Kupit bubnovku k Terra MJ-5 (1984) ale radsej nieco ine?



host - 208.20 (?) 
4.1.2009 20:54, zobrazeno: 17207x

Zhanam kvalitnejsiu bubnovu kosacku na kosenie cca 3 000 m, mala by zvladnut kosit aj hustejsi a vysi porast (cca 1 m) a nie len obycajnu travu, ale aj rozne vyssie buriny s hrubsou stonkou... a ktora by zaroven zvladla aj svahovitejsi teren - vihohrad a medzi stromami - teda lahko ovladatelna.

Po tatkovi mi zostala Terra s motorom MJ 5 1984 (s prevodovou skrinou T 20), dvojtakt 1Z11 typ 1417. Takmer nepouzivane, najazdenych do 100 hodin.  Ak je to este vhodne, rad by som vyuzil... 

Viete mi prosim niekto poradit, co zvolit z nasledovnych moznosti (informacie som cerpal na internete, nevyznam sa v tom inak):

1. Kupa prevodovej skrine DSK-316 (pre dvojtakt) a adaptera Samsom 56 od Vari.

2. Kupa sekacieho podvozku BDR-600.2 (pre dvojtakty) od Vari.

3. Kupa sekacieho podvozku inej znacky - poradite nejaky?

4. Alebo je vzhladom na tie roky a pokrok od MJ 5 lepsie kupit uplne nieco ine - napr. jednoucelove bubnovky od Vari ako napr Liza, Adela, atd... Alebo odporucite nieco ine inej znacky?

Mate vlastnu skusenost s niecim z vyssie spomenutym? Ktoru z uvedenych alternativ by ste si zvolili vy na mojom mieste? Pripadne ked mate nejaku lepsi napad, budem vdacny za tip... 

Dakujem, Juraj

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 96.44 (?), 4.1.2009 21:15
Již šest let používám bubnovou sekačku Dakr rzs 69w s dvoutaktem Jikov.Sekačka je velmi kvalitní a jednoduché konstukce, za celou dobu prakticky měním a brousím ostří, jinak naprosto bez závad.Sekačku jsem zkoušel i na seč náletů a drobného mlází a vše bez problému.Soused si ji na moje doporučení koupil taky a nemůže si ji vynachválit.I se starším typem motoru který máte vy, budete bez problému.Převodovka od vari na sečení je docela těžká a velkou nevýhodou je úzký rozchod kol.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.178 (?), 5.1.2009 14:18

Protože mám Terru a něco už jsem s tím najezdil, podělím se. Mám celkem 4 motory (Vari + 3x Terra) různého stáří a stavu - jezdí všechny, dvě převodovky T-19, Samson, lištovka a spoustu dalšího... Loni (2008) jsem udělal tři sklizně sena na cca 0,5ha. Posekáno Samsonem, obraceno dopravníkovým obracečem OP-1. Co se týče výkonu, bál jsem se, ale utáhne to bez problémů. Sekačka s bubnem má poměrně malý záběr, takže se člověk dost najezdí, ale jak je úzká, vejde se všude, ale je taky trochu vratká (ve svahu se člověk dost nadře). S hustým porostem si poradí, i nálet do průměru cca 2cm není problém.
Výhoda stavebnicového systému je, že nemusíte mít tolik nářadí (na T-19 - předchůdce DSK-316 lze připojit Samsona, lištovou sekačku, obraceč, zametací kartáč, radlici na sníh atd.).

Jen bych chtěl upozornit na velký nedostatek motoru MJ-5: Omezení otáček je řešeno plechovou lopatkou, do které se opírá proud vzduchu od ventilátoru. Velmi rychle to ve vyšším porostu nasaje trávu a ucpe se to. Pak nezbývá, než odmontovat nádrž a vyčistit to. My jsme si kvůli tomu udělali takovou "boudu" na motor, aby tam nešla tráva a hlavně seno při obracení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.208 (?), 9.1.2009 16:20

Řeším stejný problém, koupil jsem starší Vari s 2t motorem Jikov a chtěl bych nějakou bubnovou sekačku. Zatím jsem na nic zajímavého v inzerátech nenarazil, kromě sekačky Lakr, která se mi ale zdá dost primitivní oproti např Samson 56.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 215.208 (?), 11.1.2009 14:55

Nemáte někdo informace o výrobcích firmy Lakr?  Firma snad už neexistuje, ale sekačky se pořád objevují v inzerátech...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 14.7.2009 22:48

Mám LAKR ZS-65  se záběrem 65 cm na netu se dají najít i seznamy náhradních dílů na garden-technik ;)  15 let běhá při základní udržbě celkem dost spolehlivá letos již musím vyměnit některé drobné díly pojezdu a 2* mi odešla zapalovací cívka samozřejmě že neřeším spotřební zboží jako jsou nože a 2* kotouč po tom co s ním byl přeražen betonový sloupek ;) jinak samozřejmě pravidelné čištění filtru a chlazení motoru jenom mě na ní štvaly vibrace tak jsem upravil řidítka tak že jsem je přeřízl a vložil silenbloky a je to tak o polovinu lepší. Dnes se divím co všechno zvládla a to s ní sekal kde kdo.A docela mě na všech motorech vari štve jejich strtovací mechanismus který je šíleně poruchový takže mám teď nádrž na 2 šroubech a na druhé dva tento mechanismus přikládám jenom kvuli startování.

J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.116 (?), 19.5.2017 6:21

Já mám doma jednoůčelovou sekačku VARI Adéla a už ji máme cca 5-6 let a zatím žadná větší porucho jenom přetržený bowden, ochozený plyn a pak vyměňování kudel.Ale za mě osobně 10z10 pro Adélu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika