Lepší křovinořez - který?



host - 182.202 (?)
23.7.2010 22:49

Dobrý večer! Velice obdivuji pana J.S, za jeho trpělivost a ztrátu času nad některými příspěvky. Jako lesníka jste mi pane J.S. přesvědčil, že nejen o motorovém nářadí víte spoustu věcí. Při výběru motorového a elektrického nářadí se řídím výkonem, hmotností,způsobu použití a cenou. Nikoliv otáčkami motoru.  Dotyčná osoba by si v minulých parných vedrech měla na sebe zavěsit jakýkoliv křovinořez a jít sekat zahradu, nebo trávu do lesa. Obtížný hmyz a nesnesitelné vedro bylo všude stejné. Pán by při práci neměl náladu, ani čas přemýšlet o otáčkách motoru. Ono u počítače se toho poseká!    Roman.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 23.7.2010 15:11

Přeji správnou a neunáhlenou volbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.44 (?), 23.7.2010 16:42
Paní věřím tomu že už musíte mít hlavu nabitou tolika informacemi že stejně nevíte na kerou značku se soustředit a co koupit, tolik technických informací je mnohdy laikovi i na obtíž. Někdo tu doporučí svoji oblíbenou značku druhý to vyvrací a doporučí jinou třetí nenápadně ťukne tento stroj by stál za povšimnutí atd.Běžte do obchodů a vyberte si fakt co se líbí vám a co vám sedne, samozřejmě v té kategorii která odpovídá vašim požadavkům.Přeji vám také šťastnou ruku ať je to jakákoliv značka hlavně ať jste s ní spokojená.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.136 (?), 23.7.2010 20:14

Nechcem rozpútať neakú veľkú prestrelku, ale prosím nech mi niekto vysvetlí čo je to za nezmysel s tými otáčkami.Čim vyššie tým nižší krútiaci moment.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 118.44 (?), 23.7.2010 20:37
Byl to můj příspěvek, tak se ti to budu snažit vysvětlit. Jakýkoliv stroj má nějaké otáčky A u některých je ještě k tomu převodovka nebo u křoviňáků úhlová převodovka.Některé stroje mají dostatečný výkon a proto jim stačí otáčky třeba 9000 a některé jsou slabší a aby byl jejich výkon dostačující musí být otáčky větší třeba 11000, ale není to pravidlo protože jak je vidět tak seče stroj i s ještě 7000 otáčkami.Záleží jak a jak rychle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.136 (?), 23.7.2010 21:42

 Toto je logické a pravdivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 23.7.2010 22:29

Jestli toto je pravdivé, tak to je strašná bída ohledně znalostí o motorech a raději se nevyjadřujte jeden, nebo druhý. To je ztráta času Vám odpovídat, proto odpovím těm, kteří si to budou číst s odstupem. Spalovací motor má takovou charakteristiku, že v určitých otáčkách - např. 6500 má nejvyšší kroutící moment, který ale s dalším zvyšováním otáček klesá. Max. výkon je dosahován cca kolem 9000 otáček, dle typu a další zvyšování otáček vede, k tomu, že se pořád více snižuje kroutící moment a potom i výkon. Tím se stane to, že motor už bude s dalším zvyšováním otáček tak slabý, že bude nepoužitelný, nehledě k tomu, že motory mají hranici otáček, za kterou jsou poruchové a razantně se snižuje životnost, narůstá hlučnost a pod. Dobrý motor je takový, která má tzv. spodek - dobrý kroutící moment v širokém rozsahu a nadprůměrný výkon na daný objem - to vše v limitech životnosti a spolehlivosti, spotřeby paliva i nízkých nájkladů jak na výrobu, tak na provoz. Že nějaký motor třeba pohání úhlovou převodovku křovinořezu je druhá věc. Úhlová převodovka je v určitém převodovém poměru, aby bylo dosaženo nejvyššího využití motoru při sečení, aby se hned nedusil, ale zároveň aby měl dostatečný počet otáček na vřetenu - hřídeli. Ale dostatečný počet otáček je právě dán - umožněn výkonem motoru i samotnou konstrukcí, aby to vydržela, takže zásadní chyba, vyšší otáčky neznamenají to, že motor nemá výkon, ale že v takových otáčkách dokáže sekat s doporučeným nástrojem. Toto je velmi důležité a pořád zde neználkové srovnávají vyžínač, lehký křovinořez a výkonný profi stroj, které jsou osazeny jinými nástroji a mají jiné pracovní otáčky a také jiné  - vyšší otáčky motorů, což svědčí o jejich vyšším otáčkovém rozsahu, který přináší v praxi vyšší pracovní výkony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.202 (?), 23.7.2010 22:49

Dobrý večer! Velice obdivuji pana J.S, za jeho trpělivost a ztrátu času nad některými příspěvky. Jako lesníka jste mi pane J.S. přesvědčil, že nejen o motorovém nářadí víte spoustu věcí. Při výběru motorového a elektrického nářadí se řídím výkonem, hmotností,způsobu použití a cenou. Nikoliv otáčkami motoru.  Dotyčná osoba by si v minulých parných vedrech měla na sebe zavěsit jakýkoliv křovinořez a jít sekat zahradu, nebo trávu do lesa. Obtížný hmyz a nesnesitelné vedro bylo všude stejné. Pán by při práci neměl náladu, ani čas přemýšlet o otáčkách motoru. Ono u počítače se toho poseká!    Roman.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.136 (?), 23.7.2010 23:06

Pán js nič proti vám, ale nemusíte mi vysvetľovať základné princípy spaľovacích motorov.

1.Nikto tu nediskutuje o výkone motora ako takého

2.Bavíme sa o tom že uhlový prevod znížením otáčok násobí krúťák a samozrejme funguje aj opačne  - pokiaľ by otáčky zvyšoval, tak by km znižoval.

Hovorí sa tomu nepriama úmera.

3.Kým takto vyletíte bolo by vhodné keby ste si aspoň prečítali o čom sa bavíme.Vyprosím si Vaše urážky.

Jani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 23.7.2010 23:23

Nechcem rozpútať neakú veľkú prestrelku, ale prosím nech mi niekto vysvetlí čo je to za nezmysel s tými otáčkami.Čim vyššie tým nižší krútiaci moment.

Já jsem pouze konstatoval, že už to nemá cenu vysvětlovat p. 11844, neboť to, co uvedl závěrem je ode mne podle toho ohodnoceno. Vy jste se přidal s tím, co je výše. Potom si zasloužíte to stejné hodnocení, neboť píšete něco o úhlovém převodu...?. Ne.  Není to konkrétní, pouze:  čo je to za nezmysel s tými otáčkami.Čim vyššie tým nižší krútiaci moment. Přece toto jsem objasňoval s vlastnostmi motorů, ne v souvislosti s úhlovým převodem. Ten se točí, je to jen převod.  Po takovém příspěvku se nedá nic jiného napsat, než to, co jsem napsal. Uvést, že úhlový převod násobí kroutící moment, je informace, která tu padla několikrát, je to jasné a logické, neboť je to převod do pomala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.136 (?), 23.7.2010 23:29

Jestli toto je pravdivé, tak to je strašná bída ohledně znalostí o motorech a raději se nevyjadřujte jeden, nebo druhý. To je ztráta času Vám odpovídat, proto odpovím těm, kteří si to budou číst s odstupem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika