Malotraktor MKS-60 Kawasaki 6HP 4-00/8´´



host - 11.107 (?)
23.10.2014 21:02

Ani Vás nebudu dráždit informací, že tato převodovka je po spoj horního litinového dílu vovotěsná. Nepište mi, že horní díl je přece hliníkový. Už dávno ne!!!


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 11.107 (?), 23.10.2014 21:02

Ani Vás nebudu dráždit informací, že tato převodovka je po spoj horního litinového dílu vovotěsná. Nepište mi, že horní díl je přece hliníkový. Už dávno ne!!!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 23.10.2014 21:04

Omlouvám se za slovo "vovtěsná" Má tam být vodotěsná, ale raději se opravím, u Vás jeden neví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 24.10.2014 13:56

Omlovám se, v nadpise Vari není, ale použil bych tu fotku.Možná dostanu odpověď. Vadí mi, i když jsou to 2 šrouby, že musím po orání demontovat závěs BZN002-nosič závaží.Vadí rotavátoru.Potom se mi zdá, že ten stojánek je dost tlustý a ani po natlačení k převodovce kolo nezajistím čepem, nebudou pasovat díry, Má někdo vychytávku, jak vyměnit kola za rotovátor a nevolat manželku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.197 (?), 23.10.2014 21:03

Dvoustovka motor je čtyřtakt, nasazuje se na,,čtyřtaktní" převodovku a dvoutakty nahrazuje hlavně cenou. Je totiž podstatně levnější než Honda. Co se týká rotavátoru, je výměna kol a nožú u Globalu opravdu hodně jednoduché, přesto však preferuji rotavátor se samostatnou převodovkou. Naložím na vozík, dovezu na pole, přehodím motor a pracuji. Mám pozemek kus od domu a osobákem tam nevyjedu. Mějte se, Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 23.10.2014 22:30

Nikoliv, "ta dvoustovka" (pohonná jednotka s motorem Vari XP-200) má spony na geometrii 4T a pro použití na převodovkách 2T se tyto převodovky musí levně (výměna nýtů) nebo dráž (výměna nýtů i převodového kola) upravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 23.10.2014 23:52

Ahoj    tak jestli tomu dobre rozumím, pokud mám motor Jikov po smrti a koupím si podle stránek Vari motor pjxp 200 náhradu za 2t, tak ho nenasadím na mojí T20 převodovku a jako teoretik jsem v loji. Tak jsem já pochopil náhradu za 2t motor. Pán s třetí převodovkou už to dávno pochopil. Až si ty převodovky řádně ušpiníte zení, prachem i blatem a budete vědět jak tu těžkou sviňu zvednout a kola stahnout z poloos, aby ste jí nepřevrátil, pak si budem vyprávět jak je Vari Global úžasný.  A ten rychloupínací kolík rychle vyměníte za šroub z matkou ze silonem, až Vám ho vytahne kus svlačce z poloosy. To vše zjistíte, až se s tím budete prát od r. 1982.   Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 24.10.2014 0:27

Pokud máte vari T20 tak se nemusíte bát nákupu 4T jako je pjxp 200. Jen na T20 vyklepnete kolíčky (jako ND za 30Kč) a nasadíte nýty s hlavou mající drážku pro rychloupínák 4T (Jako ND za 160Kč). U rotavátoru Vám rozdíl maximálních pracovních otáček vadit nebude, u pojezdové nápravy si na tu pomalejší pojezdovou rychlost s vozíkem budete muset zvyknout, ale při orbě větší sílu oceníte.

U Jikovu "po smrti" nejvíce ušetříte tím, že kleče se dají přenést na nový motor a tím pádem neplatíte celou cenu pohonné jednotky, nýbrž jen cenu motoru.

No do Globalu bych nešel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 24.10.2014 7:16

Ahoj p. Stando jistě jste pochopil, že to byla nadsázka.  Hlavně šlo o slovo "háhrada za notor 2t" a taky o to že jsou lidi kteří se podivují nad tím prož měnit olej každý rok, nebo po koupi motoru 4t tan stále lejou mix!    Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.10.2014 8:14

pjxp 200 prý mix nevadí, jeho karburátor to zvládne na rozdíl od karburátoru Hondy.

Ono převodovce je jedno, který na ní je motor, protože slabý vadí obsluze, že to nemá žádný výkon a příliš silný se už nedělá se spojkou 80 mm, ale s příslušně větší (jinou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 24.10.2014 13:08

Průměry odstředivých spojek a jejich přenos výkonu se dá posuzovat teprve tehdy, majíli stejnou styčnou plochu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika