Kultivátor Mountfield MS-07 neorá



Stránky: 1,  2   
host - 52.89 (?) 
27.7.2013 20:58, zobrazeno: 31033x

Dobrý den,

minulý týden jsem zakoupil kultivátor MS-07 od Mountfieldu, se kterým jsem chtěl primárně orat. Dnes jsem chtěl poorat záhon po jahodách a usnadnit si tím v dnešních parnech práci. Bohužel kultivátor absolutně nepracoval podle představ. Kola se během orby protáčela, pluch neustále měnil hloubku orby a urdžet ho v přimém směru byla fuška. Poradí mě někdo, jak mám kultivátor přesně nastavit, aby pracoval tak jak má? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 52.89 (?), 27.7.2013 21:01

myslim že tim nikdy nezorate, soused to používá pouze k vyvezení babičky,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.200 (?), 16.4.2017 20:32

dobry den skuste si koupit nosič nařadí a zavaží do kol a do předu pak bude kultivator teží a nebude si delat co chce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.242 (?), 28.7.2013 12:20

s takýmito traktorčekmi sa orat dá, no zem musí byt vlhká, podla moťnosti bez korenov, neudupaná a nakoniec musíte i tak pridat pár kg na hmotnosti stroja, pridat závažia, ktoré si sám zhotovíte a pripevníte, cca 20 kg niekedy i viac. Hmotnost je skrátka primalá, aby mali kolesá dobrý záber. 4o sa týka záruki, najskor ju takouto upravou stratíte.Je to na lahku prácu v záhradke, kde máte čas sa s tím hrat a trápit. Ani Honda na tom nie je lepšie, v tejto kategorii žiadny zázrak na orbu nekupite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.2 (?), 28.7.2013 16:04

Kdyby jste si koupil raději VARI... to je mašina která orání dá levou zadní. S touhle mountfilďáckou plechařinou se toho moc dělat nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rostislav - (4) - 86.197 (?), 28.7.2013 18:16

Hodnotit MF nemohu, v ruce jsem to nedržel ale s hodnocením Vari opatrně. Potřebujete obě zadní, obě přední a hlavně hlavu. Pak orbu, při trochu slušných podminkách dá. Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.89 (?), 11.8.2013 20:28

opravdu zde nikdo nema ms 07?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.89 (?), 16.8.2013 13:46

Vlastním MS 07 od roku 2012 a také jsem jej kupoval kvůli otočnému pluhu, který mám rovněž od Mountfieldu.

Kultivátor jsem koupil spolu s koly 5 - 12 a sadou závaží, která byla v té době součástí dodávky kol a s plnou sadou také orám. Pro obzvlášť těžké podmínky je možné dokoupit orební návleky, ty však nepoužívám...

Co se týká nastavení pluhu, pak je třeba si s jeho nastavení trochu pohrát podle aktuálního stavu pozemku, vlhkosti půdy, prokořenění, atd. Na jařes, někdy v březnu až dubnu s ním zaorávám poměrně hojně zapojený porost trozimého ječmene nebo pšenice a funguje.

Loni na podzim jsem oral velmi vyschlou, docela jílovitou půdu, byť po bramborách, ale v pohodě. Při těžších podmínkách je dobré nastavit spíše menší záběr pluhu - ten se nastavuje prostřednictvím dorazů.

To samé platí o hloubce, kterou nastavujete pomocí vřetene na pluhu.

Pokud pluh agregujete s kultivátorem, je dobré, aby šrouby, které vymezují vůli mezi závěsem a nosičem, nebyly dotaženy na doraz, ale byla zachována dobrá zemědělská vůle.

Problém může být také v sestavení pluhu, ten jsem měl já, kdy nebylo možné udržet hloubku orby; pluh jsem celý rozebral, znovu sestavil, v nastavovacím tělese jsem pocnechal je minimální vůle a od té doby pluh orá velmi dobře.

Toto jsou moje veskrze pozitivní zkušenosti.

Přeji mnoho úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.89 (?), 17.8.2013 13:18

Velice děkuji za konečně smysluplnou odpověď. Není mě ale jasné, kde byl problém, abych udržel hloubku orby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.89 (?), 18.8.2013 20:08

Co se týká problému hloubkového vedení pluhu, ta se nastavuje, jak jsem již psal vřetenem na pluhu.

Pro udržení hloubky je nutné, aby vůle uložení vřetene a táhla uvnitř pluhu byla minimální, je-li vůle velká, pak sice pluh nastavíte, ale v uložení se "viklá" a hloubku nedrží...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika