malotraktor agzat



Stránky: 1,  2,  3   
lempl - (2) - 6.16 (?) 
12.1.2009 9:14, zobrazeno: 94476x

Dobrý den, uvažuji o koupi jednoosého malotraktoru AGZAT (motor B&S s diferenciálem). Jen na kosení a obracení sena v poměrně složitých podmínkách, příp. na jeho odvoz. Jaké máte zkušenosti? Výkon, udržba, trvanlivost, vibrace na ruce atd... Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 6.50 (?), 16.1.2009 22:18

S Agzatem osobní zkušenost nemám, odradila by mne hmotnost malotraktoru - 250kg. Pokud hodláte stroj používat pouze na sekání, shrnování a odvoz trávy bohatě Vám postačí MF 70.  V práci máme upravenou MFku s motorem B&S, dvoumontáží, profi lištou od fy. ESM. Projede všude, poseče všechno při minimálních nárocích na údržbu a za zlomek ceny strojů Agria, Reform nebo Köppl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.175 (?), 16.1.2009 23:03

sekačka mf 70 se přestala vyrábět v roce2007 a o obnovení výroby se už neuvažuje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.16 (?), 17.1.2009 11:45

Jasně, ale v inzerátech je v nabídce spousta starších v cenách od 9000,- do 20000,-, přestavba na 4-takt je bez problémů, náhradních dílů dostatek za přijatelné ceny. MF 70 je sice přes 30let stará technologie, ale maká. Kdepak asi budou za 30 let dnešní sekačky? Na MFku se nadává hlavně kvůli liště (té původní), cpe se, vysoká tráva se musí odhrabovat atd. S novou lištou (komunalbalken ESM) je to pohádka.  Že se MF 70 přestala vyrábět je škoda, s úpravami jako máme my, by jistě našla spoustu spokojených uživatelů. Ale to jsme od Agzatu trochu odbočili :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.232 (?), 20.2.2009 10:28

Vlastním přestavěnou MF 70 na 4takt diesel a také AGZAT (motor B&S s diferenciálem). MF 70 mám s prstovou lištou 120 cm a zdvojenou nápravou. Stroj je velmi odolný a dokáže posekat téměř vše až po 2 metrový rákos. S dokáže dobře kosit i stařinu, nebo vysokou trávu.  Dvojmontáž mám na silně podmáčená místa. Nevýhodou je, že Vám někdo musí při kosení odhrabovat cca 15-20 cm trávu od porostu aby se vám necpala lišta. spotřeba nafty je cca 3l na 10 hodin. Vibrace u MF jsou však velmi výrazné. Použivám gelové antivibrační rukavice fa. Profesional, ale i tak je to cítit. Obracení s MF 70 + OP1.2 je poměrně dobré (ušetří 5 až 6 hrabačů). Shrabání není ve složitých podmínkách není úplně do čista (drny, prohlubně), ale i tak je to velmi významný pomocník. Nepořizujte si obraceč OP 1,6 s řízením, neboť se s touto hrabačkou velmi špatně manipuluje a nevleze se na normální autovozík. Pořiďte si OP 1.2 nebo OP 1.1.  Kosím s MF 10 let (ročně cca 15 ha bažin, rákosin, svahů, neudržovaných luk apod.) s naftovým motorem jsem zatím spokojen až na ty vibrace... Naftový motor mám pouze jeden rok uvidíme co bude dál. Doporučuji se o stroje starat, kontrolovat oleje, psát hodiny, měnit oleje v náhonu, převodovce atd. Nutné je čištění vzduchových filtrů jejich výměna atd. MF se už od 2007 nevyrábí. Přestavba na diesel stojí cca 25.000,- starý stroj seženete někde v bazaru za cca 15 - 20.000,-. Hrabačku si kupte novou cca 14.000,- protože tam odcházejí plastové vodítka a mohou být zpuchřelé řemeny nebo špané ložiska...

AGZAT vlastním 1 rok v provedení Farmář (cca 58.000,- stroj + 30.000,- příslušenství na zahradu.). Diferenciál je skvělá věc, ale je nutno dávat pozor při jejím zařazení aby to člověk necpal násilím přes zuby. Orání je docela snadné i do kopce, ale je potřeba chvíli strávit při seřizování pluhu jinak se člověk nadře nesmírně. (Samozřejmě lepší je 4kolový traktor :).  Pokud chcete kosit s AGZATEM tak k tomu Vám mnoho neřeknu, ponevadž jsem s ním nekosil. Přemýšlím o pořízení dvoububnové sekačky Dalila. Jelikož však pracuji v biologicky cenných lokalitách dávám přednost liště neboť se dá přizvednout a je minimalizována likvidace obojživelníků nebo plazů, kteří lezou při zemi. Bubnovka ty zvířata většinou rozseká.

Pokud si pořídíte AGZAT farmář (AGRO) tak si k tomu dokupte malá kola a přední náhon - cca 11.000,- a můžete i kosit, obracet atd.

Mulčovače to je taková "lenivá" katastrova pro hmyz, drobné obratlovce a konkurenčně slabší druhy rostlin, protože je všechny semele na fašírku. Na oko to vypadá dobře ale pro zvířata a některé rostliny je to masakr... Ekologistický přístup v podobě navrácení živin do půdy je jen marketingový logismus... název např. Tajfun docela odpovídá funkci. Samozřejmě jsou plochy v intraviálnu obcí, hřišť kde to lze využít bez toho aby se něco likvidovalo..

A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.232 (?), 20.2.2009 10:30

U AGZATU jsou také vibrace, ale ne tak silné jako u MF 70 nebo (u předchozícho pekelného stroje z Mountfieldu :(.

Pokukuji po strojich Koppl :),

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lempl - (2) - 7.84 (?), 20.2.2009 14:59

Jé, to jsem rád, že se někdo ozval :-)

Stroj chci používat na stejné účely jako Vy - údržba biologicky cenných ploch. Dříve nás na to bylo plno, ale nějak stárneme a lenivýme a tak se poohlížíme po nějakém stroji.

Na MFku jsme slyšeli jen stížnosti, proto jsem se ptal na Agzat. Na sl. stránkách moc praktických informací není a na mail výrobce ani neodpověděl.

Stroje Köppl nás samozřejmě nadchly, ty ceny už méně :-) Co mě odrazuje nejvíc je servis a náhradní díly v Olomouci - tzn. na druhém konci republiky. Když se něco pokazí po záruce, tak to bude darda.

Pokud se nedopátráme nějakých zkušeností s lištovou sekačkou na Agzatu, tak asi půjdeme cestou předchozího pisatele, co má také upravenou MFku na 4-takt a pořádnou lištu, aby MFka nebyla dvouobslužná sekačka.

Každopádně díky moc za informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.232 (?), 20.2.2009 15:54

Pokud jste se pevně rozhodl pro MF 70 tak si ji nechte určitě předělat na ten diesel. Z dvojtaktu Vám zešediví vlasy, pokud budete v létě kosit více členitých luk. V horku se velmi rychle přehřívá, ucpává se jehla, dostup ke karburátoru a jehle je patrně konstrukterova pomsta za cosi :). Já jsem osobně spokojený s prstovou lištou, protože když najedu do starého pařezu, nebo kamení tak se předmět vyvalí ze země, nebo stroj se o předmět zastaví. Z besprstovou lištou - protiběžnou nemám zkušenosti, ale snad bude dobrá. Sekali jsme louky po tancích (terče, zbytky projektilů, železné kolíky v zemi, ostnaté dráty). Také jsme už několikrát s MF i "plavali" v rákosinách rybníku a pořád jede :). Ale ty vibrace jsou vražedné :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.120 (?), 19.9.2020 7:57

Dobry den neporadil by mi prosim nekdo jak vymnenit olej v prevodovce agzat jaky tam prijde a kolik moc dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.191 (?), 20.2.2009 18:39

Zdravím. Máme AGZAT 2 takt (vtedy, keď sme ho kupovali ešte u nás o 4 taktoch nechyrovali) "" aj s príslušenstvom (kosačka NM4-035, pluh, rotavátor AS 30 + ešte niečo tá lištová kosačka pre konunál 0351000A by mala byť taká istá ako NM4-035 len sa pripája k prídavnej prevodovke na PVH. Mám k nej remenicovú prevodovku, kotorá sa pripája k malotraktoru agzat agro (vtedy tiež ešte "komunál nebol, ani prevodovka s dif). Je to bezprstová lištovka, šírka záberu cca 90cm.  Tiež sa u nej treba pohrať s nastavením vedenia lišty, inak sa upcháva, alebo nechať vyššie strnisko. Aspoň u tej čo mám nie je bohvie ako vyriešené nastavenie lišty do prepravnej polohy. Človek sa trošku natrápi, kým trafí kolík do tej správnej diery"".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika