malotraktor agzat



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 11.107 (?) 
20.2.2009 18:57

Taky si myslím, že lištová sekačka k AGZATu je bezprstá protiběžná kosa. Tím neříkám, že se nehodí jen konstatuji.
Jinak AGRAT se zdá nadechl k novému životu a i já si myslím, že je to jeden z posledních strojařsky poctivých výrobků. Jeho výhoda je v tom, že vývoj proběhl v levných dobách. Jen nedokážu posoudit kvalitu jednotlivých dílů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 218.129 (?), 22.2.2009 0:01

zdravim. Vlastnim agzat a k nemu okrem ineho aj listovu kosu. Zaber ma 95cm. Kupil som ju uz starsiu, ale ide v pohode. Co sa tyka otrasov, resp. vybracii nieje to nic strasne. Motor mam 2takt, neprehrieva sa, a ak je trava ako ma byt ide to pekne aj pri nizkych otackach.  Ak bola trava vysoka trebalo spred kosi odhadzovat najme pri prvych zakosoch, potom to uz islo. Ale ked som kosil datelinu ktora bola mierne povalena tam to bolo horsie. Kosil som na pol listy aby sa mi to vsetko neupchavalo. Obcas som musel pokos odhrnut inokedy sa kosa pekne prekosila. Pri koseni otavy som take problemi nemal, lebo nebola taka bujna a to kosenie bola parada az na nejaky ten krtinec. Nedostatok vydim v nutnosti castejsie kontrolovat ci sa nepovolila nejaka matica, alebo pristelovat kosu a vymena zabiek ako aj ich prebrusenie obcas. Agzat je v pohode, bude tahat a aj sa zahrabe ale motor nezdochne. Udrzba spociva vo vymene oleja v prevodovke, vycisteni vzduchoveho filtra, ktory je klasicky olejovy. Z casu na cas treba premastit loziska na kolesach, ale su tam koncovky na mazanie takze to ide klasickou maznicou. Inak som nic ine nerobil iba lial benzin a pracoval. Je to starsi stroj takze sa asi nejakej tej oprave v buducnosti nevyhnem, ale uvidime. Oriem nim zahradu a uz mi to celkom islo. Treba prist na ten spravny sposob a nastavenie aby sa clovek nezodral. Ale na oranie na poli mam velky traktor.  Kamarat nim ore cca  80are. Naraz zorie 40are a to ma nejakych 75kg. Nehovorim ze nieje unaveny, ale ani nevyzera ako vyzmykana handra. Do vecera funguje ako kazdy iny.

 

Kamarati maju jednobubnovu a dvojbubnovu, nestazuju si ba prave naopak. Akurat pri jednobubnovej mu vadi maly zaber.

Tolko moj prispevok, mozno vam pomoze. Chcel by som sa este spytat na tie samobrusne zabky, este som o nich nepocul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 56.31 (?), 6.4.2009 19:36

Ahoj, mam Agzat 4-takt asi dva roky, dneska pri orbe som si vsimol, ze po bloku motora slzi olej. Nie je ho nejak vela, ale urcite to nie je v poriadku. Olej steka z hornej casti na strane nadrzky na benzin - pod plastovym krytom, cize nevidim presne miesto vytekania (hlava valca???). Poradi niekto co s tym? Vdaka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.65 (?), 6.4.2009 19:51

Rád by som chcel vediet, či u AGZATU čistite filter vždy po práci, alebo iba po výmene oleja.Ďakujem za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 56.31 (?), 6.4.2009 19:57

Olejovy filter? Ten necistim ale vymenim po 100 motohodinach spolu s olejom, takto sa to pise v navode na udrzbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.65 (?), 6.4.2009 20:22

Ale ked je nový malotraktor, tak by sa mal vymenit olej tusim po prvych 5 až 10 hodinach.V prevodovke zhruba po 30-tich.Chcel som to vedieť kôli tomu, že keď ho vykrútim, tak či nevytečie olej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.31 (?), 6.4.2009 20:32

Ano, olej sa meni po zabehu (po 10 hodinach) + olejovy filter. Potom su uz 100 hod. intervaly. Olej a filter som menil spolu, cize vypustenie oleja, vymena filtra a naplnenie novym olejom. Ci vytecie, hmm, treba pozriet ci je ryska vysky oleja na urovni filtra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.50 (?), 6.4.2009 23:52

Aj ja mam agzat s motorom honda 5,5HP. Ako dlho neviem presne, musim kuknut na rok vyroby. Ale moze to byt tak 4-5 ROKOV. Pracuje sa s nim u nas vela. Chodi skoro kazdy den z vleckou a taha skvelo. Do vinice mam kupeny tahany rotavator ktory sa pripaja do zadneho bocneho vyvodaku. Co sa tyka spolahlivosti, ak sa o to starate a nezanedba sa udrzba, tak posluzi dlho. Naozaj viem o com hovorim. Na farme vozim kazdy den silaz, velke valcove baliky, drevo na kurenie obcas drt piesok alebo strk, zem...

Jedine co som este menil boli tie 6 hrany ktore vedu od kolies do prevodovky, pre ich opotrebenie. Skoda ze nevidrzi tolko aj vlecka :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.159 (?), 19.8.2009 23:32

Neviete preco Agzat uz nema v ponuke motor B&S INTEK PRO 65? Nahodou som si klikol na ich stranku a nasiel som tam dva nove motory: Honda GSV 190, Kawasaki FJ 180. Neviete preco tam ten Briggs uz neni?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.100 (?), 20.8.2009 13:50
Výroba tohoto motoru byla na jaře definitivně ukončena.Například Dakr u nás tento motor nahradil novým typem 850 I/C Ready start s olejovým filtrem a čerpadlem.Pokud říkáte že se nabízí teď honda gsv a kawasaki, to nejsou vubec špatné volby
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika