Kultivátor



Stránky: 1,  2   
host - 109.10 (?) 
19.3.2012 10:02, zobrazeno: 16121x

Dobrý den, chtěla bych si pořídit zahradní kultivátor. Loni jsem si pořídila jeden v Lidlu, ale s naším pozemkem si vůbec neporadil, tak jsem ho vrátila. Letos o tom zase přemýšlím, mají ho zase v nabídce. Kdyby vůbec nefungoval, tak by ho přece neprodávali. Na benzínový za 40 tis. nejsou finance. Nemáte někdo elektrický a jaký typ se vám osvědčil? Používáte to jen na již udělané záhonky, nebo se stím dá třeba na trávníku založit záhonek nový? Děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 4.243 (?), 19.3.2012 13:21

Žádný vámi myšlený el. kultivátor-rotavátor není určený na přeměnu trávníku v záhonek. Je to strojek na úpravu půdy třeba teď po zimně na podzim zrytého záhonku. Pokud by jste takto používala i ten loňský z Lidlu fungoval by stejně dobře, jako mnoho jemu podobných. Je z příspěvku zřejmé, že jste ho chtěla použít na něco, na co není určen a i bych řekl, že je to v návodu popsáno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.178 (?), 9.4.2012 18:15

Já řeším stejný problém.Že nelze el.kulivátor použít na trávník je mi jasné.Ale bude stačit na těžkou jílovitou půdu?Především po zimně místo kopání motykou?pozemek mám malý, motorový nevyužijí.A roky přibývají, záda bolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 9.4.2012 18:35

  Kultivátor mám taky pouze elektrický a půdu rovněž jílovitou.
  Podle mého kultivar slouží právě k rozbíjení hroudovité těžké půdy po podzimním rytí či orání. Lehká půda jde kultivátorem upravit samozřejmě lépe, ale taková v podstatě strojní kultivaci nevyžaduje. Po rozmrznutí a oschnutí se rozpadne sama a stačí ji uhrábnout.  Tak se aspoň tváří půda na malém kousku mého pozemku po mnohaletém intenzivním vylepšování pískem a kompostem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.174 (?), 10.4.2012 17:38

Samozřejmně to jde rozhrábnout hráběmi nebo kopáčem, Ale po zpracování kultivátorem má půda rozhodně lepší strukturu, hlavně ideální pro setí drobných semen. Nemůžu na elektrický kultivátor dopustit, i když bych to hráběmi mohl rozrábnout také, je v tom rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.178 (?), 15.4.2012 18:16

Zvažuli koupi kultivátoru Hecht 740.Jaký je váš názor na tento typ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.178 (?), 15.4.2012 18:42

nebo einhell ag 7530,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 95.120 (?), 15.4.2012 19:13

Letos jsem si poridila kultivator Hecht 740 a jsem s nim velice spokojena. Na podzim mam poprve poryto (puvodne to byla louka, nikdy neobdelavana), puda je hodne kamenita a tezka. Protoze motykou by mi to trvalo obdelat opravdu dlouho a bylo by to narocne, tak jsem zkusila tento kultivator. Plocha cca 5 x 5 m mi trvala cca 2 hodiny. Pro porovnani, na podzim jsem rucne kopala motykou 1 x 5 m cely vikend.

Preji hodne stesti pri vyberu.

Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mila-07 - (2) - 199.209 (?), 18.4.2012 17:04

zajímalo by mne jestli je Hecht schopný prokypřit do hloubky cca 15cm a jaké má uváděny výstupní otáčky, ten z lidlu mám ale žel má je příliš vysoké cca 200/min a příliš lehký-je spíš na jemné prokypření do 5cm a i na větší plochu. ale do větší hloubky už se musí zahrabat a na to jsou otáčky vysoké, váha a průměr nožů malý-takže při tom poskakuje.ale před cca 3lety měl tyto hodnoty ještě na trhu nejlepší.proto by mne zajímalo, jak pracuje Hecht.díky.M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 126.1 (?), 31.3.2018 15:00

Pouzivam ho uz 2 roky, ale pri vetsim zaberu mne vypinala pojistka. Domnival jsem se, ze asi bude treba namazat prevodovka, tak jsem ji rozebral a s hruzou jsem zjistil, ze prevodovka je sice namazana dobre, ale nahom od motoru nejde otocit ani poradnym klicem. Prevodovka se zacala lehce otacet az ve chvili, kdy jsem vyrobil z tvrde gumy lesneni o sile 2 mm a vlozil jsem ho mezi dily prevodovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika