Malotraktor do lesa



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 219.3 (?) 
3.1.2019 20:22, zobrazeno: 18543x

Zdravím

Chci si pořídit malotraktor.Měl by mít vývodovou hřídel a tříbodový závěs.Budu s ním štěpkovat

Dále by mě zajímalo jaký by měl mít výkon aby utáhl nebržděnou vlečku s cca 1,5 tunou dřeva po lesních cestách a také abych sjel s takto naloženou vlečkou lesní cestu ze svahu. Cesta bývá většinu roku pod listím a pod ním je zrádné vlhko tak aby mě vlečka nepřetlačila :-)

Počítám že prázdný nahoru vyjede v pohodě 

Cenově se mi líbí Antonio Carraro 3100. Už mám jeden vyhlídnutý přes inzerát 

Za každou radu budu vděčný

Díky Petr 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 84.69 (?), 3.1.2019 21:54

pokud chcete svazet drevo z lesa nebrzdenou vleckou tinto lehkym traktorem tak si nejdrive uzavrete vyhodnou pojistku aby z toho neco meli pozustali doufam ze je to ten co je nabizeny v inzeratu za 36 000 kč to je dalsi nesmysl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.16 (?), 4.1.2019 4:59

Když vlek tak do kopců minimálně s nájezdovou drzdou. Pozor na inzerát. Je podezřele levný a podobný tomu, že malotraktor je v Anglii, zaplatit převozní firmě apod. Po delší komunikaci, když jsem mu sdělil, že bratr jezdí kamionem Anglii každých cca 14 dnů a zaplatí jen z ruky do ruky tak zcela ztich a dále nereagoval. Podobně jiný inzerent malotraktor jiné značky je u Hamburku, bratr se tam kamionem zastaví a předá peníze na místě se již neozval. Zemědělec ze sousední obce vyyhlíží návěs s kombajnem již 5 let, pochopitelně platil předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.3 (?), 4.1.2019 16:28

Pán mi psal že traktor je v Německu.Že ho přiveze a dovoz že je v ceně 

Ale nepsal jestli chce peníze předem nebo až při převzetí 

Ta cena je podezřele nízká

Děkuji za cenné informace  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.3 (?), 4.1.2019 16:26

No já si to myslel že to bude blbost :D

Každopádně díky za reakci 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.49 (?), 4.1.2019 19:55

1,5 tuny je na jakýkoliv malotraktor v lese moc. Buďto klasický autovozík do 750kg nebo pořídit větší traktor - Zetor. Tak či onak nachystejte minimálně 80tis, to je cena TK14 a jiných

Jinak jízda po nezpevněném terénu z kopce je to samé jako do kopce. Když traktor s plnou nebržděnou vlečkou do kopce prokluzuje = obráceně z kopce by byl jistý smyk.surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.3 (?), 4.1.2019 21:07

Les máme bohužel nad vesnicí na kopci.Dá se to objet i po silnici ale je to daleko.Kamarád tam jezdí s domácím traktůrkem ale má káru tak na cca 500 kg 

Prázdný vyjede po cestě nahoru do lesa a zpět jede naložený a bez problémů tak mě napadlo silnější malotraktor by to mohl dát taky i s větší tonáží. 

Otec má Zetora 69tku ale s tím tam nevyjedu a nesjedu už vůbec takže jsem si myslel že s malotraktorem na pomalý převod by to šlo 

No ještě že jsem se zeptal :-) holt budu muset les objíždět po silnici, nedá se nic dělat 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.69 (?), 4.1.2019 21:48

pokud mate obavy ze by jste to nesjel zetorem 69 tak s takovymto trakturkem by to bylo hodne riskantni navic jeste kdyz je to kloubak ten domaci trakturek asi kloubovy nebude tak ten je i bezpecnejsi reseni by bylo stahovat po ceste cele klady a na rovine je dat na vozik pak je take moznost udelat na voziku zachranou brzdu v pripade ze uz je zle nebo dat pod kolo backoru pred sjizdenim kritickeho mista tak to resim ja a to mam traktor s predkem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 219.3 (?), 4.1.2019 22:16

Ano ten domácí není kloubový.Ta brzda by se asi nějak udělat dala 

Až půjdu do lesa tak zkusím udělat pár fotek cesty.Třeba mi pak napíšete že to zase tak prudký svah není a sjet to půjde 

Dal by se koupit traktůrek domácí výroby ale potřebuju aby měl vývodovou hřídel a mohl bych s ním i štěpkovat.Jenže na takový jsem nikde v inzerci ještě nenarazil 

Nechci se vzdát najít způsob jak do lesa jezdit po cestě než po silnici :D 

Moc děkuji za rady, zkusím to nějak pořešit 

Ještě jednou díky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.16 (?), 4.1.2019 23:52

Teď nevím, čemu mám věřit. Ve vlákně „Brždění VARI z prudkého kopce“ jsou jiní superborci, pro které je svážení dřeva z prudkého koce hračička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika