Malotraktor MKS-60 Kawasaki 6HP 4-00/8´´



host - 11.107 (?)
27.10.2014 19:37

To není pravda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 141.138 (?), 2.11.2014 10:28
Nechám se poučit o vašich zahradnických tecnologiích. Rád bych si tím rozšířil obzor a možná použil také v praxi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.97 (?), 25.10.2014 9:33
Pane habr.v, řazení příspěvků neni ideální. Ale máte u každého příspěvku něco barevně, co by mělo usnadnit orientaci mezi nima (ukázat polohu příspěvku, připojit reakci, předchozí příspěvek/tento příspěvek zjistit adresu), když toto budete využívat, tak se dopátráte kdo co. Samozřejmě, že jsou příspěvky, které zapadnou, protože jejich umístění ve sledu ani neumožňuje je najít, proto se většinou, jak reagoval ten na jehož příspěvek jsme měli reakci - dotaz, nic nedozvíme. Jde to to jen zasláním soukromé zprávy, ale zde je další omezení v podobě registrace a ještě znemožněním tohoto spojení redaktorem. Přestože zde naděláme spoustu pravopisných chyb a sem tam vypadne písmeno, tak bychom si měli co jme napsali zredigovat a psát správně, správnými písmeny, alespoň typová označení. Takže když budete mít potřebu se k některému příspěvku vymáčknout, tak využijte u něj „připojit reakci“ a nepřipojujte to k tomu poslednímu v řadě. Pak se opravdu nemůžeme v tom guláši domluvit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.107 (?), 25.10.2014 16:38

Pánové, řešíte tady stojánek na fotce, kterou jsem se vložil já, jenomže ta fotka měla habru.v ilustrovat, jak vypadají poloosy globalu. Bylo to pro habr.v aby si udělal přestavu o rozdílnosti oproti MKS 60. Je to opravdu jen  "výstavní" stojánek. Takto vystavený stroj bylo možno vidět na Techagru a třeba na výstavách v Č.B. S montáží či demontáží to nemá nic společného a nebyl k tomuto účelu vyroben. Nepředpokládal jsem, že se chytnete stojánku, když účel vložení fotky byl zcela jiný. Kdo tvrdil, že s tímto stojánkem nejde nic nasadit má samozřejmě pravdu a zase, je to proto, že není určený jako montážní stojan.

Někdo se zde už pustil do "popisu", co že je ten motor XP 200 zač. Jak správně psal, je to čína s ložiskem a litinovou vložkou válce. Je to velice podobná konstrukce jako novější Hondy GXV 160. Ani ty už neměli dvě ložiska na klice. Přesný výrobce je popsán v návodu k použití k motoru na stránkách Vari.  Myslím že z toho slušně vykukuje, že nikdo nemá zájem nikoho nějak balamutit. Já chápu lidi, co když slyší čína, odvrací tvář a jdou dál. Budiž, chápu to a je to jejich volba. Pak je řada lidí, kteří se neptají kdo to vyrobil, ale jak je to vyrobeno a tento pohled na věc je mi už bližší. Motor je dovybaven podle požadavků Vari a nelze ho tedy v této "konfiguraci" jinde objednat. Na motoru se i ve Vari provádějí úpravy, vedoucí ke spolehlivějšímu a bezbroblémovějšímu provozu. Chci tím říci, že motor popsaného výrobce se dá najít na různých serverech i zahraničních za slušné peníze a může to svádět k myšlence, koupím ho tam a ušetřím. Asi to nebude pravda, protože totožný motor s XP 200 pro Vari to nebude, na to dám krk. A nastanou problémy. Jiný setrvačník, filtr, regulace otáček... no pro ilustraci to stačí.  Můžete mě masírovat jak chcete, ale to je asi tak všechno, co jsem k tomuto chtěl říci. Mohu se omezit jen na "ano, je to pravda", nebo " ne není to pravda" popřípadě  "tak to je - není. Také si vyhrazuju právo na odpověď typu "nevím", protože já nejsem vševědoucí. Já ten motor mám a nevím, proč bych se měl skýmkoli kdo ho skoro ani neviděl dohadovat o tom, co je a co není pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.107 (?), 26.10.2014 18:32

Dobrý den 176.91, jak jste spokojen s dezénem pneu? Vari o nich říká, že by měli mít lepší záběrové schopnosti a větší samočistící efekt než dříve používané Barumky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 27.10.2014 7:53

Dobrý den, Nemůžu porovnat.Nevím.Spíš než na záběrové vlastnosti bych sázel na vhodnou dobu, kdy orat.Taky čím hnojit, aby to za minutu nebyla jedna koule bláta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.133 (?), 27.10.2014 9:21
Je to tak. Velmi záleží na vlhkosti zpracovávané půdy. Když leje, tak ořou jen šílenci. Druh dezénu pneumatiky může ovlivnit přenos síly, ale pochybuji, že se bude podílet na nějakém samočištění. Bláto se nalepí na všechny druhy povrchů a když na pneumatikách uschne, tak stačí popojet jen o jednu otáčku a jsou čisté. Ta samočisticí vlastnost je možná jen sen konstruktérů a výrobců, nebo jen tahem marketingových odborníků. Taky nemusíme papat všechno co nám naservírují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 27.10.2014 18:11

Ahoj   už jsem tu zas. Jen trochu k těm pneumatikám.  Jestli si nejste jist, jestli se pneu samočistí, tak vyměňte pravé kolo za levé a zkuste orat, a hned Vám bude jasno.  K řazení příspěvků.  Bohužel, ale je to tak, někdy se to přiřadí k příspěvku a někdy na konec. Foto zadám zítra, dostanu se k PS, na tablet to neumím.     Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.229 (?), 27.10.2014 19:27
To mě těší habr.v, že jste tu zas. Proč bych měl kola měnit a zkoušet orat, když už mám tyto práce dávno hotové, jak rytí, tak orbu. Je jen jeden způsob správné montáže šípových pneumatik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 27.10.2014 19:37

To není pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 27.10.2014 19:41

Ahoj   to byla reakce na předchozí přízpěvek o pneumatikách zvaných "šípáky".  Asi jste to nepochopil.  Zkuzte si přečíst tři příspevky nad! Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika