Malotraktor MKS-60 Kawasaki 6HP 4-00/8´´



host - 11.107 (?)
17.10.2014 21:24

Už zde někdo psal, že je MKS lehký a k tomu malá kola, protože 8" je fakt málo a je zřejmé, že to s orbou nebude jen tak. Jestli oře i do kopce se v tuto chvíli dá odpovědět jedině ano i ne, jde o to, jaký je to kopec a jaká je v místě zemina. Stará dobrá PF 62 měla snad 16" kola a i když motor nebyl výkonově nic moc měla sílu, protože to dokázala přenést na zem. Také je dobré, aby měl stroj při orbě přes 200kg a čím menší kola tím těžší. I když v konečném důsledku neplatí nějaká úměra mezi hmotností a velikostí kol. Je pořád lepší větší kolo, než kila navíc. habr.v upřednostňuje na svém stroji možnost přežazování rychlostních stupňů "za jízdy", protože s ním asi dost cestuje pro dřevo a vůbec využívá v dopravě. Asi ano, neb je v MKS převodovka peerless. To neumí ani Vari ani Agzat, ale myslím si, že toto není v tomto případě hlavní požadavek na stroj. Souhlasím s názorem, že Vari je asi nejvariabilnější a s množstvím různých zemědělských i komunálních adaptérů. A že je Agzat na světě díky Vari? To je snad jasný jak facka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 59.180 (?), 17.10.2014 19:38

Páni(pánové)!

Prosím Vás, len sa nezačnite vadiť..Mne vážne išlo len o to, aby mi niekto, kto pracuje s MKS-60 popísal, čo tem stroj dokáže, v akých podmienkach, ako rotavátoruje, orie,či zorie aj do kopca atď.

Som povďačný všetkým, čo mi poradili, aj keď sme sa oklukou dostali vlastne k "súboju" Vari a Agzat a MKS-60,teda hlavný malotraktor, kôli ktorému som tému otvoril, ostal,mierne povedané, v úzadí... Takže, akože to ten MKS-60 maká???      Ivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 17.10.2014 21:24

Už zde někdo psal, že je MKS lehký a k tomu malá kola, protože 8" je fakt málo a je zřejmé, že to s orbou nebude jen tak. Jestli oře i do kopce se v tuto chvíli dá odpovědět jedině ano i ne, jde o to, jaký je to kopec a jaká je v místě zemina. Stará dobrá PF 62 měla snad 16" kola a i když motor nebyl výkonově nic moc měla sílu, protože to dokázala přenést na zem. Také je dobré, aby měl stroj při orbě přes 200kg a čím menší kola tím těžší. I když v konečném důsledku neplatí nějaká úměra mezi hmotností a velikostí kol. Je pořád lepší větší kolo, než kila navíc. habr.v upřednostňuje na svém stroji možnost přežazování rychlostních stupňů "za jízdy", protože s ním asi dost cestuje pro dřevo a vůbec využívá v dopravě. Asi ano, neb je v MKS převodovka peerless. To neumí ani Vari ani Agzat, ale myslím si, že toto není v tomto případě hlavní požadavek na stroj. Souhlasím s názorem, že Vari je asi nejvariabilnější a s množstvím různých zemědělských i komunálních adaptérů. A že je Agzat na světě díky Vari? To je snad jasný jak facka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.180 (?), 17.10.2014 22:37

Píšete, že malotraktor(a teraz je v podstate jedno aký-podla mňa)by mal mať okolo 200kg... Na velkých kolesách, kôli adhézii, čiže prilepenie k pôde... Ale, čiste teoreticky..Ak namiesto malých kolies gumených dám kolesá orebné a ťažké(myslím presne ten istý priemer kolies),Dalo by sa orať aj do kopca???Dnes som ho bol zmerať... maximum je tam 18stupňov... Myslím to takto... Všetky tu vymenované značky majú v podstate (iba prevodovka a motor-Nepočítam žiadne závažia a tak))rovnakú váhu+-pár kíl... Ak dám na každú z tých prevodoviek (počítam samozrejme s motorom približne rovnakého výkonu... cca6koní)rovnakú násadu rotavátorov, alebo rovnaký pluh kde je ten rozdiel taký evidentný, aby som sa pre tú, ktorú značku priklonil??  Ivo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.86 (?), 18.10.2014 10:50

Můj Agzat má při orbě min.250 kg a do kopce si v těžké půdě ani nevrznu. Nevím, jestli MKS dosáhne 250 kg, ale bez možnosti diferenciálu nebo jako u Vari bez možnosti vypínat záběr kol, bych se s ní na konci brázdy otáčet nechtěl (při hmotnosti 250 kg). Orná kola se při vlhčí a lepivější půdě zalepí, takže podmínkou trochu slušné orby jsou 12" kola. Také mi vlastník MKS neodpověděl jak se mu jezdí po asfaltu s např. 700 kg - hlavně zatáčení, otáčení a jízda do kopce, já si to dokáži představit - utrpení, díky systému pohonu kol. Na lehko to jde, ale když hnaná kola zatížíte, je to problém, záleží v jakém úhlu natočení se zrovna nacházejí dorazy kol. Podezírat mne, že nemám zkušenosti, je liché, znám všechny i bývalé tuzemské výrobky malé mechanizace, zkušenosti mám zejména s PF, a jak jsem uvedl, s Agzatem a Vari, které užívám. Systém pohonu kol je vedle velikosti kol a hmotnosti nejdůležitější parametr pro posouzení manipulovatelnosti se strojem. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.34 (?), 18.10.2014 11:18

Ďakujem... Ivo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.86 (?), 18.10.2014 12:14

Pane Ivo, doposud jste jasně nedefinoval, jak budete traktor používat. Uvedl jste orbu 6 arů ve svažitém pozemku a rotavátorování. Já to v kopci na tak malé ploše řeším tak, že ořu jenom z kopce (musíte pořídit levý a pravý pluh nebo obracák-ten pro vás nedoporučuji) a každý rok vyvezu zeminu, která přebývá na konci brázdy, na začátek brázdy, aby se nevytvořil dole val a na kopci úžlabí. Ořu bez otáčení - nazpět se vracím na zpátečku - těch pár arů se dá vydržet. Pokud tedy potřebujete stroj jenom na tento pozemek, nebudete vozit těžké náklady, stačí MKS, k němu dvě velká 12" kola, levý a pravý pluh a rotavátor a možná větší přídavná závaží do kol, než dodává výrobce. K rotavátoru od MKS neznám žádná negativa. Možná i malý vozík pro převážení zeminy - pro vás asi zbytečný, na převoz vyorané zeminy stačí kolečka (fůrik). Pokud by jste však chtěl strojem ještě dělat spoustu dalších činností (vertikulace trávníku, jemné rotavátorování aj.), je lepší Vari. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.34 (?), 18.10.2014 12:48

p.PG..Ďakujem Vám pekne... Presne ste to vystihol..Zatial orať, sadiť a tak... Plánujeme tam (neskôr) takú malú, záhradnu chatku a pod ňou trávnik(cca tretina rozlohy... Preto aj kosačka príde vhod... Prevážať nebude čo... Teda, všeličo sa môže stať...Ďakujem Vám za Vaše rady... Už je rozhodnuté... Zatial Vari global rotavátor(kopinaté nože),pluh, oborávacia sada... Už to riešim s mojím financmajstromsmiley,manželkou... Neskôr, pomaličky budem dokupovať, čo bude treba(kosašku a tak)

Ešte raz Vám pekne Ďakujem... Ivo

Chcel by som tam kúpiť ten motor Vari XP 200...Svahová dostupnosť je 20 stupňov... A za rozdiel oproti Honde by sm kúpil iné príslušenstvo... Mohol by byť???Maximalny svah tam máme 18 stupňov...  Ivo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 18.10.2014 14:02
Svahu se nebojte, dříve je svahem ohrožena obsluha, než motor. Když je motor v chodu, tak je většina oleje rozptýlena v motoru a náklon nevadí. Jen odstavení by mělo být svíčkou nahoru do kopce. Správné rozhodnutí pro kvalitu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.34 (?), 18.10.2014 15:36

Ďakujem za názor...  Ivo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.34 (?), 18.10.2014 15:44

To, s tým rozstrekom a natočením motora sviečkov hore, mi veľmi pomohlo...

Veľká vďaka... Ivo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika