměr 12 mm a zesílit privařením pásoviny na disku ten zobáček co zabírá při zaběru. To praská pri hodně naložených jízdách - po jednoduchých úpravách žádný problém.  

Takže každý má nějaké + a nebo - . Ale pouze pro jízdu je MKS lepší. Na polní práce je lepší a bytelnější VARI.  Cenově to přijde asi na stejno. Snad to co jsem zde napsal Vám pomůže při výběru.       MB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 14.10.2009 20:00

Ahoj     Vše je věc názoru!  Odezva na 2T mot.Vari: Starší mot.4.5PS při nízkých ot. náhle chytil obrácený chod! (po první jsem dostal takovou ránu do břicha, že jsem vrátil oběd). Po opravě znova a znova, byl vyměněn za B+S, tam zas odcházela spojka rsp.pružiny.   Na PONY nelze připojit sněh.fréza, ani dvoububen.sekačka na trávu ani štěpkovač!! A jak se tam řadí? Pro 242.66 Vy jste profi zahradník!! Já stárnoucí chalupář (asi 25arů zahrady a kol. domu, 100m cesty k domu)!!  Vy si spočítejte cenu DAKRA (VARI) a pak MKS-60+ všech přípojných komponentů!!(nemám mulcher) a jste min. jednou tak dražší!! Sešroubovaný je Manf.

Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 14.10.2009 20:23

Ahoj ještě Míra, nežli jsem to napsal, tak mě předběhl p.MB.  Ještě upřesním spojku na Vari. Měl jsem převodovku T20 2+Z ta je ještě horší pro tu spojku. Já jsem kola prošrouboval na "tvrdo" a vyhovuje to!! Jen jsem nepochopil cenové srovnání? Vari 40tis.  MKS 30tis.    Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 14.10.2009 20:34

MKS

Převodovka:
Stroj je standardně osazen kvalitní pětirychlostní převodovkou se zpátečkou. Její široký rozsah pojezdových rychlostí plně vyhovuje pro všechny nabízené aplikace.
Řazení se provádí pohodlně páčkou (ne pod zatížením, při řazení rychlostí je potřeba vyřadit pojezdovou spojku). Přenos síly na poloosy je řešen dvojitým řetězem.

Jak řadíte do kopce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika